Загружается, подождите...

Пімафукорт (Piimafucort)


основні фізико-хімічні властивості: крем світлого кольору;

склад: 1 г крему містить: натаміцину 10 мг; гідрокортизону мікронізованого 10мг; неоміцину сульфату 3,5 мг;допоміжні речовини: натрію цитрат, емульгаторF спеціальний, сорбітану стеарат, віск цетилефіровий, децил олеат, макроголустеарат 100, метил парагідроксибензоат, пропіл парагідроксибензоат, водаочищена.

Форма випуску. Крем.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди в комбінації з антибіотикамидля застосування в дерматології. Код АТС D07СА01.Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат, який за допомогоюкомпонентів, що входять до його складу, справляє протимікробну, протигрибкову,місцеву протизапальну дію. Гідрокортизон має протизапальний і протисвербіжнийвплив. Зменшує запальні явища, свербіж, які супроводжують різні видидерматозів. Неоміцин є антибіотиком широкого спектра дії, активний щодо низкигрампозитивних (стафілококів, ентерококів) і грамнегативних (Klebsiella spp.,Proteus spp., Escherichia coli) бактерій. Натаміцин належить до полієновихантибіотиків групи макролідів, активний відносно дріжджових та дріжджоподібнихгрибів (у т.ч. Candida, Aspergillus), дерматофітів (серед них - Trichophyton,Microsporum), а також Trichomonas, Torulopsis, Fusarium.Фармакокінетика.Натаміцин і неоміцин практично не абсорбуютьсячерез ушкоджену шкіру та слизові оболонки. Можлива абсорбція неоміцину через ушкодженушкіру, при потраплянні препарату на рани, виразки. Через неушкоджену шкіруабсорбується від 1 до 3% гідрокортизону; при екземі кількість гідрокортизону,що абсорбується, збільшується у 2 рази, при інфекційних ураженнях шкіри – у 5разів. У дітей абсорбція гідрокортизону крізь неушкодженну шкіру вище, ніж удорослих.

Показання для застосування. Поверхневі дерматози, інфіковані бактеріямиабо грибами, чутливими до неоміцину та натаміцину: піодермії, мікози шкіри;отомікози.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям. Препарат наносять тонкимшаром на уражені ділянки шкіри 2-4 рази на добу. Тривалість курсу лікування всередньому становить 2-4 тижні.

Побічна дія. На початку лікування можливо незначне загостреннязахворювання. При тривалому застосуванні препарату можливо виникнення стрий уділянці застосування препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,вірусні інфекції шкіри, дитячий вік до 1 року.Вагітність і лактація. При призначенні препарату у період вагітностінеобхідно враховувати теоретичний ризик ототоксичної дії неоміцину, у зв’язку зчим не застосовувати препарат на великих ділянках шкіри та під пов’язками.

Передозування. Даних про передозування немає.

Особливості застосування. Пімафукорт® не слід наносити на ділянку навколоочей. При застосуванні препарату на великих поверхнях або під пов'язкаминеобхідно враховувати можливість виникнення проявів системної діїкортикостероїдів, пов’язаної із зменшенням продукції кортикостероїдних гормоніворганізмом. У разі тривалого лікування, за наявності ран, треба мати на увазітеоретичний ризик ототоксичної та нефротоксичної дії неоміцину. Требавраховувати можливість ототоксичного ефекту неоміцину у чутливих пацієнтів. Припояві суперінфекції або надмірному розвитку грибкової мікрофлори требаприпинити застосування препарату. Може відмічатися перехресна чутливість міжнеоміцином, канаміцином, парамоміцином, гентаміцином, перехресна стійкість міжнеоміцином та іншими антибіотиками групи аміноглікозидів. Застосовувати у дітейстарше 1 року.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не описана.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище +25°С, унедоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z