Загружается, подождите...

Нормогідрон (Normohydron)


основні фізико-хімічні властивості: білий або майже білийкристалічний порошок без запаху;

склад:1 пакет по 19,8 г містить натрію хлориду 3,5 г,натрію цитрату 2,9 г, калію хлориду 2,5 г, глюкози 10,9г;1 пакет по 9,9 г містить натрію хлориду 1,75г, натрію цитрату 1,45 г, калію хлориду 1,25 г, глюкози 5,45 г;1 пакет по 3,96 г містить натрію хлориду 0,7г, натрію цитрату 0,58 г, калію хлориду 0,5 г, глюкози 2,18 г.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Протидіарейні препарати.Препарати електролітів з вуглеводами. Код АТС А07С А.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат для корекції водно-електролітногобалансу. Відновлює водно-електролітну рівновагу, порушену при зневодненніорганізму. Глюкоза сприяє абсорбції солей та води в тонкому кишечнику.Фармакокінетика. Препарат вводиться всередину, а потім потрапляє всудинне русло. Утримується в судиному руслі нетривалий час і дуже швидкопереходить в інтерстиціальний простір і всередину клітин. Період напіввиведеннястановить 1 год. Виводиться нирками, збільшуючи діурез. При нирковійнедостатності виведення калію, що входить до складу препарату, можесповільнитися.

Показання для застосування. Призначається у складі комплексної терапіїдля відновлення водно-електролітної рівноваги, корекції ацидозу при гострійдіареї, блюванні, при порушеннях водно-електролітного обміну, пов’язаних зтепловими ураженнями; з метою профілактики водно-електролітних розладів – притеплових та фізичних навантаженнях, що супроводжуються інтенсивнимпотовиділенням.

Спосіб застосування та дози. Вміст пакету по 19,8 г розчиняють в 1 л, по9,9 г - в 500 мл і по 3,96 г - в 200 мл свіжокипяченої охолодженої води. Придіареї препарат застосовують через кожні 3 - 5 хв порціями по 50 - 100 мл абовводять через назогастральний зонд протягом 3 - 5 год. Новонародженим та дітям молодшого віку Нормогідрон призначають по 1 - 2 чайні ложки(5 - 10 мл) кожні 5 - 10 хв протягом 4 - 6 год. Загальна кількість розчину придіареях легкого перебігу становить 40 - 50 мл/кг за добу, при діареї середньоїтяжкості – 80 - 100 мл/кг на добу. Орієнтовний об'єм розчину для підтримуючоїтерапії становить 80 - 100 мл/кг на добу до припинення діареї та відновленняводно-електролітного обміну. При симптомах порушення водно-електролітногообміну, пов'язаних з перегріванням та зневодненням (поліурія, спрага),розчин препарату приймають дрібними порціями по 100 - 150 мл, від 500 до 900 млрозчину у перші 30 хв. Через кожні 40 хв приймання препарату в такій жкількості повторюють до усунення симптомів теплового ураження таводно-електролітного дефіциту. Для профілактики водно-електролітнихпорушень, при екстремальнихтеплових та фізичних навантаженнях, приймання препарату слід починатиневеликими ковтками при появі спраги і припиняти по мірі її вгамування.Нормогідрон застосовують внутрішньо незалежно від приймання їжі.

Побічна дія. При застосуванні препарату відповідно до показань ів рекомендованих дозах побічної дії не виявлено.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,порушення функції нирок; інсулінзалежний та інсуліннезалежний цукровий діабет;алергічні реакції; гіперкаліємія; анурія.

Передозування. Застосування у дозах, що значно перевищують середнітерапевтичні, може супроводжуватись водно-електролітним дисбалансом. Необхідниймоніторинг діяльності серцево-судинної системи, контроль рівня електролітівкрові (насамперед калію). Лікування спрямоване на корекціюводно-електролітних порушень.

Особливості застосування. До розчину препарату не додається цукор,оскільки можливий розвиток діареї внаслідок підвищення осмолярності розчину.Приймати їжу можна одразу після прийому препарату. При нудоті слід зачекати 10хв і випити розчин повільно, невеликими ковтками.При застосуванні препарату, у пацієнтів ззахворюваннями, які супроводжуються порушенням виведення калію з організму, невиключений розвиток гіперкаліємії.Хворим з артеріальною гіпертензією та серцевоюнедостатністю необхідно контролювати рівень натрію в крові.Вагітність і лактація. У період вагітності та лактації препарат слідпризначати з обережністю оскількі даних щодо небезпечності застосування препаратуНормогідрон у ці періоди немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не описана.

Умови та терміни зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухомумісці, при температурі від +15°С до + 25 °С. Готовий розчин придатний до застосування протягомдоби при зберіганні у холодильнику (від 2 до 8 °С). Термін придатності - 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z