Загружается, подождите...

Панкреатин-здоров'я (Pancreatin-zdorovye)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою,двоопуклої форми, світло-рожевого кольору, зі слабким специфічним запахом.

склад: 1 таблетка містить панкреатину0,192 г, що відповідає активності не менше: 7000 ліполітичних Ph. Eur. U.(MO); 5000 амілолітичних Ph. Eur. U. (MO); 400 протеолітичних Ph. Eur. U.(MO); допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна,натрію хлорид, натрію кроскармелоза, аеросил, магнію стеарат, ойдрагіт L-100або ойдрагіт L 30 D-55, поліетиленоксид 4000, тальк, титану діоксид, кислотнийчервоний 2С.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою,кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Засоби замісної терапії, щозастосовуються при розладах травлення. Код АТС: А09А А02.

Фармакологічні властивості. Ферментний препарат.Панкреатичні ферменти (амілаза, ліпаза та протеаза), які входять до йогоскладу, полегшують перетравлення вуглеводів, жирів, білків, що сприяє їхповному всмоктуванню в тонкому кишечнику. При захворюваннях підшлункової залозипрепарат компенсує недостатність її зовнішньосекреторної функції та сприяєпокращенню процесу травлення.Таблетки мають захисну оболонку, нерозчинну в кислому вмісті шлунка, яка запобігає руйнуванню травних ферментівпід дією рН шлункового соку.

Показання для застосування. Недостатністьзовнішньосекреторної функції підшлункової залози (хронічний панкреатит,муковісцидоз та ін.). Хронічні запально-дистрофічні захворювання шлунка,кишечнику, печінки, жовчного міхура; стан після резекції або опроміненняцих органів, що супроводжується порушеннями перетравлення їжі,метеоризмом, діареєю (в складі комбінованої терапії). Для покращенняперетравлення їжі у осіб з нормальною функцією ШКТ у випадках огріхів ухарчуванні, а також при порушеннях жувальної функції, малорухомому способі життя,довготривалій імобілізації. Підготовка до рентгенологічного таультразвукового дослідження органів черевної порожнини.Спосіб застосування та дози. Доза підбираєтьсяіндивідуально, залежно від ступеня недостатності функції підшлунковоїзалози. Препарат застосовують у дозі 2-4 таблетки (що відповідає 14 000-28 000Ph. Eur. U. (MO) по ліпазі) з кожним прийняттям їжі. Приймають таблеткивнутрішньо перед або під час їди, не розжовуючи, запиваючи великою кількістюрідини (вода, фруктові соки). Добова доза для дорослих складає42000–126000 Ph. Eur. U. (MO) (6-18 таблеток). При повній недостатностіфункції підшлункової залози (наприклад, при кістозному фіброзі) дозаповинна бути збільшена до 400 000 Ph. Eur. U. (MO) на добу, що відповідаєдобовій потребі дорослої людини у ліпазі. Тривалість лікування можеваріювати від декількох днів (при порушеннях травлення внаслідок огріхіву дієті) до декількох місяців, і навіть років (за необхідності упостійній замісній терапії).Дітям віком 6 – 7 років призначають по 1 таблетці(0,25 г) на день, 8 – 9 років – по 1 – 2 таблетки (0,25-0,5 г) на день, 10 – 14років – по 2 таблетки на день.Побічна дія. Призастосуванні в середніх терапевтичних дозах побічна дія спостерігаєтьсяменше, ніж у 1% випадків. Збоку травної системи: в окремих випадках – діарея, запор, відчуття дискомфортув області шлунка, нудота. Алергійні реакції: в окремих випадках – шкірніпрояви.Збоку обміну речовин: при тривалому застосуванні препарату у високих дозахможливий розвиток гіперурікозурії, у надмірно високих дозах – підвищеннярівня сечової кислоти в плазмі крові. При застосуванніПанкреатину-Здоров'я у високих дозах у дітей можливе виникненняперіанального подразнення шкіри.Протипоказання. Гострий панкреатит,загострення хронічного панкреатиту, підвищена чутливість до компонентівпрепарату.

Передозування. Панкреатин-Здоров'я

немістить компонентів, які спричинюють отруєння. У випадках виникненняалергії слід вживати звичайних антиалергічних заходів (відміна препарату,симптоматична терапія).

Особливості

застосування. Примуковісцидозі доза Панкреатину-Здоров'я

повинна бутиадекватна кількості ферментів, яка необхідна для всмоктування жирів,ураховуючи кількість та якість їжі, що споживається. При муковісцидозі неслід приймати препарат у дозах більше 10 000 ОД/кг/добу (у перерахунку наліпазу) через підвищення ризику розвитку стриктур (фіброзної колонопатії) вілеоцекальному відділі і висхідній ободовій кишці.Безпека застосування Панкреатину-Здоров'я

при вагітності вивчена недостатньо. Використання його можливо увипадках, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризикдля плоду. В експериментальних дослідженнях установлено, щоПанкреатин-Здоров'я

не чинить тератогенної дії.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Зменшуєвсмоктування заліза (особливо при тривалому застосуванні).

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищенному від світла та недоступному для дітей місці, при температурівід 2 °С до 15 °С.Термін зберігання – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z