Загружается, подождите...

Нітро –тайм (Nitro-time)


хімічна назва: гліцерину тринітрат,нітрогліцерин (1,2,3-пропантриолтринітрат);

основні фізико-хімічні властивості: капсула, що складається з темно-синьогоковпачка і напівпрозорого темно-жовтого корпусу з нанесеним написом “TCL 1222”,містить дрібні білі гранули;

склад: 1 капсула містить нітрогліцерину 6,5 мг, допоміжні речовини: лактоза, цукор, крохмаль кукурудзяний, тальк,глазур фармацевтична, етоцель № 10.Форма випуску. Капсули пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Периферичний вазодилататорз групи органічних нітратів, що застосовується в кардіології.Код АТСC01D A02.

Фармакологічні властивості. Антиангінальний засіб згрупи органічних нітратів, периферичний вазодилататор з переважним впливом навенозні судини, механізм дії якого пов’язаний з утворенням оксиду азоту(ендогенного фактору релаксації) у присутності цистеїну або інших тіолів. Оксидазоту стимулює активність гуанілатциклази, сприяє накопиченню ЦГМФ тарелаксації гладеньких м’язів судин. В експерименті встановлено, що препаратвпливає також на центральні механізми регуляції судинного тонусу та діяльностісерця.Розширення вен призводить до зниження венозноїємкості та зменшення переднавантаження, а артерій – до зниження загальногопериферичного судинного опору, тиску в легеневій артерії і зменшеннюпіслянавантаження на міокард. При цьому зменшується кінцево-діастолічний тиск,поліпшується коронарний кровообіг, кровопостачання найбільш вразливої до ішеміїсубендокардіальної ділянки міокарда. Зменшення венозного повернення іартеріального опору сприяє зменшенню витрат енергії та потреби міокарда в кисніта нормалізації перед- та післянавантаження. У хворих з серцевою недостатністюта ішемічною хворобою препарат підвищує серцевий викид, толерантність дофізичного навантаження.Препарат розширює судини мозку, звужує судинивнутрішніх органів, розслаблює гладенькі м’язи бронхів, травного тракту, жовчо-і сечовивідних шляхів. Нітрогліцерин сприяє переходу гемоглобіну вметгемоглобін і може погіршити транспорт кисню, дещо пригнічує агрегацію іадгезію тромбоцитів.Фармакокінетика.Розчинення капсули в шлункувідбувається через 1 хвилину після приймання, повне розчинення 90 - 95 % масикапсули - через 7 хвилин. Клінічний ефект препарату розвивається вже через 5-10хвилин. Завдяки повільному вивільненню основної маси нітрогліцерину з гранул,дія Нітро-Тайму триває понад 8 годин (найбільш виражена в перші 5 - 6 годинпісля вживання). Препарат метаболізується в печінці з утворенням ді-,мононітратів, гліцерину. Значна частина динітратів та мононітратів утворюєкон’югати з глюкуроновою кислотою. Екскреція метаболітів відбувається, головнимчином, нирками (в основному у вигляді глюкуронідів). Частина метаболітівекскретується легенями з видихуваним повітрям. Період напіввиведення становитьблизько 4 годин.

Показання для застосування. Тривала профілактиканападів стенокардії, комплексна терапія хронічної серцевої недостатності (якпериферичний вазодилататор), інфаркту міокарда.

Спосіб застосування і дози. Дозу Нітро-Тайму підбираютьіндивідуально з урахуванням чутливості пацієнта до препарату і тяжкостізахворювання. Капсули приймають усередину, перед їдою; проковтують нерозжовуючи, запиваючи водою. Звичайно призначають по 1 капсулі 2 рази на добу(ранком і ввечері). При необхідності дозу підвищують до трьох капсул на добу.Максимальна разова доза 13 мг діючої речовини, максимальна добова 39 мг. Післяприймання Нітро-Тайму протягом 1 - 2 тижнів хворим на хронічну серцевунедостатність рекомендується робити перерву на декілька днів для запобіганнявиникненню резистентності.Тривалість призначення визначає лікар. Досвідузастосування препарату дітьми немає.

Побічна дія. Частота проявів побічнихефектів препарату мінімальна. Проте на початку лікування можуть виникатиголовний біль, запаморочення, нечіткість зору, які при подальшому застосуванніНітро-Тайму зникають. Залежно від прийнятої дози можливі нудота, блювання,сухість у роті, короткочасна гіперемія шкіри, відчуття жару, зниженняартеріального тиску, слабкість, занепокоєння, ортостатичні реакції. В осіб зпідвищеною індивідуальною чутливістю до будь-якого з інгредієнтів препаратуможливі алергічні реакції – шкірні висипання, свербіж.

Передозування. При помірній інтоксикаціївідзначаються шум у вухах, зниження слуху, головний біль, запаморочення,нудота, блювання. При вираженій інтоксикації спостерігаються підвищення температуритіла, гіпервентиляція, кетоацидоз, респіраторний алкалоз, метаболічний ацидоз,кома, гіпотензія, підвищене потовиділення, диспное, виражена гіпоглікемія,підвищення внутрішньочерепного тиску, метгемоглобінемія (ціаноз, тахіпное).Перша допомога при передозуванні включає негайне промивання шлунка ігоспіталізацію в спеціалізоване відділення. Лікування: при колапсі слід надатихворому горизонтальне положення з трохи піднятими догори ногами, принеобхідності слід накласти джгути. Якщо пройшло небагато часу – застосовуватиплазмозамінники, симпатоміметики, кисень. При метгемоглобінемії показаневнутрішньовенне введення метиленового синього (0,1 – 0,15 мл 1% розчину на 1 кгмаси тіла).

Протипоказання. Шок, колапс, вираженаартеріальна гіпотензія (систолічний АТ нижче 100 мм. рт. ст., діастолічний АТнижче 60 мм. рт. ст.), гострий інфаркт міокарда, гіпертонічна обструктивнакардіоміопатія, геморагічний інсульт, токсичний набряк легень, підвищенийвнутрішньочерепний тиск, індивідуальна непереносимість нітратів, закритокутоваглаукома, одночасне використання Віагри (силденафілу).

Особливості застосування. З обережністюзастосовувати для лікування пацієнтів з вираженим церебральним атеросклерозом,порушеннями мозкового кровообігу, при схильності до ортостатичної гіпотензії,при тяжкій анемії, у пацієнтів літнього віку, при гіповолемії, при вираженихпорушеннях функцій печінки і нирок, відкритокутовій глаукомі і мігрені.Застосування препарату у вагітних припустимо тільки після зіставлення користівід терапії для матері і потенційного ризику для плоду. Препарат можепослаблювати концентрацію уваги при керуванні автомобілем або виконанніпотенційно небезпечної роботи. Під час лікування заборонено вживати алкоголь.Потрібно дотримуватись обережності при виконанні вправ у горизонтальномуположенні в зв’язку з можливістю ортостатичних гіпотензивних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Приодночасному застосуванні Нітро-Тайму з b-адреноблокаторами, блокаторамикальцієвих каналів (верапамілом, дилтіаземом, ніфедипіном) відзначаєтьсяпосилення антиангінального ефекту. Посилення гіпотензивної дії спостерігається привикористанні препарату з іншими вазодилататорами, інгібіторамиангіотензинперетворюючого ферменту, блокаторами кальцієвих каналів, b-адреноблокаторами,діуретиками, новокаїнамідом, а також із трициклічними антидепресантами,інгібіторами МАО, опіоїдними аналгетиками, етанолом та етанолвміснимипрепаратами. Приймання ацетилсаліцилової кислоти підвищує рівень нітрогліцеринув крові і посилює дію Нітро-Тайму. При одночасному застосуванні зсимпатоміметиками (норадреналін, мезатон) відбувається пригніченняантиангінальної дії. При застосуванні з дігідроерготаміном можливе підвищенняйого концентрації в плазмі.Застосування Нітро-Тайму на тлі хінідіну абоновокаїнаміду може призвести до ортостатичного колапсу.Фенобарбітал активує метаболізм нітратів у печінцідо натрисульфгідрильних груп. Каптоприл, ацетилцистеїн, унітіол відновлюютьзнижену чутливість до препарату.Нітро-Тайм може послабити дію гепарину, тому при одночасномузастосуванні препаратів необхідно робити лабораторний контроль показниківгемокоагуляції і при необхідності корекцію схеми антикоагулянтної терапії.

Умови і термін зберігання. Зберігати при температурі 15 - 30°С, у сухомутемному місці, недоступному для дітей. Не вживати після закінчення термінупридатності. Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z