Загружается, подождите...

Новалгін (Novalginum)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору із двоопуклоюповерхнею з рискою;

склад: парацетамолу – 0,20 г, пропіфеназону – 0,20 г, кофеїну – 0,05 г;допоміжні речовини: магнію стеарат, крохмаль преджелатинизований,целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, лактоза, аеросил.

Форма випуску. Таблетки. Фармакотерапевтичнагрупа. Аналгетики,протизапальні, жарознижувальні препарати. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат має аналгетичну,жарознижувальну, а також слабовиражену протизапальну дію. Загальний механізмдії основних компонентів препарату проявляється пригніченням біосинтезупростагландинів, шляхом інгібірування циклооксигенази периферичних тканин тацентральної нервової системи.Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується зі шлунково-кишковоготракту в кров, досягаючи терапевтичних концентрацій діючих речовин через 15 –30 хвилин після прийому.

Показання до застосування. Застосовують для купірування больового синдромуслабкої і середньої інтенсивності різноманітного генезу: головний біль,мігрень, зубний біль, артралгії, міалгії, первинна дисменорея, а також якжарознижувальний засіб при пропасних станах.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим по 1 – 2 таблетки(дітям 12 – 16 років – таблетку) 1 – 3 рази на добу, бажано після їди,запиваючи невеликою кількістю рідини. Добова доза не повинна перевищувати 6таблеток. Курс лікування залежить від ефективності терапії, але не повиненперевищувати 10 днів.

Побічна дія. У деяких хворих можливі: нудота, блювання, тяжкістьабо неприємні відчуття в епігастральній ділянці, запаморочення, шкірніалергічні реакції, лейкопенія, агранулоцитоз, гемолітична анемія,метгемоглобінемія.

Протипоказання. Виражені порушення функції печінки та нирок,дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворювання крові, виразковахвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, вагітність, період лактації в жінок,підвищена чутливість до компонентів препарату, дитячий вік до 12 років.

Передозування. При передозуванні можливе виникнення лейкопенії,агранулоцитозу, гемолітичної анемії, ураження нирок та печінки з розвиткомпечінкової недостатності.

Особливості застосування. Новалгін з обережністю призначають пацієнтам зпорушенням функції печінки та нирок, з доброякісною гіпербілірубінемією, атакож для лікування хворих похилого віку. При тривалому призначенні препарату(понад 5 днів) необхідний контроль картини периферичної крові тафункціонального стану печінки.Вплив на здатність керувати транспортними засобами. При застосуванні втерапевтичних дозах, не вище максимальної (6 таблеток на добу), Новалгін невпливає на здатність керувати транспортними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пропіфеназон може посилювати дію пероральнихантидіабетичних засобів, сульфаніламідних препаратів, антикоагулянтів,ульцерогенний ефект кортикостероїдів. Ефективність препарату може знизитися приодночасному застосуванні з холістераміном, холіналітиками, антидепресантами,лужними речовинами. При одночасному застосуванні Новалгіну з барбітуратами,проти судомними засобами, етанолом значно підвищується гепатотоксична дія.

Умови і строки зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці притемпературі не вище 25°С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z