Загружается, подождите...

Анісоваолія (Oleum anisi)


міжнародна назва: Anisum vulgare Gaertn.;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або злегка забарвлена в жовтуватийколіроліїста рідина з характерним запахом плодів анісу і солодкувтимсмаком;

склад: анісова олія.

Форма випуску. Олія.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовуються при кашлі та застуднихзахворюваннях. Відхаркувальні засоби. Код АТС R05C A21.

Фармакологічні властивості. Олія з плодів анісу звичайного (Anisum vulgareGaertn., Pimpinella anisum L.) містить анетол (не менше 80 %), анісальдегід,анісову кислоту та деякі інші біологічно активні речовини.Препарати анісу мають відхаркувальний та проносний ефекти.

Показання для застосування. Захворювання дихальних шляхів, щосупроводжуються кашлем (гострі та хронічні бронхіти, бронхопневмонія,бронхоектатична хвороба), запори.

Спосіб застосування та дози. Анісову олію приймають внутрішньо післяпопереднього розведення у теплій перевареній воді (2 – 3 краплі олії на¼ склянки води).Приготовлений розчин рекомендують вживати теплим за 30 хвилин до їжі. Дорослим і підліткам призначають по 1/4 склянки розчину 3 - 4 рази надень, дітям віком 1 – 12 років рекомендують вживати від 1 чайної до 2 столовихложок розчину 3 рази на день.Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожногопацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігузахворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимостіпрепарату.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості допрепарату можливий розвиток алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія танабрякання шкіри).

Протипоказання. Препарат протипоказаний при індивідуальнійнепереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарськійрослинній сировині.

Передозування. Тривале застосування анісової олії або перевищеннярекомендованих доз може призвести до розвитку діареї.У разіпередозування слід припинити лікування і вжити заходів симптоматичної тапідтримуючої терапії (у відповідності з клінічним станом хворого).

Особливості застосування.Застосування препарату в періодивагітності та лактації.Питання щодопризначення препаратів анісу вагітним жінкам і матерям-годувальницям доцільновирішувати з урахуванням співвідношення необхідності лікування для жінки тапотенційної небезпечності лікарських засобів для дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськимизасобами невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у прохолодному (8 – 15 °С), захищеномувід світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z