Загружается, подождите...

Паравіт для дітей (Paravitum pro infantibus)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору;

склад:1таблетка містить: парацетамолу 0,1 г, кислоти аскорбінової 0,1 г; допоміжні речовини: крохмаль картопляний або кукурудзяний, кальціюстеарат, цукор молочний.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на нервову систему. Анальгетикиі антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості. Комбінований препарат, що вміщує парацетамолта кислоту аскорбінову. Парацетамол має анальгетичну та жарознижувальну дію,впливає на центр терморегуляції в гіпоталамусі. Аскорбінова кислота приймаєучасть в регулюванні окислювально-відновних процесів, вуглеводного обміну,згортання крові, регенерації тканин, у синтезі стероїдних гормонів; підвищуєстійкість організму до інфекції, зменшує судинну проникність, знижує потребу увітамінах В1, В2, А, Е, фолієвій кислоті, пантотеновійкислоті. Поліпшує переносимість парацетамолу і подовжує його дію (уповільнюєйого виведення). Показання для застосування. Больовий тапропасний синдром при інфекційно-запальних захворюваннях.

Спосіб застосування та дози. Приймають внутрішньо, запиваючи водою. Дітямв залежності від віку препарат дозують у такий спосіб (з розрахунку не більше10-15 мг/кг по парацетамолу): від 1 до 2 років (з масою тіла 10–15 кг) по 1/2таблетки, 2-3 рази на добу, добова доза - не більше 2 таблеток; від 2 до 6років (з масою тіла до 30 кг) по 1 таблетці, 3 рази на день, добова доза – небільше 4 таблеток; від 6 до 12 років (з масою тіла до 40 кг) по 2 таблетки, 3-4рази на день, максимальна добова доза не більше 8 таблеток; старше 12 років ідорослим (з масою тіла від 50 кг) рекомендовано застосовувати таблетки, якімістять більшу дозу парацетамолу (250-500 мг 3-4 рази на добу).

Побічна дія. Алергійні реакції (шкірний висип, свербіж,кропив'янка, набряк Квінке), нудота, епігастральний біль, анемія,тромбоцитопенія. При тривалому застосуванні у великих дозах – гепатотоксичнадія, гемолітична анемія, метгемоглобінемія, панцитопенія; ерозивно-виразковіураження шлунково-кишкового тракту, кровотечі в шлунково-кишковому тракті;нефротоксичність (папілярний некроз).Протипоказання. Гіперчутливість до компонентівпрепарату, шлунково-кишковакровотеча; портальна гіпертензія; ниркова недостатність, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази,дитячий вік до 1 року.

Передозування. Симптоми передозування: блідість шкірнихпокривів, анорексія, нудота, блювання, гепатонекроз (виразність некрозу,внаслідок інтоксикації, прямо залежить від ступеня передозування), підвищенняактивності печінкових трансаміназ, збільшення протромбінового часу (через 12-48год після прийому); розгорнута клінічна картина ураження печінки виявляєтьсячерез 1-6 днів. Рідко печінкова недостатність розвивається блискавично і можеускладнюватися нирковою недостатністю (тубулярний некроз).Лікування: введення донаторів SH-груп і попередників синтезу глутатіону -метіоніну через 8-9 год після передозування і N-ацетілцистеїну – через 12 год.Необхідність у проведенні додаткових терапевтичних заходів (подальшевведення метіоніну і внутрішньовенне введення N-ацетілцистеїну) визначаєтьсязалежно від концентрації парацетамолу в крові, а також від часу, що пройшовпісля його прийому.

Особливості застосування. При гіпертермії, що продовжується більше 3 днів ібольовому синдромі – більше 5 днів, потрібна консультація лікаря.З обережністю і під наглядом лікаря застосовують Паравіт для лікуванняхворих з порушеною функцією печінки або нирок, при синдромі Жильбера(конституціональна гіпербілірубінемія).При тривалому (більше 5 днів) прийомі препарату необхідний контролькартини периферичної крові і функціонального стану печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Стимулятори мікросомального окислювання впечінці (фенітоїн, етанол, барбітурати, зиксорин, рифампіцин, фенілбутазон,трициклічні антидепресанти) збільшують продукцію гідроксильованих активнихметаболітів, що зумовлює можливість розвитку тяжких інтоксикацій при невеликихпередозуваннях. Інгібітори мікросомального окислювання (циметидин) знижуютьризик гепатотоксичної дії. Етанол сприяє розвитку гострого панкреатиту.Знижується ефективність урикозуричних препаратів. Потенцує дію препаратів, щопригнічують ЦНС, етанолу. При уповільненні спорожнення шлунка (пропантелін)може мати місце уповільнення настання дії парацетамола. При прискоренніспорожнення шлунка (метоклопрамід) препарат починає діяти швидше. Підсилюєтьсятоксичність хлорамфенікола.З обережністю необхідно застосовувати Паравіт одночасно з оральнимипрепаратами, що гальмують згортання крові.Не слід одночасно застосовувати інші препарати, що містять парацетамол,а також інші ненаркотичні анальгетики і НПЗЗ (метамізол, ацетилсаліциловакислота, ібупрофен та ін.), а також барбітурати, протиепілептичні засоби,рифампіцин, хлорамфенікол.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці. Термін зберігання - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z