Загружается, подождите...

Піпемідин (Pipemіdin)


міжнародна та хімічна назви: acidum pipemidicum;8-етил-5,8-дигідро-5-оксо-2-(1-піперазиніл)-піридо-[2,3-d]-піримідин-6-карбоновакислота;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого зкремуватим відтінком кольору, верхня і нижня поверхні яких опуклі; на одну зповерхонь нанесена риска для поділу;

склад: кожна таблетка міститькислоти піпемідової тригідрату у перерахунку на кислоту піпемідову – 0,2 г;допоміжніречовини: лактоза (цукор молочний), крохмаль картопляний, полівінілпіролідоннизькомолекулярний медичний, кремнію діоксид колоїдний (аеросил), магніюстеарат, целюлоза мікрокристалічна.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби групи хінолонів. Код АТСJ01М B04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Піпемідова кислота виявляєбактерицидну дію. Активна відносно як більшості грамнегативних, так ігрампозитивних мікроорганизмів, у тому числі Staphyllococus aureus іпредставників родин Enterococcaceae і Streptococcaceae. Перехресна стійкість допіпемідової кислоти і антибіотиків не відмічена, навпаки, мікроорганізми,резистентні до антибіотиків, можуть бути чутливими до піпемідинової кислоти.Фармакокінетика.Після прийому всередину піпемідова кислоташвидко і повністю всмоктується. Із організму виводиться з сечею протягом 12годин. В активній формі виводиться більше 70 % від прийнятої дози, що дає змогустворювати в сечі концентрації препарату, які в багато разів перевищуютьмінімально пригнічуючі концентрації для основних збудників інфекційно-запальнихзахворювань сечовивідної системи.

Показання для застосування. Гострі та хронічні інфекції сечостатевого тракту,викликані чутливими до нього мікроорганізмами; у тому числі: уретрит,простатит, пієлонефрит.

Спосіб застосування та дози. Піпемідин призначають усередину дорослим по400 мг двічі на добу протягом 10 діб, у випадку необхідності курс лікуванняможе бути продовжений. В окремих випадках разова доза може бути збільшена до600 мг. Активність препарату підсилюється при залуженні сечі.

Побічна дія. Можливий розвиток порушень з бокушлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, діарея), алергічні реакції увигляді шкірного висипу, фотосенсибілізація.

Протипоказання. Протипоказаний у випадку індивідуальної підвищеноїчутливості до піпемідової кислоти, при виражених порушеннях функції печінки абонирок (кліренс креатиніну менше 10 мл/хв.). Не рекомендується призначати дітямдо 14 років, а також вагітним у 1–3 триместрах вагітності та при лактації.

Передозування. При передозуванні (нудота, блювання, діарея)необхідно припинити прийом препарату.Лікування: специфічного антидоту не існує. Виведення піпемідовоїкислоти із організму можна прискорити за допомогою форсованого діурезу. Ізплазми крові піпемідова кислота добре виводиться в процесі гемодіалізу.

Особливості застосування. Під час лікування необхідно забезпечити нормальнийдіурез, слід уникати ультрафіолетового опромінення у зв’язку з високим ризикомвиникнення фотосенсибілізації. Піпемідин не впливає на здатність керуватитранспортними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Піпемідова кислота викликає інгібіюванняпечінкового ферменту Р450. При одночасному застосуванні зПіпемідином сповільнюється метаболізм кофеїну і теофіліну, що призводить дозбільшення їх концентрації в плазмі крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці притемпературі не вище 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z