Загружается, подождите...

Орнісид (Ornisid)


Міжнародна та хімічна назви: орнiдазол,3-хлор-1-(2-метiл-5-нiтроімідазол)-2-пропанол;

основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі, двоопуклі таблетки зрозподільною рискою з однієї сторони, вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка містить 250 мг орнідазолу;допоміжні речовини

: целюлоза мікрокристалічна,метилгідроксіетилцелюлоза, крохмаль, магнію стеарат,гідроксипропілметилцелюлоза, тальк, титану діоксид.

Форма випуску.Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системногозастосування. Похідні імідазолу.Код АТС J01X D03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Орнідазол проявляє активність проти таких анаеробних патогенів, якTrichomonas vaginalis, Entamoeba histolitica, Giardia lamblia (Giardiaintestinalis), бактероїдів та клостриди, веретеноподібних бактерій і анаеробнихкоків.Фармакокінетика.Засіб легко абсорбується зі шлунково-кишкового тракту і його піковаконцентрація в плазмі, що становить 30 мкг/мл, досягається через дві годинипісля перорального введення дози в 1,5 г. Це значення зменшується до 9 мкг/млчерез 24 години та 2,5 мкг/мл через 48 годин, відповідно. Засіб широкорозподіляється в тканинах і рідинах організму, в тому числі, вцереброспинальній рідині. Його метаболізм відбувається в печінці. 85% введеноїдози виводиться з організму протягом перших 5 діб у формі складених сполук іметаболітів цього засобу. 63% дози виводиться з сечею і 22% з калом. Важливим євиведення орнідазолу і його метаболітів з жовчю. З протеїнами орнідазолзв’язується менше ніж на 15%, а період його напіввиведення становить 12–14годин.

Показання для застосування.Застосовується для лікування і профілактики протозойних і анаеробнихбактеріальних інфекцій:1) трихомонiаз: вторинні інфекції сечостатевої системи, спричиненіTrichomonas vaginalis, що спостерігаються як у жінок, так і у чоловіків;2) амебіаз: усі кишкові інфекції (включаючи амебну дизентерію),спричинені Entamoeba histolitica, особливо амебний абсцес печінки та всівипадки некишкового амебіазу;3) лямбліоз;4) вторинні інфекції, спричинені анаеробними бактеріями: показаний присептицемії, менінгіті, перитоніті, післяопераційних ранових інфекціях,постнатальній септицемії, септичному аборті та ендометриті, спричиненимивищезазначеними бактеріями;5) застосовується з профілактичною метою, зокрема, при операціях наободовій кишці, при гінекологічних операціях, а також при інших хірургічнихвтручаннях.

Спосіб застосування та дози.Таблетки Орнісид приймаються після їди:1) при трихомонiазі:Разова доза – 6 таблеток тільки ввечері;П’ятидобова доза: по 2 таблетки двічі на день вранці та ввечері;Щоб уникнути повторної інфекції, такому ж лікуванню піддають всіхдорослих членів родини. Добова дитяча доза становить 25 мг/кг.2) при амебіазі:триденний курс лікування у випадках амебної дизентерії.При амебіазі в будь-яких формах – лікування протягом 5-10 діб.ДОБОВА ДОЗА Тривалість курсу лікування Дорослі та діти вагою понад 35 кг Діти вагою до 35 кг 3 доби 6 таблеток одноразово ввечері. Якщо вага перевищує 60 кг: 8 таблеток – 4 таблетки вранці і 4 таблетки ввечері Разова доза: ½ таблетки на кожні 3 кг ваги тіла (40 мг/кг) 5–10 діб 4 таблетки: 2 таблетки вранці і 2 таблетки ввечері Разова доза: ½ таблетки на кожні 5 кг ваги тіла (25 мг/кг)
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z