Загружается, подождите...

Фтивазид (Phthivazidum)


міжнародната хімічна назви: phthivazidе; 3 - метокси - 4оксибензиліденгідразид ізонікотинової кислоти, або ізонікотиноїл - (3 - метокси- 4 - оксибензаль) - гідразон;

основніфізико-хімічні властивості: таблетки світло-жовтогоабо жовтого кольору з слабким запахом ваніліну, плоскоциліндричні, з рискою тафаскою;

склад: 1 таблетка містить фтивазиду – 0,5 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протитуберкульозні засоби. Код АТСJ04 A C03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат блокує синтез міколіновоїкислоти і викликає загибель клітин. Порушує синтез фосфоліпідів, утворює інтра-та екстрацелюлярні хелатні комплекси із двохвалентними іонами, гальмуєокислювальні процеси і синтез ДНК і РНК. Викликає ушкодження мембранимікобактерій, інгібує в них метаболічні і окислювальні процеси, пригнічуєсинтез нуклеїнових кислот.Фармакокінетика. Препарат повільно всмоктується ізшлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація фтивазиду в кровівиявляється через 1−4 год після прийому внутрішньо; протягом 6−24год після прийому разової дози він знаходиться в крові в бактеріостатичнійконцентрації. Невелика кількість (менш 10%) зв,язується з білкамиплазми. Препарат легко проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр та іншігістогематичні бар’єри і виявляється в різних тканинах та рідинах організму.Біотрансформується в печінці з утворенням гідразиду ізонікотинової кислоти –основного діючого метаболіту, який в подальшому піддається гідролізу,ацетилюванню та ін. 95% метаболітів екскретується нирками, невелика кількість –через кишечник. Період напіввиведення фтивазиду становить 2−5 год.Виводиться головним чином нирками.

Показання для застосування. Активний туберкульоз удорослих та дітей (всі форми та локалізації).

Спосіб застосування та дози. Фтивазид застосовуютьвнутрішньо. Дорослим призначають по 0,5 г 2−3 рази на день; дітям −із розрахунку 0,02−0,04 г/кг (але не більше 1,5 г на добу) 3 рази надень. Загальна курсова доза для кожного хворого індивідуальна, залежно відхарактеру та форми захворювання і ефективності лікування. При туберкульозному вовчаку призначають по 0,25−0,3г 3−4 рази на добу; на курс −40−60 г. При необхідності курс лікування повторюють 2−3рази з місячною перервою.Вищі дози: для дорослих: разова − 1 г, добова −2 г; для дітей: разова – 0,5 г, добова – 1,5 г.

Побічна дія. Головний біль, запаморочення,нудота, блювання, відчуття сухості у роті, біль у ділянці серця іепігастральній ділянці, шкірно-алергічні реакції, ейфорія, порушення сну, упоодиноких випадках − психоз, розлад пам’яті, периферичний неврит таневрит зорового нерва, гепатит, гінекомастія; у хворих на епілепсію можливечастішання судомних нападів. Сонливість, депресія, підвищена кровоточивість.

Протипоказання. Стенокардія, декомпенсовані вади клапанів серця,органічні захворювання центральної нервової системи, захворювання нирокнетуберкульозного характеру з проявами ниркової недостатності, підвищеначутливість до фтивазиду та інших компонентів препарату, алкоголізм, психічнізахворювання, годування груддю.

Передозування. Інформація щодо

випадківпередозування відсутня. У разі передозування – промивання шлунка, прийоментеросорбентів.

Особливості застосування. Протягом усього періоду лікування необхідноперіодично проводити дослідження очного дна, гостроти зору і визначення полейзору. Для запобігання розвитку невритів одночасно з фтивазидом призначаютьвітаміни В1 і В6.Фтивазид може бути застосований для лікування пацієнтів з підвищеноючутливістю до ізоніазиду. На час лікування слід утримуватися від керування транспортнимизасобами і роботи з механізмами.Під час вагітності призначають з урахуванням ризик/користь підретельним наглядом лікаря. На час лікування припиняють годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При лікуванні туберкульозу фтивазидзастосовується в комплексі з іншими протитуберкульозними препаратами, зокрема зантибіотиками. Посилює побічні ефекти парацетамолу, алкоголю, карбамазепіну,гепатотоксичних препаратів, дію антикоагулянтів. Знижує дію мінерало- іглюкокортикоїдів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці в щільно закупореній тарі при температурі від 15°Сдо 25°С.Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z