Загружается, подождите...

Піносолмазь у ніс (Pinosolnasal ointment)


основні фізико-хімічнівластивості: прозора мазь білого кольору з приємним ароматом;

склад: 10 г мазі містять 0,07225г ментолу, 0,43250 г евкаліптової олії, 0,68500 г олії сосни звичайної, 0,02175г тимолу, 0,28850 г токоферолу ацетату;допоміжні речовини: бутилгідроксианізол,лабрафіл М, вазелин білий, віск білий.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Протинабрякові та іншіпрепарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Код АТСR01AX30.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Фармакологічні властивостіокремих активних речовин та механізми їх дії повністю не з’ясовані.Компонентипрепарату забезпечують антисептичну дію, викликають гіперемію, стимулюютьпроцеси грануляції та епітелізації тканин.Протимікробну дію проявляють оліясосни звичайної, евкаліптова олія й тимол. Гіпереміявикликана місцевою дією препарату та стимуляцією звільнення ендогеннихмедіаторів (напр. брадикиніну) з наступною вазодилатацією.Вітамін Е підсилює сукупну дію напроцеси грануляції та епітелізації тканин.Фармакокінетика. Не досліджувалась.

Показання для застосування. Препарат застосовують призапальних захворюваннях слизової носа та носоглотки, а також після оперативнихвтручань у порожнині носа.Спосіб застосування та дози. Препарат у невеликій кількості (видавити з тюбика приблизно 0,5 см)наносять 3 - 4 рази на добу через носові отвори на передню частину слизовоїносової порожнини. Для введення можна застосовувати гігієнічні палички(палички, кінцівка яких загорнута у вату), потім помірним стискуванням обохкрил носа розтерти мазь по слизовій поверхні. Препарат застосовуютьпротягом 7 - 14 діб.

Побічна дія. Звичайно препаратпереноситься добре, лише в поодиноких випадках можуть виникнути свербіж,печіння, почервоніння або набряк слизової оболонки носової порожнини.

Протипоказання. Препарат не можна застосовуватипри підвищеній чутливості до засобу та запаленні слизової носа алергічногопоходження. Не застосовувати для лікування дітей віком до 1 року.

Передозування. Небезпека передозуванняпри місцевому застосуванні відсутня.

Особливості застосування. Дітям віком від 1-го до 2-хроків препарат вводять тільки за суворим дотриманням правил застосування(розтерти мазь по слизовій носа помірним стискання обох крил носа).Не можна допускати попаданняпрепарату на слизову оболонку ока. До складу препарату входитьбутілгідроксіанізол, який може викликати подразнення очей, шкіри і слизовоїоболонки носової порожнини у осіб з підвищеною чутливістю.Препарат можна застосовувати вперіод вагітності та годування груддю.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Не відома.

Умови та термін зберігання.Зберігатив сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі15 - 25 оС. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z