Загружается, подождите...

Нок (Nok)


міжнародна та хімічна назви: nitroxoline; (5-нітро-8-оксихінолін);

основні фізико-хімічні властивості: оранжевого кольору, круглі, двоопуклітаблетки, вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка містить 50 мг нітроксоліну;

допоміжні речовини: лактоза, натрійкарбоксиметилцелюлоза, сахароза, Е110.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антисептики та протимікробні засоби длязастосування в урології. Код АТС G04A G06.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. 5-НОК має антимікробну активність відносно широкогоспектра грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів і грибів. Йогоантибактеріальний і протигрибковий спектр охоплює більшість мікроорганізмів, щоспричинюють інфекції сечових шляхів.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо 5-НОК добреабсорбується з шлунково-кишкового тракту. Виводиться в основному з сечею увигляді глюкуроніду та у невеликій кількості із жовчю.

Показання для застосування. Гострі, хронічні та рецидивуючі інфекції сечовивідних шляхів (особливоу людей похилого віку з порушенням урокінетики), спричинені грампозитивними таграмнегативними мікроорганізмами і грибами, чутливими до нітроксоліну. Профілактика рецидивів інфекцій сечових шляхів, особливо у дітей.

Спосіб застосування та дози. Таблеткирекомендується приймати під час або після їди.Дорослі: 400 - 800 мг на добу, розподілені на 4 прийоми. Середнядобова доза становить 400 мг (по 100 мг 4 рази на добу). У тяжких випадкахдобову дозу збільшують до 800 мг (200 мг 4 рази на добу).Діти від 1 до 14 років: звичайна середня добова доза становить 200 -400 мг (по 50 - 100 мг 4 рази на добу). Діти з 2 до 12 місяців: добову дозу визначають із розрахунку 25 мг/кгна добу, розподілену на 4 прийоми.Пацієнт може неприпиняти приймати препарат протягом 1 місяця; при хронічних інфекціях 5-НОКможна призначати повторними курсами тривалістю 2 тижні з двотижневими перервами(курс лікування може тривати до декількох місяців).Дозуванняпри нирковій недостатності: для пацієнтів з нирковою недостатністю помірногоступеня (кліренс креатиніну вище 20 мл/хв) слід призначати половину звичайноїдобової дози.Притяжкій нирковій недостатності (кліренс креатиніну нижче 20 мл/хв) лікування5-НОК протипоказано.Дозуванняпри печінковій недостатності: слід призначати половину звичайної добової дози.

Побічна дія. У виняткових випадках можуть зустрічатися незначні шлунково-кишковірозлади (нудота), які можна попередити, приймаючи препарат під час їди.Рідковідмічаються випадки алергічних реакцій у формі почервоніння шкіри та висипу,які швидко зникають після припинення терапії; дуже рідко - випадки алергічноїтромбоцитопенії. У виняткових випадках були виявлені зміни активностітрансаміназ та рівня сечової кислоти у сироватці крові. У зв’язку з тим, що 5-НОК виводиться нирками, у періодприйому препарату сеча забарвлюється в інтенсивний жовтий колір.

Протипоказання. Катаракта.Гіперчутливість до нітроксоліну або будь-якого іншого компонентапрепарату.Гіперчутливість до хінолінів.Тяжка ниркова недостатність.Тяжка печінкова недостатність.Передозування. Інформації про передозування або клінічні ознакиінтоксикації нітроксоліном немає.

Особливості застосування. Слід дотримуватись обережності при призначенніпацієнтам з порушенням функції нирок у зв’язку з можливістю акумуляціїпрепарату.Застосування в періоди вагітності та лактації. Безпечність застосуванняпрепарату при вагітності не встановлена.Незважаючи навідсутність даних про ризик несприятливого впливу на плід, призначати препаратвагітним і матерям-годувальницям не рекомендується. Вплив на психофізичні здібності. Вплив на здатність керувати автомобілемі механізмами не відомий.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. 5-НОК не слід призначатиодночасно з іншими препаратами, що містять оксихінолін або його похідні.

Умови та термін зберігання. Препарат 5-НОК зберігають притемпературі не вище 25°С, у недоступному для дітей місці.Термін зберігання – 5 років. Не застосовувати 5-НОК післязакінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z