Загружается, подождите...

Фосфалюгель (Phosphalugel)


хімічна назва: алюмінію фосфат;

основні фізико-хімічні властивості: гель білого або майже білого кольорукольору, зі смаком та запахом апельсину;

склад: 1 пакет (16 г) містить алюмінію фосфату 10,4 г; 1 пакет (20 г) міститьалюмінію фосфату 12,38 г ;допоміжні речовини: сорбітол рідкийкристалічний (для 16 г пакету), сорбітол рідкий некристалічний (для 20 гпакету), агар (800), пектин Н.М., кальцію сульфат дигідрат, калію сорбат,ароматизатор апельсиновий, вода очищена.

Форма випуску. Гель для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Препарати для лікування кислотозалежнихзахворювань. Антациди. Алюмінію фосфат. Код АТС A02A B03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Препарат являє собою сбалансований гель алюмініюфосфату, сорбітолу, агар-агару та пектину. Має кислотонейтралізуючу,обволікаючу, адсорбуючу дію. Знижує протеолітичну активність пепсину, зв’язуєжовчні кислоти та лізолецитин. Алюмінію фосфат завдяки буферним властивостям, нейтралізує тількинадлишок соляної кислоти, зберігає фізіологічні умови травлення та непризводить до вторинної гіперсекреції шлункового соку. Антацидна дія препаратупроявляється швидко і зберігається протягом тривалого часу.Міцели алюмінію фосфату мають більшу контактну поверхню, обволікаютьслизову оболонку однорідним шаром, захищають її від дії агресивних факторів тасприяють регенерації. Цитопротективна дія препарату обумовлена також здатністюактивувати синтез простагландинів, які стимулють секрецію слизу та бікарбонатіву слизовій оболонці шлунка.Сорбітол має слабку вітрогінну та помірно виражену жовчогінну тапроносну дію. Гідроколоїд агар-агару та пектину доповнюють дію фосфату алюмініюв утворенні мукоїдного антипептичного шару, сприяють видаленню токсинів, газівта мікроорганізмів по всьому шлунково-кишковому тракту та нормалізують пасажкишечнику. Застосування препарату непризводить до порушень електролітного балансу, не викликає розвитку алкалозу таутворення каменів сечовивідних шляхів. Алюмінію фосфат нейтралізує солянукислоту з утворенням алюмінію хлориду. Під впливом лужного середовища кишечникуостанній перетворюється в лужні солі алюмінію, які погано всмоктуються тавиводяться з калом. Фосфалюгель не зв’язує харчові фосфати, не призводить допорушень фосфорно-кальцієвого обміну, остеопорозу та остеомаляції. Фармакокінетика. Належить до групи антацидів, що не всмоктуються.

Показання для застосування.Лікування захворювань з підвищеною та нормальною кислотністю. Препаратзастосовують як монотерапію так і в комбінації з іншими лікарськими засобамипри: - Виразковій хворобі шлунка та дванадцатипалої кишки;гострому гастриті, хронічному гастриті з нормальною або підвищеноюсекреторною функцією; діафрагмальній грижі, шлунково-езофагеальному рефлюксі та його ускладненнях(езофагіт), дуоденально- гастральному рефлюксі;синдромі невиразкової диспепсії; функціональній діареї;шлунково-кишкових розладах, викликаних інтоксикацією, кишковимиінфекціями, прийомом лікарських препаратів, подразнюючих речовин (кислоти, луги);дискомфорті та болях в епігастрії, печії, кислій відрижці, метеоризмі,які виникають після погрішностей в дієті, надмірному вживанні кави, нікотину,алкоголю.

Спосіб застосування та дози. Дози для дорослих:Фосфалюгель приймають всередину, 1 або 2 пакетики 2-3 рази на добу.Препарат можна приймати в чистому вигляді або розвести перед прийомом уполовині склянки води.Схема прийому залежить від характеру захворювання:- діафрагмальна грижа, гастроезофагальний рефлюкс після прийняття їжі та на ніч;виразкові захворювання через 1-2 години після прийняття їжі та при виникненні болю;- гастрит, диспепсія до прийняття їжі;функціональні розлади товстого вранці, до прийняття їжі, такишечнику на ніч. Якщо в проміжках між прийомом Фосфалюгелю біль поновлюється, то прийомпрепарату потрібно повторити.Дози для дітей:до 6 місяців: 1/4 пакетику або 1 чайна ложка після кожного з шестигодувань;після 6 місяців: 1/4 пакетику або 2 чайні ложки після кожного зчотирьох годувань.Спосіб застосування:Перемішайте вміст пакетику між пальцями до отримання однорідного гелю.Тримайте пакетик вертикально, відріжте або відірвіть один з кутів у позначеномумісці. Видавіть пальцями гель через отвір пакетику.

Побічна дія. Рідко можливе появлення запорів (у пацієнтівпохилого віку та хворих, прикутих до ліжка.) В таких випадках рекомендованопідвищений прийом рідини.

Протипоказання. Гіперчутливість до алюмінію фосфату та іншихдодаткових речовин, хронічна ниркова недостатність важкого ступеня.

Передозування. Великі кількості іонів алюмінію пригнічують моторикукишечнику. Для лікування передозувань препарату треба застосовувати послаблюючізасоби.

Особливості застосування. Препарат містить сорбітол, тому може прийматися хворими, які страждаютьна цукровий діабет. Не містить NaCl, тому може застосовуватись у хворих нагіпертензію. Препарат може застосовуватись профілактично для зменшення абсорбціїрадіоактивних елементів. Застосування препарату не відображається нарезультатах рентгенологічного дослідження. Застосування в періоди вагітності та лактації: можливе періодичне(нетривале) застосування в терапевтичних дозах за показаннями.Вплив на здатність керувати транспортними засобами: не виявлений.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Фосфалюгель рекомендовано вживати за 2години до або після прийняття інших лікарських засобів та за 4 години (до абопісля) у випадку з фторхінолонами.

Умови і термін зберігання. Зберігають у сухому та недоступному для дітей місці притемпературі від +15° С до +25° С. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z