Загружается, подождите...

Нообут іс (Noobut іs)


хімічна назва: 4-аміно-3-фенілбутанової кислоти гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з жовтуватим відтінкомкольору;

склад:1 таблетка містить 0,25 г нообуту (4-аміно-3-фенілбутанової кислотигідрохлорид);допоміжні речовини: гранулак 200 або цукор молочний, крохмаль картопляний,кальцію стеарат, полівінілпіролідон.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код АТС N06ВХ20.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Ноотропнийзасіб, виявляє транквілізуючу, психостимулюючу, антиагрегантну таантиоксидантну дії. Поліпшує функціональний стан мозку за рахунок нормалізаціїметаболізму тканин та впливу на мозковий кровообіг. Сприяє зниженню або зникненню відчуття тривоги, напруження,занепокоєння, страху, нормалізує сон. Протисудомної активності препарат не має.Не впливає на холіно- та андренорецептори. Подовжує латентний період таукорочує тривалість і вираженість ністагму. Зменшує прояви астенії тавазовегетативні симптоми, посилює розумову працездатність.Поліпшує психологічні показники (увагу, пам’ять, швидкість та точністьсенсорно-моторних реакцій.)Фармакокінетика.Абсорбція – висока, добре проникає в усі тканиниорганізму та крізь ГЕБ (у тканини мозку проникає близько 0,1 % введеної дозипрепарату, причому для осіб молодого та літнього віку у значно більшійкількості). Рівномірно розподіляється в печінці та нирках. Метаболізується упечінці – 80-95 %, метаболіти фармакологічно неактивні. Через 3 години нообутпочинає виділятися нирками, при цьому концентрація у тканині мозку незнижується і його виявляють у мозку ще протягом 6 годин. Наступної доби нообутможна виявити лише у сечі; його знаходять у сечі ще через 2 дні післяприймання, але виявлена кількість становить лише 5 % від введеної дози. Близько5 % виводиться нирками у незмінному стані, частково - із жовчю. При повторномувведені кумуляції не спостерігається.

Показання для застосування. Препарат застосовують при астенічних татривожно-невротичних станах, занепокоєнні, неврозу нав’язливих станів, психопатії.У літніх людей – при безсонні та нічних неспокоях. Нообут ІС застосовують для лікування у дітей заїкання, тиків, енурезу,затримки сечі на фоні міелодисплазії.Також препарат застосовують для профілактики тривожних станів,виникаючих перед хірургічними втручаннями та болючими діагностичнимиобстеженнями (премедикація). Як допоміжний засіб при лікуванні алкоголізму (длякупірування психопатологічних та соматовегетативних розладів при абстинентномусиндромі). Призначають при хворобі Меньєра, запамороченнях, пов’язаних здисфункціями вестибулярного аналізатора різного генезу; для профілактикизахитувань при кінетозах; у лікуванні первинної відкритокутової глаукоми ( ускладі комбінованої терапії).

Спосіб застосування та дози. Призначають Нообут ІС внутрішньо передїдою. Дорослим – по 0,25 – 0,5 г (1-2 таблетки) 3 рази на день, принеобхідності дозу збільшують до максимальної 2.5 г на добу. Дітям до 8 років – по 0,06 – 0,125 г (1/4 -1/2 таблетки) 3 рази надобу, 8–14 років – по 0,25 г 3 рази на добу. Вищі разові дози: для дорослих –0,75 г, для осіб старше 60 років – 0,5 г, дітям до 8 років – 0,125 г, 8-14років – 0,25 г. Курс лікування – 4-6 тижнів, при необхідності через 5-6 міс.курс лікування можна повторити.Для купірування алкогольного абстинентного синдрому у перші днілікування призначають по 0,25 – 0,5 г 3 рази на день і 0,75 г – на ніч, зпоступовим зниженням добової дози до звичайної для дорослих.При хворобі Меньєра в період загострення – дорослим по 0,75 г 3-4 разина добу, протягом 5-7 днів, при зниженні вираженості вестибулярних розладів –по 0,25 – 0,5 г 3 рази на добу протягом 5-7 днів і потім – по 0,25 г 1 раз надобу, протягом 5 днів. При легкому перебігу захворювань – по 0,25 г 2 рази надобу, протягом 5-7 днів, з послідуючим зниженням дози до 0,25 г на добу,протягом 7-10 днів. Для лікування запаморочення при дисфункціях вестибулярного аналізаторасудинного і травматичного генезу дорослим – по 0,25 г 3 рази на добу, протягом12 днів.Для профілактики захитування – дорослим 0,25-0,5 г одноразово, за 1годину до передбаченої подорожі (ефект має дозозалежний характер).Для профілактики нападів мігрені – 0,06 г (1/4 таблетки) 3 рази надобу, для купірування нападу дорослим – по 0,125 г в один прийом.При астенічних станах – по 0,06 г (1/4 таблетки) на добу, в окремихвипадках –до 0,25 г на добу, протягом 1-1,5 міс. При депресивних станахпохилого віку –2-3 рази на добу по 0,25-0,5 г на добу, протягом 1,5-3 міс.Для підвищення працездатності і при підвищених навантаженнях по0,06-0,25 г на добу, протягом 1-1,5 міс, для спортсменів – у тій же дозіпротягом 2 тижнів тренувального періоду.Для лікування первинної відкритокутової глаукоми – по 0.06 г (1/4таблетки), 3 рази на добу, протягом 1 міс. Якщо один чи кілька разів завчасно не було прийнято чергову дозу, топродовжити курс лікування слід згідно раніше призначених доз.

Побічна дія. При застосуванні Нообуту ІС можуть спостерігатисяпосилення роздратованості, збудження, тривожність, запаморочення, головнийбіль, сонливість, нудота (при перших прийомах).Протипоказання. Підвищена індивідуальначутливість до препарату, вагітність та період лактації.

Передозування. Нообут ІС – малотоксична сполука, лише в добовій дозі7-14 г за тривалого використання він може бути гепатоксичним. При передозуванніможливі виражена сонливість, нудота, блювання, жирова дистрофія печінки (прийомпонад 7 г), еозінофілія, зниження артеріального тиску, порушення функції нирок.

Особливості застосування. При тривалому прийомі Нообуту ІС необхідноконтролювати морфологічний склад крові і показники функції печінки. З обережністю приймають приерозивно-виразкових хворобах шлунково-кишкового тракту, печінковійнедостатності.Цим хворим призначають менші дози.Також з обережністю застосовувати водіям підчас керування транспортними засобами і людям, професія яких пов’язана зпідвищеною концентрацією уваги. Малоефективний при виражених явищах захитування(“неприборкане” блювання, запаморочення).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Нообут ІС підсилює і подовжує ефектснодійних, протиепілептичних, антипсихотичних, противопаркінсонічних засобів,нейролептиків та наркотичних аналгетиків.Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному длядітей, сухому, захищеному від світламісці, при температурі 15-25 0С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z