Загружается, подождите...

Нуклеїнат (Nucleinat)


хімічна назва: кислота рибонуклеїнова;

основніфізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули білого кольору (дозарибонуклеїнової кислоти 0,25 г). Тверді капсули з корпусом білого кольору такришечкою зеленого кольору (доза рибонуклеїнової кислоти 0,025 г). Вмісткапсули - порошок від майже білого до світло-жовтого з сіруватим відтінкомкольору, нерозчинний у воді, розчинний у лужних та сольових розчинах;

склад: 1 капсула містить кислоти рибонуклеїнової 0,25 г або 0,025 г; допоміжні речовини

: лактоза, магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Цитокіни таімуномодулятори. Код АТС L03АХ.15**.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Імуномодулюючий засіб, який стимулює лейкопоез укістковому мозку, відновлюючи диференціацію, якісний та кількісний склад клітинкісткового мозку і периферичної крові. Нормалізує клітинний імунітет,підвищуючи міграцію і кооперацію Т- і В-лімфоцитів та фагоцитарну активністьмакрофагів, посилюючи активність факторів неспецифічної резистентності. Маєпротизапальну активність і пригнічує підвищену агрегацію тромбоцитів.Воснові фармакотерапевтичних ефектів препарату лежать такі механізми:стимулювання процесів клітинного метаболізму, посилення біосинтезу ендогеннихнуклеїнових кислот, специфічних протеїнів та ферментів; посилення мітотичноїактивності клітин кісткового мозку, прискорення процесів регенерації;підвищення енергозабезпечення клітини шляхом стимулювання синтезу макроергічнихсполук, таких як АТФ; нормалізація NO-синтетазної активності, інгібуванняокисних процесів у клітинних мембранах, стабілізація мембран клітин таоптимізація окисно-відновних процесів у тканинах; підвищення продукціїінтерферону та стимулювання противірусного захисту; активаціягіпофізарно-наднирковозалозної системи зі збільшенням рівня ендогеннихглюкокортикоїдів. Фармакокінетика

. Не вивчалася.

Показання для застосування. Імунодефіцитні стани, алергія, псоріаз, лейкопенія,агранулоцитоз, порушення фосфорного обміну (фосфатурія, рахіт). У комплексній терапіїтуберкульозу, пневмонії, хронічного бронхіту, ревматичних захворювань,хронічних вірусних гепатитів, урогенітального герпесу, хламідіозу, шизофренії.У комплексному лікуванні злоякісних пухлин (за умов проведення цитостатичноїтерапії), які супроводжуються розвитком імунодефіциту та зниженнямнеспецифічної резистентності організму. При розумовій, фізичній перевтомі,стресах (у т.ч. інфекційних) для відновлення імунного потенціалу. Для підтримкифізичного стану та забезпечення найбільш широкої трофічної підтримки імунноїсистеми літніх людей.

Спосіб застосування та дози. Призначають перорально дорослим по 0,25 г 4рази на добу після їди. Дітям від 5 до 7 років - 0,05-0,1 г, від 8 до 14 років- 0,25-0,5 г на добу після їди. Курс лікування – 10 –14 днів. При розумовій тафізичній перевтомі, стресах – по 0,05 г після їди протягом 3-4 місяців двічі нарік. Літнім людям перорально – по 0,05 г після їди протягом року.

Побічна дія. При пероральному застосуванні натщесерце можез’явитись біль в епігастрію.

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість препарату та йогокомпонентів, гемобластози (лейкози, злоякісні лімфоми)

Передозування. Симптоми передозування у людини не виявлені.

Особливості застосування. За необхідності препарат можна застосовувати вперіод вагітності і лактації, якщо користь від його застосування перевищуєпотенційний ризик для плода/дитини. Дані про вплив препарату на здатністькерувати автотранспортом та під час діяльності, яка вимагає підвищеної уваги ішвидкості психомоторних реакцій відсутні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При лікуванні антибіотиками та вітамінамизастосування препарату в комплексній терапії значно посилює терапевтичнуефективність лікування. При одночасному застосуванні з антиагрегантами таантикоагулянтами, у зв’язку з підвищенням ризику кровотеч, необхідноконтролювати показники згортання крові. При подагрі та високому рівні сечовоїкислоти препарат рекомендується застосовувати разом з алопуринолом.

Умови та терміни зберігання. Зберігати при температурі від 15°С до 25°С всухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z