Загружается, подождите...

Ортосифону тичинкового листя (Orthosiphonis stamineifolia)


міжнародна назва: оrthosiphon stamineus Benth.;

основні фізико-хімічні властивості: шматочки листів і стебел різної форми.Колір зелений, сірувато-зелений, фіолетово-коричневий, зеленувато-коричневийабо коричневий. Запах слабкий. Смак водяного витягу сильно в’язкий, гіркуватий.

склад: подрібнені у порошок листя ортосифону тичинкового 100%.

Форма випуску. Подрібнена у порошок рослинна сировина.

Фармакотерапевтична група. Сечогінні засоби. Рослинні препаратиздіуретичним ефектом. Код АТС С03В Х10.

Фармакологічні властивості. Листя ортосифону тичинкового (Orthosiphonstamineus Benth.) містять тритерпенові сапоніни, гіркий глікозид ортосифонін(0,01%), ефірну олію (0,2 - 0,6%), жирну олію (2,7%), дубильні речовини (5 -6%), органічні кислоти, алкалоїди.Препарати ортосифону мають діуретичну, спазмолітичну та жовчогінну дію,стимулюють секрецію шлункового соку та соляної кислоти.

Показання для застосування. Запальні захворювання нирок та/або жовчногоміхура (гломерулонефрит, пієлонефрит, холецистит), а також при набряках,спричинених декомпенсованою нирковою або серцевою недостатністю.

Спосіб застосування та дози. 1 фільтр-пакет (1,5 г) поміщають у склянийабо емальований посуд, заливають 100 мл (½ склянка) кип’ятку, закриваютьі настоюють 15 хвилин, періодично надавлюючи на пакетики ложкою, потім їхвіджимають. Об’єм одержаного настою доводять кип’яченою водою до 100 мл.Дорослим іпідліткам призначають по ½ склянки настою 3 рази на день, дітям віком 1- 12 років - від 1 столової ложки до ¼ склянки 2 - 3 рази на день.Тривалість курсулікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуваннямхарактеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільностідосягнутого лікувального ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (висипання, свербіж,гіперемія та набрякання шкіри).

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість препарату.

Передозування. Невідомо.

Особливостізастосування. Призахворюваннях нирок настій листя ортосифону рекомендують приймати за 20 - 30хвилин до їжі, при холециститах – після їжі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці; приготовлений настій – у прохолодному місці небільше 2 діб.Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z