Загружается, подождите...

Піковіт форте (Pikovit forte)


основні фізико-хімічні властивості: оранжеві круглі, опуклі таблетки, вкритіоболонкою з можливими світлими та темними плямами;

склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить:ретинолу (вітамін А, як ретинолу пальмітат) 5000 МОхолекальциферолу (вітамін D3) 400 МОаскорбінової кислоти (вітамін С) 60 мгнікотинаміду 20 мг a-токоферолу ацетату (вітамін Е у вигляді a - токоферолу ацетату)15 мг кальцію пантотенату (вітаміну В5) 10 мгпіридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 2.00 мгрибофлавіну (вітамін В2) 1.70 мгтіаміну мононітрат (вітамін В1) 1.50 мгфолієвої кислоти 0.40 мгціанокобаламіну (вітамін В12) 6.00 мкгдопоміжні речовини: мальтитол, мальтитоловий сироп, манітол, аспартам(містить фенілаланін), повідон, магнію стеарат, гліцерол, капол 600, кастороваолія, полісорбат 80, колоїдний силікагель, b-каротин, титану діоксид,мандариновий аромат.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Вітаміни. АТС А11АА03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Піковіт Форте - таблетки, вкритіоболонкою- містять 11 найбільш важливих вітамінів у кількості, що відповідаєрекомендованим денним потребам у дітей віком від 7 років і після. Оскількитаблетки не містять цукру, який спричиняє ріст і розмноження бактерій, вони непризводять до карієсу. Таблетки містять манітол, мальтитол та аспартам, щонадають препарату приємного смаку.Вітаміни – це біологічно важливі речовини, які регулюють численнібіохімічні процеси в організмі. Комплекс вітамінів групи В (В1, В2,В6, пантотенова кислота та нікотинамід) беруть участь у метаболізмівуглеводів, жирів і білків. Фолієва кислота необхідна для нормальногоутворення, регенерації та функціонування клітин крові. Вітамін А потрібний длярозвитку епітеліальних клітин і синтезу зорового пігменту. Вітамін Д регулюєзасвоєння кальцію та сприяє таким чином належній мінералізації кісток і зубів.Вітамін С прискорює засвоєння заліза та бере участь у багатьохокислювально-відновних реакціях організму. Вітамін Е є фізіологічнимантиоксидантом, який захищає клітинні мембрани від пошкодження і зберігаєклітинні функції. Таблетки Піковіт Форте, містять натуральні барвники, тому з часом можливіневеликі зміни кольору, але це не впливає на якість продукту.Фармакокінетика.Фармакокінетика препарату Піковіт Форте єспільною фармакокінетикою його компонентів. Усі разом компоненти не можуть бутивідслідковані за допомогою маркерів або біодосліджень. За цієї ж причининеможливо виявити і метаболіти препарату.

Показання для застосування. Таблетки Піковіт Форте, рекомендовані увипадках, коли підвищується потреба у вітамінах або дієта бідна танезбалансована. В першу чергу при: перевтомі та поганій концентрації уваги у школярів;фізичній активності (активний професіональний або аматорський спорт);нерегулярному та одноманітному харчуванні;зниженому апетиті; а також:як доповнення при антибіотикотерапії;як вітамінна добавка при дієтах, у сезони, коли в їжі бракує свіжихфруктів та овочів.

Спосіб застосування та дози. Дітям від 7 років і після - по 1 таблетці надень після їди.Дитина повинна розсмоктати таблетку Піковіт Форте у роті.При поганому апетиті таблетки слід приймати протягом 2 місяців, в іншихвипадках - час від часу за потребою.

Побічна дія. У рекомендованих дозах Піковіт Форте не призводитьдо побічних ефектів. Таблетки Піковіт Форте містять 0,6 мг мальтитолу. Прийом доз, щоперевищують рекомендовані, може спричинити діарею.

Протипоказання. Піковіт Форте не слід давати дітям з підвищеноючутливістю до будь-якого з компонентів препарату або при доведеномугіпервітамінозі А і Д. Не рекомендується дітям до 7 років.

Передозування. Прийом дуже великих доз протягом тривалого часуможе спричинити гіпервітаміноз А і Д. Прийом доз, що перевищують рекомендовані,може призвисти до діареї.

Особливості застосування. Вагітні та жінки, що годують груддю, повинніприймати вітаміни за рекомендацією лікаря. Хворі на діабет можуть прийматиПіковіт Форте, але слід мати на увазі, що кожна таблетка містить 0,6 гмальтитолу. Для метаболізму мальтитолу необхідний інсулін, але внаслідокповільного гідролізу та шлунково-кишковій абсорбці потреба в інсуліні дуженизька.Енергетична цінність однієї таблетки, вкритої оболонкою, близько 6 кДж(1,4 ккал).До складу Піковіта Форте входить

аспартам, що міститьфенілаланін, тому вони протипоказані пацієнтам з фенілкетонурією.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія Піковіта Форте з іншимилікарськими засобами не встановлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 30°С взахищеному від світла та вологи місці, недоступному для дітей. Термін зберігання – 2 роки. Не застосовувати препарат після закінченнятерміну придатності, зазначеному на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z