Загружается, подождите...

Вовчуг (Ononis)


основні фізико-хімічні властивості: прозора рідиначервоно-бурого кольору, зі специфічним запахом; при зберіганні допускаєтьсявипадання осаду;

склад: 1 флакон містить настойки коріннявовчуга польового (пашеного) здрібненого (1:5).допоміжна речовина: спирт етиловий 70%.

Форма випуску. Настойка для пероральногозастосування.

Фармакологічна група. Контактні проноснізасоби. Код АТС А06А В10**.

Фармакологічні властивості. Настойка коренів вовчугамістить ізофлавоноїди (ононін, оноспін, онцерин), дубильні речовини,тритерпенові сапоніни, смоли, лимонну кислоту, крохмаль, ефірну олію.Фармакодинаміка. Активні сполуки спричиняють хімічнеподразнення рецепторів кишечнику з подальшим посиленням його перистальтики.Ізофлавоноїди та сапоніни стабілізують мембрани клітин, зменшують проникністьсудин. Вовчуга настойка чинить проносну, гемостатичну, гіпотензивну та слабкудіуретичну дію.Фармакокінетика. Не вивчена.

Показання для застосування. Для нормалізаціївипорожнення кишечнику при геморої, тріщинах заднього проходу, хронічнихзапорах.

Спосіб застосування та дози. Настойку вовчугапризначають внутрішньо за 30 хвилин до прийому їжі: 1/2-1 чайну ложку настойкиприймають в 1/4 склянки води 2‑3 рази на добу. Курс лікування становить2-3 тижні.

Побічна дія. Можливі алергічніреакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість докомпонентів препарату. Не рекомендується приймати дітям, вагітним, у період лактації,особам, які зловживають алкоголем.

Передозування. Можливе зниженняартеріального тиску, алергічні реакції. При передозуванні терапіясимптоматична.

Особливості застосування. Препарат містить спирт етиловий70 %, тому слід утримуватися від керування автотранспортом і механізмами, щопотребують підвищеної уваги.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Не встановлена.

Умови і строки зберігання. Зберігати у захищеномувід світла та вологи місці при температурі від 8 0С до 15 0С.Зберігати в недоступному для дітей місці! Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z