Загружается, подождите...

Фосфоліп (Phospholip)


хімічна назва: 3-sn-фосфатидилхолін / 3-sn-лізофосфатидилхолін;

основні фізико-хімічні властивості: темного червоно-коричневого кольору, матові,подовженої форми, м’які желатинові капсули;

склад: 1 капсула містить лецитину (еквівалент 175 мгфосфоліпідів-фосфатидил холін, фосфатидил етаноламін, фосфатидил інозит іфосфатидил серин) 350 мг;допоміжні речовини: олія соєва, желатин, гліцерин,метилпарабен, етилпарабен, пропілпарабен, вода очищена, червоногарячий 4Rсупра, брильянтовий блакитний FCF, титану діоксид.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Гепатотропні препарати. Код АТС А05В А50**

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Активною діючою речовиною препаратує так звані фосфоліпіди, які являють собою високоочищену фракціюфосфатидилхоліну. Визначальним компонентом цієї фракції єдилінолеоїлфосфатидилхолін. Фосфоліпіди є основними структурними елементами оболонокклітин і клітинних органел. Вони беруть участь у диференціації, поділі тарегенерації клітин.Функціональне значення фосфоліпідів грунтується наїх амфіфільних властивостях, які дають змогу регулювати проникність клітинноїоболонки. Вони покращують функцію мембран, зокрема іонний обмін,внутрішньоклітинне дихання, біологічне окислення, впливають на зв'язуванняферментів внутрішньоклітинного дихання в мітохондріях, а також на окислювальнефосфорилювання в енергетичному обміні клітин. У фізіологічних умовах синтезфосфоліпідів задовольняє нормальні потреби гепатоцитів, які містять достатнюкількість фосфоліпідів. Відомо, що структури клітинних оболонок і ферментнихсистем при захворюваннях печінки зазнають патологічних змін. Порушуєтьсябіосинтез фосфоліпідів, а їх нестача призводить до порушення функції клітинноїоболонки. Ці процеси особливо виражені у мітохондріях, які приблизно на 30%складаються з фосфоліпідів. У них відбуваються важливі обмінні процеси, середяких найважливішим є окислювальне фосфорилювання. Через недостатністьфосфоліпідів відбуваються порушення жирового обміну, що призводить до жировогопереродження печінки. Завдяки своїм фармакологічним властивостям препаратнормалізує згадані порушення, сприяє регенерації субклітинних і плазматичнихмембран, реактивує порушені мембрано-зв'язані ферментні системи і рецептори,збільшує детоксикаційну здатність печінки і таким чином нормалізує її функцію.Фармакокінетика.При прийомі внутрішньо понад 90% препаратувсмоктується в тонкому кишечнику. Поліненасичений фосфатидилхолін потрапляє укров через лімфатичні шляхи і далі, переважно у комплексі з ліпопротеїдамивисокої щільності (ЛВЩ), транспортується в печінку. Максимальна концентрація вкрові (20% прийнятої дози) досягається через 6 - 8 год після прийому препарату.Період напіввиведення для холінового компонента становить 66 год, для насиченихжирних кислот – 32 год.У дослідженнях з кінетики в людському організмі менше 5% кожного ізвведених ізотопів Н3 і С14 виділялось з фекаліями.

Показання для застосування. Стеотогепатит або жирова печінка і хронічнігепатити, цироз печінки, перед- і післяопераційне лікування хворого прихірургічному втручанні на печінці та жовчовивідних шляхах, токсичні ураженняпечінки, токсикози вагітності, псоріаз, радіаційний синдром.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим та підліткам по 1 - 2капсули 2 - 3 рази на добу. Застосовувати капсули під час прийому їжі, нерозжовуючи і запиваючи невеликою кількістю води. Рекомендовано застосовуватипрепарат курсом не менше 3 місяців.Лікування псоріазу у дорослих починають з прийманнякапсул Фосфоліпу по 2 капсули 3 рази на добу протягом 2 тижнів.

Побічна дія. В окремих випадках при застосуванні Фосфоліпу можевиникнути нудота і пронос.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.Внутрішньопечінковий холестаз. Діти до 15 років.

Передозування. Повідомлень про передозування не зафіксовано.

Особливості застосування.Вагітність і лактація.Жінкам у періоди вагітності та лактації препарат призначають тільки уразі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плодаабо дитини.Фосфоліп не впливає на здатність керуватитранспортними засобами або механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дані про несумісність або взаємодіюФосфоліпу з іншими лікарськими засобами відсутні.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі нижче 25°С. Термін придатності – 3роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z