Загружается, подождите...

Ніфуроксазид (Nifuroxazide)


міжнародна та хімічна назви: nifuroxazide; N-(нітрофурфуролідено) - 4 -гідразид р-гідроксибензойної кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою інтенсивногожовтого кольору, двоопуклі, круглої форми; поверхня таблеток гладка, однорідна.

склад: 1 таблетка містить ніфуроксазиду 100 мг; допоміжні речовини: аеросил гідрофільний 200, крохмаль картопляний,желатин, тальк, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь20 000, барвник хіноліновий жовтий, титану діоксид.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Протимікробний засіб для лікуванняінфекційно-запальних захворювань кишечнику. Код АТС А07А Х03

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ніфуроксазид - кишковийантисептик, похідне 5-нітрофурану; активний відносно більшості збудниківкишкових інфекцій (також штамів-мутантів, стійких до інших протимікробнихзасобів): грампозитивних (сімейство Staphylococcus) і грамнегативних (сімействоEnterobacterіаceae: Escherichia, Citrobacter, Enterobacter, Klebsiella,Salmonella, Shigella, Proteus, Yersinia), а також Vibrio cholerae. Не активнийвідносно бактерій роду Pseudomonas і роду Proteus (вид Proteus inconstans), атакож штамів підгрупи A виду Providentia alcalifaciens. Припускається, щопрепарат гальмує активність дегідрогеназ і порушує синтез білків у патогеннихбактеріях. У середньотерапевтичних дозах виявляє бактеріостатичну активність, ав більш високих діє бактерицидно. Ефект виявляється з перших годин лікування. Утерапевтичних дозах практично не порушує рівноваги симбіотної бактеріальноїфлори товстого кишечнику; не спичинює розвитку резистентних штамів патогеннихмікроорганізмів і перехресної стійкості бактерій до інших протимікробнихзасобів, що дозволяє, у разі необхідності, при генералізованих інфекціяхпризначати його в комплексній терапії із системними препаратами. При кишковихінфекціях вірусного генезу запобігає розвитку бактеріальної суперінфекції. Фармакокінетика. Після перорального прийому практично не всмоктуєтьсяіз травного тракту, створюючи високу концентрацію діючої речовини у кишечнику.В плазмі крові визначаються слідові концентрації препарату; незначна кількістьвиявляється у сечі в незміненому вигляді. Завдяки таким фармакокінетичнимособливостям препарат виявляє виключно ентеральну антисептичну дію, не маєсистемної антибактеріальної активності, не спичинює загальнотоксичних ефектів;виводиться із організму з калом.

Показання для застосування. - Гостра діарея інфекційного генезу; - хронічні коліти та ентероколіти інфекційної етіології; - комплексне лікування синдрому дисбіозу кишечнику;- профілактика інфекційних ускладнень з боку шлунково-кишкового трактупри хірургічних операціях.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо. Дорослим ідітям старше 6 років призначають по 2 таблетки 4 рази на добу через рівні проміжкичасу (через кожні 6 годин). Препарат приймають незалежно від їжі. Курслікування - 5 - 7 днів.Дітям до 6 років рекомендується призначати препарат у формі суспензії.

Побічна дія. Ніфуроксазид переноситься добре, практично невиявляє побічних дій, лише зрідка може виникнути тимчасовий біль у животі,нудота, посилення діареї. Ці симптоми не потребують припинення лікування препаратом.У поодиноких випадках можлива індивідуальна гіперчутливість допрепарату (задишка, шкірні висипання, свербіж), яка вимагає відміни препарату.

Протипоказання. Препарат протипоказаний при підвищеній чутливості добудь-якого його компонента, а також у разі алергії на похідні 5-нітрофурану.

Передозування. Симптоми передозування не відомі. У випадкупередозування рекомендується промивання шлунка і симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Препарат не призначають як монотерапію для лікуваннякишкових інфекцій, ускладнених септицемією. За наявності симптомів зневодненнякомплексно з лікуванням необхідно проводити регідратаційну терапію (дорослим –близько 2 літрів рідини на добу). Під час лікування Ніфуроксазидомпротипоказано вживання алкогольних напоїв, тому що алкоголь підвищує чутливістьорганізму до препарату і може спровокувати дисульфірамоподібну реакцію, вираженузагостренням діареї, блюванням, болями у животі, почервонінням шкіри, відчуттямжару в обличчі і в верхній частині тулуба, шумом у голові, утрудненим диханням,тахікардією, відчуттям страху. Ніфуроксазид не впливає на психомоторні реакціїорганізму і тому може призначатися пацієнтам, робота яких потребує підвищеноїуваги і моторної координації. Під наглядом лікаря препарат можна призначативагітним і жінкам, які годують груддю. Під час лікування слід дотримуватися певної дієти: не вживати сирих фруктіві овочів, соків, гострих і тяжких для травлення страв.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Під час лікування Ніфуроксазидом слідуникати одночасного прийому інших пероральних засобів через сильні адсорбційнівластивості препарату. Оскільки ніфуроксазид не потрапляє в систему кровообігу,взаємодія із системними препаратами малоймовірна і поки що не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому місці при температурі від15 до 25º C. Захищати від світла. Зберігати у недоступному для дітеймісці. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z