Загружается, подождите...

Нфлокс-т (Nflox-t)


основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі, овальні таблетки, вкритіплівковою оболонкою, з лінією розподілу на одному боці, від білого до кремовогокольору;

склад: 1 таблетка містить норфлоксацину 400 мг, тинідазолу 600 мг;допоміжні речовини: крохмаль, лактоза, магнію стеарат, тальк, желатин,целюлоза мікрокристалічна, метилпарабен, пропілпарабен, етилцелюлоза, титанудіоксид, натрію крохмальгліколят, гідроксипропілметилцелюлоза, кальцію фосфатдвоосновний, кремнію діоксид колоїдний, натрію корабоксиметилцелюлоза,поліетиленгліколь 6000.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування.Код АТС J01X X50.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Нфлокс-Т – комбінований препарат, зумовленийвластивостями компонентів, які входять до його складу (норфлоксацин ітинідазол).Норфлоксацин - протимікробний синтетичний засіб групи фторхінолонівширокого спектра дії. Виявляє бактерицидну дію. Механізм дії пов’язаний зінгібуванням ДНК-ази, яка відповідає за спіралізацію бактеріальної ДНК. Нааналогічний фермент клітин людини норфлоксацин не впливає.Норфлоксацин високоактивний відносно грамнегативних бактерій: дляEscherichia coli, Proteus spp., Klebsiella pneumoniae, Enterobacter spp.,Citobacter spp. МПК90 (мінімальна пригнічуюча концентрація, при якійпригнічується 90% штамів) дорівнює 2 мг/л, винятком є Serratia spp.,Providencia spp., які менш чутливі (МПК90 - 3 мг/л). Норфлоксацинвисокоактивний щодо патогенних кишкових мікроорганізмів: МПК90 менше1 мг/л для Salmonella spp., Shigella spp., Yersinia spp., Aeromonashydrophilia, Plesiomonas shigelloides, Vibrio parahaemolyticus, Vibriocholerae, Campylobacter jejunii. МПК90 для Pseudomonas aeruginosa становить 1 - 2 мг/л, іншівиди Pseudomonas більш резистентні до дії норфлоксацину. При низькихконцентраціях (МПК90 менше 1 мг/л) норфлоксацин також активнийвідносно Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Haemophilus influenzae,включаючи штами, що продукують бета-лактамазу. Норфлоксацин активний відносно деяких грампозитивних мікроорганізмів,зокрема Staphylococcus aureus (МПК90 1-6 мг/л).До норфлоксацинумалочутливі Enterococcus spp. і Acinetobacter spp. і нечутливі анаеробнібактерії.Резистентністьвідносно норфлоксацину розвивається рідко.Тинідазол активний відносно як простійших, так і більшості анаеробнихмікроорганізмів. До тинідазолу чутливі: Trichomonas vaginalis, Entamoebahistolytica, Gardia intestinalis, Bacteroides spp.,Clostridium spp.,Eubacterium spp., Fusobactericum spp., Gardnerella spp., Peptococcus spp.,Peptostreptococcus spp.Комібнованийпрепарат потенціює активність у порівнянні з дією одного препарату вмонотерапії; поширює спектор дії, включаючи активність щодо резистентних штамівдо того або іншого компонента; сприяє зниженню частоти розвитку лікарськоїстійкості до конкретної групи антимікробних препаратів; покращує переносимістьліків, зменшує частоту і тяжкість побічних реакцій, у першу чергу за рахунокзниження лікарських доз препаратів.Фармакокінетика. Фармакокінетика комбінованого препарату недосліджувалася.

Показання для застосування. Нфлокс-Т застосовується для лікуваннягострих, неускладнених, ускладнених, хронічних і рецидивуючихінфекційно-запальних захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів (вуха,горла, носа, пневмонії), травного та урогенітального трактів, сечовивіднихшляхів, а також для лікування інфекцій, спричинених бактеріями, стійкими донапівсинтетичних пеніцилінів, цефалоспоринів, тетрациклінів, гентаміцину,триметоприму і його сполучень з сульфаніламідами.Показаний для лікування таких інфекцій: трихомоніаз (кольпіти,ендометрити, оваріальні та тубоваріальні абсцеси); лямбліоз; амебіаз (у томучислі кишкова і печінкова форми); балатидіаз; гонококовий уретрит і цервіцит;хламідіоз; інфекції, спричинені анаеробними бактеріями, та у комбінованійтерапії при змішаних аеробно-анаеробних інфекцій шкіри і м’яких тканин, кістокі суглобів; центральної нервової системи, включаючи абсцес мозку;інтраабдомінальних (перитоніт, внутрішньочеревний абсцес, абсцес печінки,інфекція жовчного міхура); в ділянці малого таза (ендометрит, пельвіоперитоніт,інфекції після кесарева розтину, інфекційний аборт) при бактеріальнихвагінозах; при ендокардитах, бактеріємії, спричиненій бактероїдами, у першучергу B.fragilis; при емпіємі плеври; септицемія, менінгіт; дизентерія,сальмонельоз; порожнини рота і колозубних тканин, при гострому виразковомугінгівіті; інші інфекційні захворювання, діарея мандрівників.Препарат може застосовуватися для профілактики післяопераційнихінфекційних ускладнень, спричинених анаеробними мікроорганізмами.

Спосіб застосування та дози. Режим дозування і тривалість лікуваннявстановлюються індивідуально, залежно від локалізації та тяжкості інфекційногозахворювання, а також чутливості мікроорганізмів. Нфлокс-Т рекомендуютьприймати дорослим та дітям старше 15 років внутрішньо по 1 таблетці 2 рази надобу (вранці і ввечері), під час або після їди, запиваючи 1 склянкою води. Курслікування становить 7 - 14 днів. За показаннями може бути збільшений абозменшений. Хворим рекомендується пити достатню кількість рідини для профілактикикристалурії.При лікуванні трихомоніазу слід проводити одночасне лікування обохстатевих партнерів.

Побічна дія. Нфлокс-Т переноситься добре. Зрідка можуть виникатисухість у роті, нудота, блювання, втрата смакових відчуттів, анорексія, діарея;алергічні реакції, сонливість, головний біль.Іноді спотерігаються гломерулонефрит, дизурія, поліурія, кристалурія,урогенітальні кровотечі; безсоння, марення, тахікардія, порушення серцевогоритму; біль в очах, світлобоязнь, кон’юнктивіт; тендовагініт, артралгія, розривсухожиль, васкуліт, псевдомембранозний коліт, кандидоз, лейкопенія,еозинофілія; атаксія, дизартрія, судоми.

Протипоказання. Гіперчутливість до норфлоксацину або тинідазолу.Хворим з тяжкою нирковою або печінковою недостатністю, а також з прогресуючимизахворюваннями крові і центральної нервової системи. Вагітність і періодлактації. Діти до 15 років.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, сонливість, судоми.Лікування: промивання шлунка, у подальшому - симптоматичне.Специфічного антидоту немає. Нфлокс-Т виводиться при діалізі.

Особливості застосування. Пацієнтів слід попередити, що при виникненніпобічних ефектів треба припинити прийом препарату і проконсультуватися злікарем. Якщо лікування триває більше 6 днів, необхідно регулярно контролюватикартину периферичної крові, згортання крові, артеріальний тиск. Хворим не можна проводити УФ-опромінення. Слід уникати дії прямихсонячних променів.Препарат забарвлює сечу в темний колір. У процесі лікування препаратом жінок, які годують груддю, необхідновирішити питання про можливість припинення грудного вигодовування. Пацієнти, якіприймають препарат, повинні утримуватися відкерування автотранспортом та не займатися потенційно небезпечними видамидіяльності, яка потребує підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі Нфлокс-Т підсилюєдію непрямих антикоагулянтів. Антациди послаблюють дію препарату Нфлокс-Т. Одночасне вживанняалкоголю підсилює гепато- і нефротоксичність компонентів препарату та спричинюєрозвиток антабусоподібних реакцій. Зменшуєекскрецію теофіліну, підвищує концентрацію в крові непрямих антикоагулянтів,циклоспорину. Підвищує дію антигіпертензивних засобів, знижує діюпротисудосмних засобів. Зменшує ефект нітрофуранів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі від 18 до 25°С.Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z