Загружается, подождите...

М’ятиперцевої олія (Oleum menthae piperitae)


міжнародна назва: mentha piperita

;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина з характернимзапахом і пекучим охолоджуючим смаком;

склад: олія з листя м’яти перцевої.

Форма випуску. Олія.

Фармакотерапевтична група. Протиблювотні засоби та препарати, що усуваютьнудоту. Код АТС А04А D20.

Фармакологічні властивості. До складу олії м’яти перцевої (м’ятна олія)входять ментол (не менше 50%), ефіри ментолу з оцтовою та валеріановоюкислотами (4 - 9%), β-пінен, лимонен, цинеол, дипентен, пулегон,α-феландрен, інші терпеноїди.Препарати м’яти перцевої, механізм дії яких обумовлений стимуляцієючутливих нервових закінчень слизових оболонок порожнини рота і шлунка,рефлекторним шляхом зменшують відчуття нудоти та попереджають блювання, маютьспазмолітичну, заспокійливу та жовчогінну дію.

Показання для застосування. Функціональні захворювання шлунково-кишковоготракту, що супроводжуються нудотою, блюванням, метеоризмом і спазмами;захворювання печінки (холецистит, гепатит, холангіт, жовчнокам’яна хвороба); нервовезбудження, порушення засинання та сну.

Спосіб застосування та дози. М’ятну олію приймаютьвнутрішньо, розводячи перед застосуванням у перевареній воді (5 - 10 крапель на½ склянки води).Дорослим і дітям віком понад 12 років рекомендують вживатипо 1/3 - ½ склянки теплого розчину 2 - 3 рази надень за 15 - 20 хвилин до їжі.Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожногопацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігузахворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимостіпрепарату.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості допрепарату можливий розвиток алергічних реакцій (гіперемія, висипи, свербіж танабрякання шкіри).

Протипоказання. Олія м’яти перцевої протипоказана хворим набронхіальну астму та спазмофілію, дітям віком до 12 років та при індивідуальнійнепереносимості препарату.

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату ненадходило.

Особливості застосування. Питання щодо призначення олії м’яти перцевоївагітним жінкам і матерям-годувальницям доцільно вирішувати з урахуваннямспіввідношення очікуваної ефективності лікування та потенційної небезпечностіпрепарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськимизасобами невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному відсвітла, прохолодному (при температурі 8 - 15 °С) місці. Термін придатності – 2роки.Неможна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z