Загружается, подождите...

Феназепам іс (Phenazepam іs)


міжнародна та хімічна назви: феназепам, 7 - бром-5 - (орто-хлорфеніл)-2,3 –дигідро - 1 Н- 1,4 –бенздіазепін – 2 - он;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору;

склад:діюча речовина:1 таблетка містить 0,0005 г, 0,001 г або 0,0025 гфеназепаму;допоможні речовини: цукор молочний (Гранулак 200), крохмалькартопляний, кальцію стеарат, желатин харчовий.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Анксіолітики. Код АТС N05B А25.Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Феназепам - транквілізатор з групи похіднихбенздіазепіну, що має анксіолітичну, протисудомну, міорелаксуючу та снодійну дії.Феназепам посилює дію снодійних, наркотичних та протисудомних препаратів,етилового спирту.Фармакокінетика. При прийомі всередину препарат добре всмоктуєтьсязі шлунково-кишкового тракту, час досягнення максимальної концентраціїфеназепаму в крові - від 1 до 2 годин, період напіввиведення з організму - від6 до 10 годин, екскреція препарату в основному здійснюється через нирки.Показання для застосування. Препарат призначають при різнихневротичних, неврозоподібних, психопатичних, психопатоподібних захворюваннях,які супроводжуються тривогою, страхом, підвищеною роздратованістю,напруженістю, емоційною лабільністю, при реактивних психозах,іпохондрично-сенестопатичному синдромі, вегетативних дисфункціях і розладахнічного сну. Профілактика станів страху та емоційного напруження. У неврологічній практиці Феназепам застосовують длялікування гіперкінезів і тиків, ригідності м'язів.

Спосіб застосування та дози. Таблетки Феназепаму приймають внутрішньо, нерозжовуючи. Разова доза Феназепаму для дорослих, звичайно, становить0,0005-0,001 г (0,5 - 1 мг), а при порушеннях сну 0,00025 – 0,0005 г (0,25 –0,5 мг) за 20 - 30 хвилин до сну. Для лікування невротичних, психопатичних,неврозоподібних і психопатоподібних станів препарат, звичайно, призначаютьвсередину, початкова доза становить 0,0005 – 0,001 г (0,5-1 мг) 2 - 3 рази надень. Через 2-4 дні з урахуванням ефективності та чутливість до препарату дозаможе бути збільшена до 0,004 – 0,006 г на добу (4-6 мг), ранкова та денна дозастановить 0,0005 – 0,001 г, на ніч 0,0025 г. При значно вираженій ажитації,страхові, тривозі лікування починають з дози 0,003 г (3 мг) на добу, швидкозбільшуючи дозу до отримання терапевтичного ефекту.При лікуванні епілепсії доза на прийом всередину становить 0,002 – 0,01г (2 - 10 мг) на добу.Для лікування алкогольної абстиненції Феназепам призначають всередину вдозі 0,0025 – 0,005 г (2,5 - 5 мг) на добу.У неврологічній практиці при захворюваннях з підвищеним тонусомм´язів препарат призначають всередину по 0,002 – 0,003 г (2-3 мг), одинабо два рази на день.Середня добова доза Феназепаму становить 0,0015 – 0,005 г (1,5 - 5 мг),її поділяють на 3 або 2 прийоми, звичайно по 0,5-1,0 мг вранці та удень і до2,5 мг на ніч. Максимальна добова доза 0,01 г (10 мг). Тривалість курсулікування при призначенні всередину до 2 місяців визначається лікарем. При відміні препарату дозу зменшують поступово.Побічна дія. Інколи спостерігається сонливість, м´язоваслабкість, можливі запаморочення, нудота, атаксія, порушення координації руху,порушення менструального циклу та зниження статевого потягу. Частота тахарактер побічної дії залежать від індивідуальної чутливості, дози татривалості лікування. При зменшенні дози або припиненні прийому Феназепамупобічні ефекти зникають.Протипоказання. Виражена міастенія, значніпорушення функції печінки і нирок, вагітність, лактація, дитячий вік до 16років, отруєння іншими транквілізаторами, нейролептиками, снодійними,наркотичними засобами, етиловим спиртом. Передозування. При передозуванні можлива виражена атаксія. Лікування: промиванняшлунка, терапія, при необхідністі вживають сердцево-судинні препарати тастимулятори ЦНС. Як антагоністи міорелаксантної дії Феназепаму рекомендуютьсястрихнін азотнокислий (ін`єкції по 1 мл 0,1 % розчину 2-3 рази на день) аборозчин коразола (ін`єкції по 1 мл 10 % розчину 1-2 рази на день).

Особливості застосування. Феназепам посилює дію алкоголю, тому вживанняспиртних напоїв у період лікування Феназепамом заборонено.Феназепам протипоказаний під час роботи водіям транспорту та іншимособам, що виконують роботу, яка вимагає швидких реакцій та точних рухів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Феназепам сумісний з іншими препаратами (снодійні, протисудомні таін.), але при цьому необхідно враховувати взаємне потенціювання їх дії.Феназепам не слід приймати водночас з інгібіторами моноамінооксидази, похіднимифенотіазину та барбітуратами. Вивчення комбінованої дії феназепаму зінгібиторами моноамінооксидази, похідними фенотіазину та барбітуратами виявилоздатність бенздіазепіну значно потенціювати протисудомні ефекти цих речовин і,навпаки, здатність антиконвульсантів потенціювати ефекти Феназепаму.Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому та захищеному від світла місці, притемпературі 150 - 25 0С. Термін придатності – 3 роки.Після закінчення терміну придатності таблетки Феназепаму не застосовувати.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z