Загружается, подождите...

Рицинова олія (Oleum ricini)


основні фізико-хімічні властивості: прозора, густа і в’язка, безбарвна абозлегка жовтувата рідина із слабким запахом, своєрідним неприємним смаком;склад:

рициноваолія.

Форма випуску. Олія.

Фармакотерапевтична група. Проносні засоби. Код АТС А06А В05.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Рицинова олія належить до проносних засобів. Приприйманні внутрішньо в тонкому кишечнику розщеплюється ліпазою з утвореннямрицинолевої кислоти, яка викликає подразнення рецепторів кишечнику ірефлекторно посилює його перистальтику.Проносний ефект, як правило, розвивається через 5 - 6 год післяприймання препарату. Після випорожнення кишечнику настає послабленняперистальтики. При приймання препарату спостерігається також рефлекторнескорочення м’язів матки.

Показання для застосування. Рекомендується застосовувати при запорахрізного походження, при отруєннях (за винятком інтоксикації жиророзчиннимиречовинами).

Спосіб застосування та дози. Як проносний засіб Рицинову олію приймаютьперед сном. Дорослі прий мають по 15 - 30 г; діти від 1 до 5 років – по 5 г (1чайна ложка), від 5 до 10 років – по 10 г (1 десертна ложка), старше 10 років –по 15 г на прийом.

Побічна дія. При прийманні препарату можуть спостерігатисянудота, блювання, пронос. При тривалому застосуванні препарату можливийрозвиток атонії кишечнику.

Протипоказання. Препарат протипоказаний при отруєнні жиророзчиннимихімічними сполуками (фосфор, бензол, фенол та ін.), а також протигельмінтнимижиророзчинними засобами; при гострих запальних процесах у черевній порожнині(апендицит, перитоніт та ін.); при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалоїкишки, при виразковому коліті, у період вагітності; особам похилого віку; приматкових кровотечах; при кахексії. Препарат не призначають дітям до 1 року.

Передозування. Нудота, блювання, біль у ділянці живота, пронос.Лікування. Симптоматичне.

Особливості застосування. Не виявлені.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,прохолодному (8 - 15°С), захищеному від світла місці. Термін придатності – 5років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z