Загружается, подождите...

Німід форте (Nimid forte)


основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки оранжево-жовтогонеоднорідного кольору;

склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг, тизанідинугідрохлориду в перерахуванні на тизанідин 2 мг;допоміжні речовини: кремнію колоїдний діоксид,натрію карбоксиметилцелюлоза, лактоза, пропілпарабен, метилпарабен, барвник,магнію стеарат, тальк очищений, крохмаль.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні засоби,комбіновані з міорелаксантом центральної дії. Код АТС М09А Х10**.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Комплексний препарат, сумарна діякомпонентів якого зумовлює його фармакологічні властивості. Німесулід чинитьаналгетичну, жарознижуючу та протизапальну дію. На відміну від іншихнестероїдних протизапальних засобів, хімічна формула німесуліду не міститькарбоксильної групи. Німесулід є високоселективним інгібіторомциклооксигенази-2. Крім порушення синтезу простагландинів, протизапальний ефектнімесуліду зумовлений здатністю інгібувати синтез лейкотрієнів, гальмувативиділення гістаміну із опасистих клітин, пригнічувати утворення фактораактивації тромбоцитів, фактора некрозу пухлин, брадикініну і цитокінів, яківпливають також на формування больового синдрому.Тизанідин – міорелаксантцентральної дії. Вибірково пригнічує полісинаптичні рефлекси спинного мозку,бере участь у регуляції м’язового тонусу. Ефективний відносно гострих болючихм’язових спазмів і хронічних спазмів спінального і церебрального походження.Препарат зменшує утворення аніону супероксиду,перешкоджаючи подальшому ушкодженню тканин.Фармакокінетика. Дані профармакокінетику препарату не представлені.

Показання для застосування. Запальні та дегенеративні форми ревматичнихзахворювань суглобів і позасуглобових м’яких тканин: остеоартрити (у тому числіревматоїдний артрит), остеоартрози, анкілозуючий спондиліт, бурсити, тендиніти;больові синдроми, спричинені запальними, дегенеративно-дистрофічними ітравматичними ушкодженнями хребта; посттравматичні, а також післяопераційнібольові синдроми, виникнення яких пов’язано із запаленням і набряком тканини;болісні м’язові спазми, пов’язані зі статичними і функціональнимизахворюваннями хребта (шийний і поперековий синдроми), а також післяхірургічних втручань в ортопедії і травматології; спазм скелетних м’язів приневрологічних захворюваннях (розсіяний склероз, церебральний параліч,дегенеративні захворювання спинного мозку); гінекологічні захворювання, щопроявляються запальними змінами та наявним больовим синдромом: первиннаальгодисменорея, аднексит.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо після їди ізапивають невеликою кількістю рідини.При лікуванні ревматичних захворювань, дегенеративно-дистрофічнихзахворювань опорно-рухової системи і неврологічних захворювань для дорослихзвичайна доза - по 1 таблетці двічі на добу (вранці та ввечері).При лікуванні больових станів, що супроводжуються спазмом м’язів,рекомендована доза для дорослих – по 1 таблетці 3 рази на добу. Залежно відперебігу захворювання і вираженості симптомів лікар може змінювати дозу. Курслікування визначається індивідуально. Тривале застосування препаратупроводиться під наглядом лікаря.При лікуванні больових станів, виникнення якихпов’язано із запальними процесами а також післяопераційних больових синдромівкурс лікування становить 5 діб, за відсутності ефекту необхідна корекціятерапії.

Побічна дія. Дискомфорт вепігастральній ділянці, нудота, сухість у роті, головний біль, запаморочення,сонливість, астенія, порушення функції печінки, діарея, шкірні висипання,підвищене потовиділення, виразки шкіри, свербіж.

Протипоказання. Пептична виразка шлунка або12-палої кишки, підвищена чутливість до препарату або до будь-якого йогокомпонента, періоди вагітності і лактації, діти до 15 років.

Передозування. При передозуванні препарату можливо пригніченнядихання, дихання Чейн-Стокса.Лікування: промивання шлунка і форсований діурез іззастосуванням фуросеміду і манітолу.Також необхідно контролювати функціональний стандихальних шляхів, проводити моніторинг серцево-судинної і дихальної систем.

Особливості застосування. Препарат слід з обережністю призначатипацієнтам з помірно вираженою або тяжкою хронічною нирковою недостатністю,пацієнтам із застійною серцевою недостатністю, хворим на цироз печінки, здегідратацією.Під час лікування слід утримуватися від керуваннятранспортом і занять потенційно небезпечними видами діяльності, що потребуютьпідвищеної уваги і швидкості психічних і рухових реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При сумісному застосуванні з ацетамінофеномзнижується період напіввиведення останнього на 16 хв.При одночасному вживанні алкоголю підвищується AUCтизанідину приблизно на 20%, тоді як максимальна концентрація збільшуєтьсямайже на 15%. Збільшується також пригнічуючий вплив на центральну нервовусистему при одночасному вживанні алкоголю.Слід з обережністю призначати одночасно з препаратами, які активнозв’язуються з білками плазми крові. Препарат може витіснятися із зв’язку збілками плазми крові фенофібратом, саліциловою кислотою, антиконвульсантами ітолбутамідом.Препарат може витісняти із ділянок зв’язку з білкамиплазми крові саліцилову кислоту, метотрексат, фуросемід.Одночасне застосування гіпотензивних засобівпотенціює розвиток артеріальної гіпотензії і брадикардії. Седативні препарати іетанол посилюють фармакологічні ефекти препарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С всухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z