Загружается, подождите...

Ноксивін (Noxivin)


міжнародна та хімічна назви: охуmеtаzоlіnе; -(2-(3-гідрокси-2,6-диметил-4-трет-бутил-бензил))-2-імідазоліну гідрохлорид;основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або злегка жовтувата рідина,прозора або злегка опалесцентна;

склад: 1 мл розчину містить оксиметазоліну гідрохлориду0,1 мг або 0,25 мг або 0,5 мг; допоміжні речовини: бензалконію хлорид, трилон Б, натрію гідроксид0,1М, натрію фосфат однозаміщений, натрію фосфат двозаміщений, вода очищена.

Форма випуску. Краплі назальні.

Фармакотерапевтична група. Протинабрякові та інші назальніпрепарати для місцевого застосування. Симпатоміметики. Код АТС Р01А А05.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Ноксивін (оксиметазолін)- симпатоміметичний засібдля місцевого застосування у формі назальних крапель. При інтраназальномузастосуванні виявляє судинозвужувальну дію, внаслідок чого зменшується набрякслизової оболонки верхніх відділів дихальних шляхів та проявляється місцевийпротиексудативний ефект, полегшується носове дихання.Фармакокінетика. Дія препарату проявляється через 15 хв.після застосування та триває протягом 6-8 год. Ноксивін не проникає черезгематоенцефалічний бар'єр, але проникає через плаценту. Лікарський засіб при місцевомузастосуванні в терапевтичних дозах не виявляє системної дії на організм.

Показання для застосування.Гострий та алергійний риніт, в тому числіпри застудних захворюваннях і вірусних інфекціях верхніх дихальних шляхів;сінна гарячка, запалення носових пазух, синусит, євстахіїт, середній отит.Препарат застосовується також для звуження судин слизової оболонки здіагностичною метою (під наглядом лікаря).

Спосіб застосування та дози.Ноксивін 0,01 %, 0,025 %, 0,05 % крапліпризначені для закапування в ніс.Дорослі та діти старше 6 років. Застосовувати краплі ноксивіну 0,05 % по1-2 краплі в кожний носовий хід 2-3 рази на день.Діти від 2 до 6 років. Застосовувати краплі ноксивіну 0,025 % по1-2 краплі в кожний носовий хід 2-3 рази на день.Немовлята. Немовлятам віком до 4 тиж. призначають по 1 крапліноксивіну 0,01 % у кожний носовий хід 2-3 рази на день. З 5 тиж. життя і доодного року - по 1-2 краплі в кожний носовий хід 2-3 рази на день. Тривалістьзастосування препарату не більше 3-5 днів.

Побічна дія.Можливе подразнення слизової оболонки носа,відчуття печіння, при тривалому застосуванні - поява реактивної гіпереміїслизової оболонки (відчуття «закладеності» носа). Передозування при місцевомуназальному використанні призводить іноді до таких системних симпатоміметичнихефектів, як сухість у роті, прискорення пульсу (тахікардія) і підвищенняартеріального тиску, нервове збудження.

Протипоказання.Підвищена чутливість до компонентівпрепарату, атрофічний риніт, артеріальна гіпертензія, виражений атеросклероз,тахікардія, підвищений внутрішній тиск в очах, закритокутова глаукома,гіпертиреоз, цукровий діабет, феохромоцитома, утруднене сечовиділення,пов'язане зі збільшенням передміхурової залози.

Передозування. При передозуванні або випадковомувнутрішньому прийомі можуть виникнути: звуження зіниці, нудота, блювання,ціаноз, підвищення температури, тахікардія, аритмія, судинна недостатність,артеріальна гіпертензія, розлад дихання, набряк легенів, зупинка серця.Крім того, можуть з'являтися психічнірозлади, а також пригнічення функцій центральної нервової системи, якісупроводжуються сонливістю, зниженням температури тіла, брадикардією,артеріальною гіпотензією, зупинкою дихання та можливим розвитком коми.Терапевтичні заходи при передозуванні. Промивання шлунка та кишечнику, прийомабсорбуючих засобів та соляного послаблюючого, при вираженій адреноміметичнійдії - прийом сечогінного засобу та засобу, що дає адренолітичний ефект (піднаглядом лікаря).

Особливості застосування.Тривале застосування ноксивіну можепризвести до послаблення його дії. Зловживання цим засобом може спричинитиатрофію слизової оболонки та реактивну гіперемію з медикаментозним ринітом, атакож ушкодження слизового епітелію та пригнічення його активності.Потрібно уникати тривалого використання іпередозування препарату.У період вагітності і лактації неприпустимоперевищувати рекомендоване дозування. Препарат треба використовувати тількипісля ретельної оцінки співвідношення ризику та користі для матері та плода.Після тривалого застосування препарату відзастуд, у дозуванні, що перевищує рекомендоване, не можна виключати загальноговпливу на серцево - судинну систему та центральну нервову систему. У такихвипадках можливість керувати транспортним засобом або механічними засобами можезнижуватися.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Ноксивін може застосовуватися не раніше, ніжчерез 10 днів після закінчення прийому препаратів - інгібіторів МАО.Умови та термін зберігання.Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі 15-25°С. Препарат не можнавикористати після дати, вказаної на упаковці.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z