Загружается, подождите...

Нормазе (Normase)


міжнародна та хімічна назви: лактулоза, 4-0-β-D-галактопіранозил-D-фруктофураноза;

основні фізико-хімічнівластивості:cироп світло-жовтого кольору з бурштиновим відтінком, прозорий, трохи опалевий,має легкий ароматизований солодкий присмак;

склад: 1мл сиропу містить 667 мглактулози;допоміжні речовини:кислоталимонна, ароматизатор, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Осмотичні проносні засоби. АТС А06А D11.

Фармакологічні властивості.Нормазе -гіпоамоніємічний засіб, синтетичний полісахарид. Під дією препарату в товстомукишечнику відбувається розмноження молочнокислих бактерій, що розщеплюютьлактулозу з утворенням молочної кислоти. У результаті відбувається зниженнярівня рН кишечнику, за рахунок осмосу нормалізується консистенція калових мас істимулюється перистальтика. Препарат має проносну дію.При печінковійнедостатності Нормазе зменшує утворення азотвмісних токсичних речовин і їхнюабсорбцію в кровотік. Збільшується переміщення іонів амонію з крові в кишечник,що сприяє їхньому виділенню з калом.

Фармакокінетика. Препарат практично не абсорбується вшлунково-кишковому тракті. Добове виведення компонентів лактулози із сечеюстановить приблизно 3 %.

Показання для застосування: хронічна печінкова енцефалопатія, печінкова недостатність;печінкова прекома, кома;цироз печінки;хронічний активний гепатит;гіперамоніємія на фоні серцевої та ниркової недостатності;дисбактеріоз;диспепсії у немовлят;хронічні запори;післяопераційні атонічні запори;гіперхолестеринемія.

Спосіб застосування тадози. Длявнутрішнього застосування.

Вік Дозування Курс лікування Початкове Підтримуюче

Печінкова недостатність, печінкова енцефалопатія*,

хронічний активний гепатит, цироз 30-60 мл 3 рази на добу 10–25 мл 7-14 днів, потім підтримуючий курс до 3 місяців

Хронічний запор Діти до 1 року 5 мл/добу 10 мл/добу Від 4 тижнів до 3-4 місяців Діти від 1 до 6 років 5-10 мл/добу 10-15 мл/добу Діти від 6 років 15 мл/добу 10-25 мл/добу Дорослі 15-40 мл/добу 10-25 мл/добу

дисбактеріоз Діти до 1 року 5-15 мл/добу 10-12 днів, повторювати 3 рази з перервою в 1 тиждень Діти від 1 до 4 років 10-15 мл/добу Діти від 5 до 7 років 15-25 мл/добу Діти від 8 до 14 років 30-45 мл/добу Дорослі 15–30 мл 3-5 разів на добу

післяопераційний атонічний запор Діти до 1 року 5 мл 2-3 рази на день Через 18-24 годин після операції, 3-5 днів Діти від 1 до 6 років 5-10 мл 2-3 рази на день Діти від 6 років 5-10 мл 2-3 рази на день Дорослі 10-30 мл 3 рази на день * При печінковій енцефалопатії дозу потрібно підбирати так, щоб булорозм’якшене випорожнення 2-3 рази на день. Дозу 30-45 мл застосовують дляодержання швидкого проносного ефекту; дозу можна знизити до рекомендованихденних доз: 15-60 мл препарату. Максимальна добова доза становить 100–180 мл.Якщонеможливий пероральний прийом препарату, можна вводити його ректально, уклізмі: 300 мл препарату змішують з 700 мл води чи фізіологічного розчину івитримують 30–60 хвилин. Якщо необхідно, клізму з препаратом можна повторити.

Побічна дія. Тимчасовий метеоризм у перші дні лікування; нудота,здуттякишечнику

. При частому прийомі високих доз можлива діарея.Перелічені симптоми зникають після припинення застосування препарату.

Протипоказання. Препарат протипоказанийпри:підвищеній чутливості до лактулози або до будь-якого компонентапрепарату;непереносимості фруктози і лактози,галактоземії,шлунково-кишковій непрохідності.

Передозування. При передозуванні можевиникнути слабкий біль у животі, здуття та діарея. В такому випадку препаратнеобхідно відмінити.

Особливості застосування.З обережністю застосовують прицукровому діабеті. У літніх і ослаблених хворих, які приймають Нормазе більше 6місяців, рекомендується контролювати рівень електролітів у сироватці. Пригастрокардіальному синдромі варто поступово збільшувати дози, щоб уникнутиметеоризму; звичайно метеоризм зникає самостійно після 2-3 днів лікування. Неможна призначати на фоні болю у животі, нудоти і блювання. При появі діареїлікування припиняють. Продукт також містить інші цукри:фруктозу, галактозу, лактозу.Вагітність та годуваннягруддю:препарат

Нормазе” не протипоказаний для застосування увагітних жінок та жінок, що годують груддю.Вплив на здатністькерувати транспортними засобами та механізмами не встановлений.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Антибіотики (неоміцин) та антациди, що не абсорбуються,знижують ефект Нормазе.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15-25°С воригінальній упаковці, в недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z