Загружается, подождите...

Евкаліптова олія (Oleum eucalypti)


основні фізико-хімічні властивості: м’яка желатинова капсула овальної форми зпрозорою оболонкою натурального кольору. Вміст капсули – прозора , безкольороваолія;

склад: одна капсула містить евкаліптової олії – 200 мг;допоміжні речовини: желатин сукцинований, гліцерин 85%.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлі тазастудних захворюваннях. Код АТС R05 С.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Основним компонентомевкаліптової олії є 1,8-цинеол, також відомий як цинеол або евкаліптол.Відхаркувальна дія 1,8-цинеолу обумовлена посиленням секреції бронхів,розрідженням слизу. Сприяє більш швидкій евакуації слизу з дихальних шляхів.Виявляє слабку седативну дію.Фармакокінетика. Завдяки своїй високо ліпофільній природі, пероральнозастосований 1,8-цинеол, основний компонент евкаліптової олії, швидко абсорбуєтьсяв кишечнику. Стала концентрація 1,8-цинеолу в плазмі зазвичай досягається після2-3 днів прийому засобу. 1,8-цинеол після абсорбції швидко транспортується дотрахеобронхіальної системи через кров, і після цього виділяється респіраторнимепітелієм та, нарешті, видихається.

Показання для застосування. Застудні захворювання верхніх та нижніхдихальних шляхів, які супроводжуються утворенням слизу, що важко відділяється.

Спосіб застосування тадози. Дорослимпо 1 капсулі 2-3 рази на добу під час прийому їжі, не розжовуючи, запиваючидостатньою кількістю води. Тривалість курсу лікування – від 7 до 14 днів.

Побічнадія.Інколи може виникати нудота, блювання та розлад травлення.

Протипоказання. Гіперчутливість доевкаліптової олії та інших компонентів препарату, запальні захворювання органівтравлення та жовчовивідних шляхів, захворювання печінки тяжкого перебігу.Дитячий вік (до 12 років), вагітність, лактація.

Передозування.У випадкузначного перевищення рекомендованої дози препарату можуть виникнути серйознірозлади (блювання, біль у шлунку, сонливість, пригнічення дихання). У випадкупередозування слід проконсультуватись з лікарем, навіть якщо немає ніякихнебажаних симптомів. Не можна вживати молоко та алкогольні напої у випадкупередозування, так як вони можуть сприяти абсорбції активних компонентів капсулевкаліптової олії в кров. Терапія симптоматична.

Особливі вказівки. Безпека та ефективність препарату не достатньооцінена для застосування дітям. Існують дані про індивідуальні випадки апное(зупинка дихання, задишка) при ларингоспазмі у дітей та немовлят післяінгаляції евкаліптовою олією. Тому капсули евкаліптової олії не повиннізастосовуватись при лікуванні дітей до 12-ти років.Вагітність і лактація. Препарат не можназастосовувати у період вагітності та годування груддю.Вплив на здатність керування автотранспортом і складними механізмами.Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом та складнимимеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Евкаліптова олія впливає на ензимну систему,відповідальну за розщеплення чужерідних субстанцій. Таким чином може бутипослаблена та/або зменшена ефективність антиепілептичних, снодійних засобів таанальгетиків (барбітурати, піразолони).

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30 0С.Термінпридатності препарату – 3 роки.Зберігати в недоступному для дітей місці!
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z