Загружается, подождите...

Німід (Nimid)


міжнародна та хімічна назви: nimesulide;N-(4-нітро-2-феноксифеніл)-метансульфонанілід;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки світло-жовтого кольору згладкою поверхнею з обох боків;склад: 1таблетка містить німесуліду 100 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кроскармелоза натрію,магнію стеарат, аеросил 200.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичніпрепарати. Код АТС М01А Х17.Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Німесулід – активна речовина, що має протизапальні,аналгезуючі та жарознижувальні властивості. Німесулід селективно інгібує ЦОГ II(циклооксигеназу II) і пригнічує синтез простагландинів у вогнищі запалення. Німесулід інгібує звільнення ферменту мієлопероксидази, а такожпригнічує утворення вільних радикалів кисню, не впливаючи на процеси фагоцитозута хемотаксису, пригнічує утворення фактору некрозу пухлин і інших медіаторівзапалення.Фармакокінетика. Після приймання внутрішньо німесулід швидковсмоктується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмікрові відзначається через 1,5 - 2,5 год. Зв’язування німесуліду з білкамиплазми досягає 99%.Препаратметаболізується в печінці, основним продуктом метаболізму є гідроксинімесулід –фармакологічно активна речовина. Приблизно 65% прийнятої дози німесулідувиділяється із сечею, решта 35% – з калом.

Показання для застосування. Запальні та дегенеративні форми ревматичнихзахворювань суглобів та позасуглобових м’яких тканин: остеоартрити,остеоартрози, анкілозуючий спондиліт, бурсити, тендиніти;- больовісиндроми, спричинені запальними, дегенеративно-дистрофічними і травматичнимиушкодженнями хребта;-посттравматичні, а також післяопераційні больові синдроми, виникнення якихпов’язане із запаленням та набряком тканин;- гінекологічнізахворювання, що супроводжуються запальними змінами та наявним больовимсиндромом: первинна альгодисменорея, аднексит;- запальнізахворювання ЛОР-органів, зубів та ясен, що супроводжуються больовимивідчуттями: фарингіт, тонзиліт, отит, афтозний стоматит, гінгівіт;- пропасниця при інфекційно-запальних захворюваннях(Німід(R) призначають як антипіретичний засіб на доповнення добазисної патогенетичної терапії).

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо після їжі ізапивають невеликою кількістю рідини.Для дорослих ідітей з 12 до 18 років звичайна доза – по 1 таблетці (100 мг) 2 рази на добу –вранці та ввечері.Для хворих похилого віку зазначена схема дозування корекції непотребує.Курс лікування визначається індивідуально.

Побічна дія. Переносимість Німіду(R), як правило,добра, але можуть виникнути такі побічні ефекти, переважно протягом першоготижня від початку лікування:Шкіра: найчастіше виникають висипання, кропив’янка, свербіж,ангіоневротичний набряк, у поодиноких випадках – синдром Стівенса-Джонсона іепідермальний некроліз.З боку травного тракту: нудота, гастралгія, біль у животі, діарея,запор; у поодиноких випадках – пептична виразка шлунка або 12-палої кишки,перфорація або шлунково-кишкова кровотеча. З боку печінки: зміна активності печінкових траснаміназ. Іноді можливівипадки гострого гепатиту.З боку центральної нервової системи: сонливість, головний біль,запаморочення.Нирки: олігурія, набряки, поодинокі випадки гематурії і нирковоїнедостатності.З боку системи крові: окремі випадки пурпури і тромбоцитопенії.З боку органів дихання: окремі випадки анафілактичних реакцій таких, якзадишка, бронхоспазм, особливо у хворих з підвищеною чутливістю доацетилсаліцилової кислоти та інших нестероїдних протизапальних засобів.

Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки в стадіїзагострення; виражені порушення функції печінки (печінкова недостатність);тяжкі порушення функції нирок (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв.), тяжкіпорушення згортання крові; індивідуальна чутливість до компонентів препарату;вагітність (III триместр) і лактація. Дитячий вік (до 12 років).

Передозування. Досі випадків передозування препарату Німід(R)не спостерігалося. Специфічного антидота не існує. У випадку передозування слідпроводити симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Для зниження ризику розвитку побічнихефектів необхідно застосовувати мінімально ефективну дозу з найменшоютривалістю курсу лікування. Якщо стан хворого не поліпшується, лікуваннянеобхідно припинити.При появі у хворих, які приймають препарат, симптомівушкодження печінки (наприклад, анорексія, нудота, блювання, біль у животі,втома, темна сеча), або результатів функціональних печінкових проб, що вказуютьна ушкодження печінки, препарат слід відмінити. Таким хворим не рекомендуєтьсяпризначати Німід(R) і в подальшому.Під час лікування Німідом(R) рекомендуєтьсяуникати одночасного застосування гепатотоксичних препаратів, аналгетиків, іншихнестероїдних протизапальних засобів і вживання алкоголю.Шлунково-кишкова кровотеча абовиразка/перфорація можуть розвинутися в будь-який момент при застосуванніпрепарату, з попереджуючими симптомами або без них, як при існуваннішлунково-кишкових ускладнень в анамнезі, так і без них. При виникненнішлунково-кишкової кровотечі або виразки препарат слід відмінити.З обережністю слід призначати Німід(R) хворимна шлунково-кишкові порушення, виразковий коліт або хворобу Крона в анамнезі.З обережністю слід призначати препарат хворим наниркову або серцеву недостатність, так як його застосування може призвести допогіршення функції нирок. У випадку погіршення функції нирок препарат слідвідмінити.У хворих похилого віку найчастішерозвиваються побічні ефекти препарату, у тому числі шлунково-кишкові кровотечі,перфорації, порушення функції серця, нирок і печінки. Тому рекомендуєтьсярегулярний клінічний контроль стану хворого. Оскільки німесулід може порушувати функціютромбоцитів у хворих на геморагічний діатез, його слід застосовувати зобережністю, під постійним контролем.Застосування нестероїдних протизапальних засобівможе маскувати підвищення температури, пов’язане з фоновою бактеріальноюінфекцією.Вагітність. Застосування Німіду(R)протипоказано в останньому триместрі вагітності.Застосування німесуліду може порушуватижіночу фертильність і не рекомендується жінкам, які планують завагітніти, Як іінші нестероїдні протизапальні засоби, які пригнічують синтез простагландинів,Німід(R) може спричинити передчасне закриття боталової протоки,легеневу гіпертензію, олігурію, маловоддя. Зростає ризик розвитку кровотечі,маткової слабості та периферичних набряків. Через відсутність даних іззастосування препарату вагітними жінками, не рекомендується призначати Німід(R)у І та ІІ триместрах вагітності.Лактація. Оскільки невідомо чи проникаєнімесулід у грудне молоко, застосування Німіду(R) протипоказано підчас годування груддю. Вплив на здатність керувати автомобілем івиконувати роботи, що потребують підвищеної уваги. Не рекомендується керувати автомобілем івиконувати роботи, що потребують підвищеної уваги, якщо застосування препаратуспричиняє запаморочення або сонливість.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні зварфариномі аналогічними антикоагулянтами, ацетилсаліциловою кислотою існує підвищенийризик розвитку кровотечі. Одночасне застосування Німіду(R)та фуросеміду потребує обережності при лікуванні хворих з порушеною функцієюнирок і серця. Нестероїдні протизапальні засоби знижуютькліренс літію, що призводить до підвищення концентрації літію в плазмі тазбільшення його токсичності. Тому при одночасному застосуванні Німіду(R) талітію необхідно ретельно контролювати концентрацію літію в плазмі. При одночасному застосуванні німесуліда здигоксином, теофіліном, глібенкламідом, ранітидіном, антацидами клінічнозначимої взаємодії не відзначалось.Німід(R) пригнічує дію ферментуСYP 2С9. Тому концентрація в плазмі препаратів, що піддаються впливу цьогоферменту, може бути підвищена при одночасному застосуванні їх з Німідом(R).Необхідно дотримуватися обережності, якщоНімід(R) застосовується менш ніж за добу після, або за добу дозастосування метотрексату оскільки збільшується концентрація метотрексату всироватці та його токсичність.Можливо підвищення нефротоксичностіциклоспоринів при одночасному застосуванні з Німідом(R).

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місціпри температурі, що не перевищує 25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z