Загружается, подождите...

Ньюколд-п (Newcold-p)


основні фізико-хімічні властивості: тверді, круглі, плоскітаблетки рожевого кольору без оболонки;

склад: 1 таблетка містить: парацетамолу -500 мг, хлорфеніраміну малеату - 2 мг, фенілпропаноламіну гідрохлориду – 25 мг,кофеїну – 30 мг;допоміжні речовини: крохмаль, метилпарабен,пропілпарабен, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, тальк очищений.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакологічна група. Аналгетики таантипіретики. АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості. Аналгезивна діяпарацетамолу проявляється впливом на центральну і периферичну нервову системи,але механізм дії повністю не встановлений. Жарознижувальна дія опосередкована впливомна регуляторні центри гіпоталамусу. В терапевтичних дозах парацетамол маєнезначний вплив на серцево-судинну систему.Хлорфеніраміну малеат діє як ко-фермент у багатьохреакціях гідроксилювання та амідування. Він забезпечує активність амізуючогоферменту через втягнення у процес утворення деяких пептидних гормонів, таких якокситоцин, антидіуретичний гормон і холецистокінін, знижує вміст чистогозаліза, перетворюючи його на сіль заліза у шлунку.Фенілпропаноламіну гідрохлорид спричиняє тривалішезвуження судин ніж феніпропаноламін, він - сильний вазоконстриктор, який маєвластивості, подібні до властивостей норепінефрину, але без хронотропної таінотропної дії на серце. Він має свою вазоконстрикторну дію, вивільняючинорадреналін із симпатичних закінчень і шляхом прямої стимуляціїальфа-адренорецепторів кровоносних судин слизової оболонки носа зменшує набрякноса.Кофеїн є стимулятором. Перш за все він впливає нацентри вищої нервової діяльності. 150 - 250 мг викликають відчуття задоволення,прискорення пульсу, усувають стомленість, поліпшують рухову активність. Кофеїнбезпосередньо стимулює серцеву діяльність і підвищує силу скорочення міокарда.

Фармакокінетика. Парацетамол швидко і майжеповністю адсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація вплазмі крові досягається через 2 години після прийому. Він метаболізується упечінці і виводиться, головним чином, з сечею у формі глюкуронідних ісульфатних кон'югатів. Менше 5% виводиться у незміненому вигляді. Періоднапіввиведення коливається від 1 до 4 годин. Препарат рівномірно розподіляєтьсяпо всіх рідинах організму, приблизно 25% його зв'язується з протеїнами плазмикрові.Хлорфеніраміну малеат швидко абсорбується із шлунково-кишковоготракту і розподіляється по всіх тканинах організму. Приблизно 25% зв'язується зпротеїнами плазми. Середня кількість хлорфеніраміну малеату в організмістановить 1,5 мг. Фенілпропаноламіну гідрохлорид метаболізується у печінці ікишечнику.Кофеїн швидкоабсорбується і розподіляється по всіх тканинах і рідинах організму, включаючиЦНС, ембріональні тканини і грудне молоко. Він швидко метаболізується івиводиться з сечею. Період напіврозпаду у плазмі дорівнює приблизно 3 годинам.70% дози виводиться з сечею і лише 3% залишається незміненим.

Показання для застосування. Призначають дляефективного полегшення різних симптомів застуди, грипу, синуситу, набрякуслизової оболонки носа, риніту, гарячки, головного болю, чхання.

Спосіб застосування та дози.Дорослим - поодній-дві таблетки 3 - 4 рази на добу, але не більше 8 таблеток протягом доби,або як призначить лікар.Дітям віком від 6 до 12 років дозу призначає лікар.

Побічна дія. Побічні ефектипарацетамолу звичайно слабо виражені. Є повідомлення про реакції з боку системикрові. Іноді виникають висипання та інші алергічні шкірні реакції.Центральні ефекти фенілпропаноламіну гідрохлоридуполягають у: підвищенні температури, відчутті тривоги, треморі, безсонні,збудженні, роздратованісті, слабкості, психотичному стані, сплутаностісвідомості. Може знижуватися апетит, виникати нудота і блювання. Іншимипобічними явищами фенілпропаноламіну гідрохлориду можуть бути труднощі присечовипусканні і затримка сечі, диспное, розлади метаболізму, включаючипорушення метаболізму глюкози, підвищення пото- та слиновиділення.Побічнимиефектами, що звичайно пов'язані з кофеїном, є подразнення шлунково-кишковоготракту і стимуляція центральної нервової системи. Побічними ефектамихлорфеніраміну малеату є нудота, блювання або біль у кишечнику після прийняттяхлорфеніраміну малеату натщесерце.

Протипоказання. Підвищена чутливість доодного з компонентів препарату; важкі порушення функції печінки та/або нирок;дитячий вік до 6 років.

Передозування. Не перевищуватирекомендовану дозу. У разі передозування негайно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Ефект дії парацетамолу посилюється при його комбінації з кодеїном, кислотою аскорбіновою,скополаміном, хлорфенаміном, пропіфеназоном та кофеїном.

Особливості застосування. Якщо висока температуранаявна протягом 3 днів і більше або виникає знову, а біль не припиняєтьсябільше 5 днів, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатнійтемпературі у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z