Загружается, подождите...

Фталазол (Phthalazol)


міжнародна і хімічнаназви: Phthalylsulfathiazole;2-(пара-фталіламіно-бензол-сульфамідо)-тіазол;

основні фізико-хімічнівластивості: таблеткибілого або білого зі злегка жовтуватим відтінком кольору, з плоскою поверхнею, зрискою і фаскою;

склад: 1 таблетка містить фталазолу 0,5 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протимікробнізасоби, що застосовуютьсяпри кишкових інфекціях. Сульфаніламіди. Код АТС А07А В02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Сульфаніламідний препарат широкого спектрадії, активний відносно грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів –збудників кишкових інфекцій. Чинить бактеріостатичний ефект, механізм якогозумовлений порушенням синтезу в мікроорганізмах їх ростових факторів фолієвоїта дегідрофолієвої кислот, необхідних для синтезу пуринів і піримідинів.Фармакокінетика. Препарат повільно всмоктується зішлунково-кишково тракту: основна кількість його затримується у кишечнику, депоступово відщеплюється активна сульфаніламідна частина молекули. Досягнутатаким чином висока концентрація препарату в кишечнику, з урахуваннямспецифічної бактеріостатичної активності відносно кишечної флори, зумовлюєефективність фталілсульфатіазолу при кишкових інфекціях. Незначна кількість (щовсмокталась) 5-10 % від дози рівномірно розподіляється в організмі,ацетилюється в печінці і виводиться із сечею. Виводиться, головним чином, зкаловими масами.

Показання для застосування. Гостра дизентерія, хронічна дизентерія встадії загострення, коліти (у тому числі виразкові), ентероколіти,гастроентерити інфекційної природи, операції на кишечнику (для профілактикигнійних ускладнень).

Спосіб застосування та дози. Фталазол застосовують внутрішньо. Пригострій формі дизентерії дорослим призначають: у 1-2-ий день лікування – по 6 гна добу (кожні 4 год по 1 г), на 3-4-ий день– по 4 г на добу (кожні 6 годпо 1 г), на 5-6-ий день – по 3 г на добу (кожні 8 год по 1 г). Курсова дозастановить 25-30 г.Через 5-6 днів після першогокурсу лікування проводять другий курс: 1-2-ий день дорослим – по 1 г через 4год (вночічерез 8 год), всього 5 г на добу; 3-4-ий день – по 1 г через 4год (вночі не призначають), всього 3 г на добу. На цей курс загальна дозастановить 21 г (при захворюванні у легкій формі доза може бути зменшена до 18г). Вищі дози для дорослих внутрішньо: разова – 2 г, добова – 7 г.Дітям до 3 років Фталазолпризначають у дозі до 0,2 г/кг маси тіла на добу; добову дозу протягом днярозподіляють на три рівні частини. У зазначеній дозі препарат приймаютьпротягом 7 днів. Дітям від 3 до 8 років призначають у разовій дозі 0,4-0,5 г наприйом 4 рази на добу, у віці 8-14 років – у разовій дозі 0,5-0,75г. При лікуванні інших захворюваньФталазол призначають дорослим у перші 2-3 дні по 1-2 г кожні 4-6 год, унаступні 2-3 дні– по 0,5-1 г кожні 4-6 год. Дітям призначають у 1-ий деньпо 0,1 г/кг маси тіла на добу. Препарат приймають рівними дозами кожні 4 год зперервою на ніч. У наступні дні призначають по 0,2-0,5 г кожні 6‑8год.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентівпрепарату, базедова хвороба, захворювання крові, гострий гепатит.

Передозування. При передозуванні можливі прояви такихсимптомів: головний біль, пригнічений настрій, нудота, блювання, діарея,ураження порожнини рота (стоматит, гінгівіт, глосит), гастрит, холангіт,гепатит; частіше - ознаки сечокам’яної хвороби, іноді до повної блокадисечовиділення, еозинофільна інфільтрація легень, міокардит, ціаноз; у рідкихвипадках – лейкопенія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, гемоліз еритроцитів. Утаких випадках препарат відміняють і промивають шлунок 2% розчином натрію гідрокарбонатута розведеним у воді активованим вугіллям. Також призначають якомога більшепити 2% розчину натрію гідрокарбонату, при необхідності - форсований діурез,гемодіаліз.

Особливості застосування. З обережністю призначають хворим принефрозах, нефритах. У період прийому Фталазолу хворим необхідно приймативітаміни групи В (тіамін, рибофлавін, нікотинова кислота), оскільки у зв’язку зпригніченням росту кишкової палички зменшується синтез вітамінів цієї групи.Застосовувати препарат вагітнимта в період лактації можливо лише в тому випадку, коли очікувана користь дляматері перевищує потенційний ризик для дитини.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.Фталазол не сумісний з саліцилатами, ПАСК, дифеніном (посилення токсичностіФталазолу), оксациліном (зниження активності оксациліну), нітрофуранами(підвищення ризику розвитку анемії та метгемоглобінемії), препаратами жіночихта чоловічих статевих гормонів (пригнічення функції статевих залоз), кальціюхлоридом і вітаміном К (зниження зсілості крові).

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла та вологимісці при температурі не вище 25 0С. Зберігати в недоступному длядітей місці! Термін придатності– 5років. Не застосовувати препарат після закінченнявказаного терміну придатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z