Загружается, подождите...

Факовіт (Phacovitum)


основні фізико-хімічнівластивості: таблетки шлунковорозчинні, білого кольору, з плоскою поверхнею, рискоюі фаскою, вкриті оболонкою, кишковорозчинні - від жовто-оранжевого докоричневого кольору, з двоопуклою поверхнею, на поперечному розрізі видні двашари.

склад: препарат складається здвох видів таблеток; таблетка шлунковорозчинна: кислота глутамінова - 0,2 г,гліцин - 0,1 г, піридоксину гідрохлорид - 0,025 г; таблетка, вкрита оболонкою,кишковорозчинна: L-цистеїн - 0,2 г, кислота аскорбінова - 0,175 г;допоміжні речовини: таблетка шлунковорозчинна:крохмаль картопляний, кальцію стеарат, цукор молочний; таблетка, вкритаоболонкою, кишковорозчинна: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, цукормолочний, оболонка - ойдрагіт, поліетиленоксид 4000, тропеолін О, тальк медичниймолотий.

Форма випуску. Таблетки шлунковорозчинніта таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують вофтальмології. Трофічні засоби. Код АТС S01X A21.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.. Засіб для регуляціїметаболічних процесів у кришталику, має антирадікальні та детоксикаційнівластивості. У кришталику з глутамінової кислоти, гліцину та цистеїну за участюАТФ синтезується трипептид глутатіон, який є центральною ланкою уферментативній системі антиоксидантного захисту білків і знешкодження токсичнихметаболітів. Транспорт вказаних амінокислот у кришталик крізь капсулувідбувається за участю фосфорильованої форми піридоксину гідрохлориду(піридоксальфосфату). Аскорбінова кислота виконує роль регулятораокислювально-відновлювальних процесів у кришталику; бере участь у водневомуобміні, відновленні дисульфідних зв’язків.Препарат пригнічує вільнорадикальні процеси у кришталику, завдякичому зменшується утворювання зшивок і полімеризація його білків, що виявляєтьсяв уповільненні або призупиненні помутніння кришталика.Фармакокінетика. Не вивчена.

Показання для застосування.Профілактикаі лікування початкових стадій катарактоутворення у кришталику в осіб похилоговіку або при хронічних радіаційних впливах малої інтенсивності.

Спосіб застосування тадози. Поодній таблетці шлунковорозчинній та одній таблетці, вкритій оболонкою,кишковорозчинній два рази на день під час їжі. Курс лікування 20 - 30 днів,після чого лікування слід повторювати 3-4 рази на рік.

Побічна дія. Алергічні реакції,підвищення кислотності шлункового соку.

Протипоказання. Гіперчутливість доякого-небудь з інгредієнтів препарату.

Передозування. Не встановлено.

Особливості застосування. З обережністю призначають при виразковій хворобішлунка та дванадцятипалої кишки, цукровому діабеті, схильності дотромбоутворення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Знижує токсичність антиконвульсантів,нейролептиків, антидепресантів. Підвищує концентрацію в крові саліцилатів,бензилпеніциліну і тетрациклінів, знижує – оральних контрацептивів. Ізоніазід,циклосерин, пеніциламін знижують ефект препарату. Послаблює протипаркінсонічнуактивність леводопи, антикоагулянтний ефект похідних кумарину.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла,недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z