Загружается, подождите...

Новокаїн (Novocaine)


міжнародна та хімічна назви: Procaine; b-діетиламіноетилового ефірупараамінобензойної кислоти гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина, рН від 3,8 до 4,5;

склад: 1 мл розчину містить 0,005 г новокаїну (прокаїну гідрохлорид); допоміжніречовини: 0,1 М розчин кислоти хлористоводневої, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін´єкцій.

Фармакотерапевтична група. Препарати для місцевої анестезії. Код АТС N01В А02.

Фармакологічні властивості. Місцевоанестезуючий засіб з помірноюанестезуючою активністю і великим спектром терапевтичної дії.Фармакодинаміка. Знижує збудливість моторних зон кори головного мозку,міокарда і периферичних холінореактивних систем. Має гангліоблокуючу дію навегетативні ганглії та спазмолітичну дію на гладку мускулатуру; зменшуєутворення ацетилхоліну.Фармакокінетика.При парентеральному введенні добревсмоктується. Як ефір, він швидко гідролізується в плазмі шляхом впливу естеразі холінестераз плазми. Продуктами ензиматичного гідролізу є параамінобензойнакислота і діетиламінетанол. Із сечею екскретується 80% препарату. Новокаїнвідноситься до препаратів з дуже короткою дією, що обумовлена його вираженимвазодилятуючим ефектом і високою рКа (8,9).

Показання для застосування. Призначають для інфільтраційної анестезії,вагосимпатичної і паранефральної блокади, потенціювання дії основнихнаркотичних засобів при загальній анестезії.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньом’язово, ін’єкційно шарами втканину. Для інфільтраційної анестезії вищі дози для дорослих на початкуоперації не більш 150 мл 0,5% розчину, далі щогодини до 400 мл 0,5% розчину,при паранефральній блокаді вводять у приниркову клітковину 50 - 80 мл 0,5%розчину новокаїну, для анестезії черевних гангліїв за Брауном 0,5% розчинновокаїну (40 мл).

Побічна дія. При застосуванні препарату можливі запаморочення,слабкість, гіпотензія, колапс, алергічні шкірні реакції у вигляді кропив’янки.Можливий розвиток анафілактичного шоку.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.

Передозування. При передозуванні можливі загальна слабкість,холодний піт, нудота, блювання, прискорений та слабкий пульс, зниженняартеріального тиску. У тяжких випадках – рухове збудження, судоми, делірій,апное. Терапія симптоматична. Особливостізастосування. З метою попередження розвитку анафілактичного шокунеобхідно вивчити алергологічний анамнез; виявити, чи вводили Новокаїн раніш, атакож реакцію хворого на його введення. З метою зменшення всмоктування тапролонгації дії при місцевій анестезії у розчин Новокаїну додають розчинепінефріну гідрохлориду. Перед застосуванням препарату необхідно зробити шкірніпроби. Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Препарат зменшує послабленнянервово-м’язової передачі, що викликається антихолінестеразними препаратами.При внутрішньовенному введенні Новокаїну посилюється міорелаксуючий ефектдитиліну. Одночасне застосування Новокаїну і новокаїнаміду призводить допосилення ефектів останнього. Можлива перехресна сенсибілізація. Новокаїнзнижує ефективність протимікробних сульфаніламідних препаратів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці притемпературі від 15 °С до 25 °С. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z