Загружается, подождите...

Фармацитрон (Pharmacitron)


основні фізико-хімічні властивості: гранульований, сипучий порошок, сумішбілих, блідо-жовтих і/або оранжевих гранул зі смаком та запахом лимона;

склад:1пакет містить ацетамінофену (парацетамолу) 500 мг, фенілефрину гідрохлориду 10мг, феніраміну малеату 20 мг, кислоти аскорбінової 50 мг;допоміжні речовини: натрію цитрат, кислота лимонна безводна,ароматизатор лимонний штучний, барвник жовтий D & C № 10, барвник червонийFD & C № 40, кремнію діоксид колоїдний, сахароза, цукор.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Жарознижувальний, болезаспокійливий,антигістамінний, судинозвужувальний комбінований препарат, дія якого зумовленавластивостями компонентів, які входять до його складу. Ацетамінофен (парацетамол) має жарознижувальну, болезаспокійливута слабку протизапальну дію. Ацетамінофен переважно пригнічує синтезпростагландинів у ЦНС і меншою мірою впливає на периферичну нервову систему,блокуючи проведення больових імпульсів. Феніраміну малеат – антигістамінний препарат, блокатор гістаміннихН1-рецепторів на ефекторних клітинах, зменшує проникність судин, попереджуєрозвиток набряку тканин, зменшує вираженість місцевих ексудативних процесів,усуває сльозотечу, свербіж у ділянці очей та носа. Фенілефрину гідрохлорид – симпатоміметик, який здебільшого стимулюєальфа-адренорецептори, має судинозвужувальну дію, зменшує набряк слизовоїоболонки носа і придаткових пазух. Аскорбінова кислота компенсує підвищену потребу у вітаміні С приреспіраторних інфекціях, посилює неспецифічну резистентність організму.Фармакокінетика. Ацетамінофен швидко і майже повністю всмоктується із травноготракту, проходить через плацентарний бар'єр, незначна частина потрапляє вгрудне молоко. 95% ацетамінофену метаболізується у печінці шляхом сульфо- та глюкуронокон’югації,а також окиснення системою цитохромів Р450. Період напіввиведеннястановить від 1 до 4 годин. При прийомі дози 650 мг пік концентрації у плазмікрові становить 5 - 20 мкг/мл. Тривалість дії – 3 - 4 години. Виводиться черезнирки, здебільшого у вигляді метаболітів, 3% виводяться у незмінному стані. Феніраміну малеат добре абсорбується після застосування внутрішньо.Біотрансформація відбувається у печінці шляхом окиснення системою цитохромів Р450,період напіввиведення становить 16 - 18 годин після застосування внутрішньо. 70- 83% виводяться через нирки в незмінному стані та у вигляді метаболітів.Фенілефрину гідрохлорид. Дія препарату настає дуже швидко після йогозастосування і продовжується приблизно 20 хв. Біотрансформація відбувається упечінці або у шлунково-кишковому тракті. Виводиться через нирки.Кислота аскорбінова швидкоабсорбується з шлунково-кишкового тракту. Рівень зв’язування з білками плазминизький. Накопичується у плазмі крові та клітинах, найвища концентраціяспостерігається у залозистих тканинах. Біотрансформація відбувається у печінці.Виводиться у вигляді метаболітів та у незмінному стані через нирки.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування гострих респіраторнихінфекцій та грипу: підвищеної температури тіла, головного болю, закладеностіноса, нежитю, болю та “ломоти” у м’язах.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим та дітям вікомвід 14 років. Приймають внутрішньо у вигляді розчину. Вміст пакета розчиняють усклянці гарячої води (не окропу). Можна приймати через кожні 3 - 4 години, алене більше 3 пакетів на добу. Тривалість лікування – до 5 днів.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (шкірні висипи тасвербіж), зниження швидкості психомоторних реакцій, роздратованість,сонливість, головний біль, відчуття серцебиття, незначне підвищенняартеріального тиску, тахікардія, біль в епігастральній ділянці, нудота,відчуття втоми, сухості у роті, утримання сечі. Враховуючи, що у складіпрепарату є парацетамол, в поодиноких випадках можливі зміни у складі крові(тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз).При довгому безконтрольному застосуванні препарату можливагепатотоксична та нефротоксична дія препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату;гіперплазія передміхурової залози, яка супроводжується утрудненимсечовиведенням; тяжкі порушення функції печінки і/або нирок; дитячий вік до 14років, при вагітності та годуванні груддю.

Передозування. При передозуванні можливі: нудота, блювання,підвищення артеріального тиску, збудження або пригнічення ЦНС, сонливість,кома, тахікардія, порушення серцевого ритму, кардіогенний шок. Високі дозиацетамінофену (10 - 15 г) можуть зумовити розвиток печінкової недостатності.Лікування. Рекомендується промивання шлунка, симптоматична терапія.

Особливості застосування. Один пакет Фармацитрону містить 20 г цукру, тому цейпрепарат не рекомендується приймати хворим, які страждають на цукровий діабет.Тільки лікар вирішує можливість застосування та призначення препаратуФармацитрон у наступних випадках:при артеріальній гіпертензії, захворюваннях серця та щитоподібноїзалози, глаукомі, бронхіальній астмі та інших хронічних захворюваннях легенів,гіпертрофії передміхурової залози; при хронічних захворюваннях печінки та нирок;при хронічному алкоголізмі.При застосуванні Фармацитрону не рекомендовано керувати автомобілем тавиконувати роботу з приборами, оскільки препарат може викликати сонливість.При збереженні симптомів захворювання, незважаючи на прийом препаратубільше 5 днів, слід переглянути доцільність подальшого прийому препарату тадодаткового обстеження. Не перевищувати вказаної в інструкції дози, не застосовувати препарат зушкодженою упаковкою пакета.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується одночасно застосовуватиФармацитрон з інгібіторами моноамінооксидази, седативними засобами,транквілізаторами, протиепілептичними препаратами, засобами для лікуванняхвороби Паркінсона або якщо минуло менше двох тижнів після припинення прийомупрепаратів інгібіторів МАО.

Умови та термін зберігання. Зберігати у місцях, недоступних для дітей,при температурі 15 - 30˚С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z