Загружается, подождите...

Спрей назальний др. тайсс (Nasal spray dr. theiss)


міжнародна та хімічна назви

: xylometazoline; 2-(4’-трет-Бутил-2’-6’-диметилбензил)імідазоліну гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості

: прозора рідина блідо-жовтого кольору з характерним запахом;

склад

: 10мл розчину містять ксилометазоліну гідрохлориду 10 мг;допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат дигідрат, динатрію фосфатдодекагідрат, натрію хлорид, сорбіту розчин 70 %, бензалконію хлориду первиннийрозчин 0,1 %, олія евкаліптова, вода очищена.

Форма випуску. Спрей назальний.

Фармакотерапевтична група. Протинабрякові препарати для місцевого застосуванняпри захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики.АТС R01A A07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Цей препарат є симпатоміметичним засобом з α2-антагоністичнимивластивостями. Після нанесення його на слизову оболонку носової порожнинипротягом декількох годин спостерігається судинозвужувальний ефект. Набрякслизової оболонки носової порожнини швидко зменшується. Ці ефекти зумовленіактивацією постсинаптичних α-рецепторів венозних судин і артеріол.Фармакокінетика. Після розпилювання у носовій порожнині, як правило,всмоктуються кількості ксилометазоліну, що не мають системного ефекту, і вкрові не можуть бути доведені.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування гострого ринітуінфекційної, вірусної та алергічної природи. В комплексному лікуванні запаленняпридаткових пазух носа та середнього отиту. Зняття набряклості слизової оболонкиноса в перед- чи післяопераційний період хірургічних втручань у ділянці носа.Можливе застосування з діагностичною метою.Спрей назальний Др. Тайсс призначений тільки для дорослих і дітейшкільного віку.

Спосіб застосування та дози. Якщо не призначено нічого іншого,вприскувати, залежно від потреби, по 1 разу в кожну ніздрю 1чи кілька разів надень. Як правило, достатньо 4 прийомів на день.Необхідно слідкувати за тим, щоб не перевищувати вказані дози. Цеособливо стосується пацієнтів старшого віку та дітей.Курс лікування – не більше 14 днів. Тривале застосування препаратів віднежитю, що знімають набряк слизової оболонки носа, може призвести до хронічноїнабряклості, а згодом до атрофії слизової оболонки носа.

Побічна дія. В особливо чутливих пацієнтів після застосуванняСпрею назального спрею Др. Тайсс може відчуватися слабка короткочасна печія уносі. В окремих випадках чиниться пересихання слизової оболонки носа чи, якнаслідок, збільшується кровонаповнення (реактивна гіперемія). Інколи під часлікування спостерігалися головний біль і сонливість; ці побічні ефекти моглибути пов’язані з основною хворобою.

Протипоказання. Спрей назальний Др. Тайсс не можна застосовуватипри підвищеній чутливості до діючої речовини - ксилометазоліну гідрохлориду тадо допоміжної речовини -бензалконію хлориду, при запаленні слизової оболонкиноса без виділення секрету, а також при підвищеному внутрішньоочному тиску(глаукома вузького кута ока), при деяких післяопераційних станах(трансфеноідальна гіпофізектомія, трансназальні та трансоральні втручання, прияких оголюється тверда мозкова оболонка). Не дозволяється тривале застосуваннясудинозвужувальних засобів при хронічному запаленні слизової оболонки носа.Не приймати дітям до 6 років.Не рекомендується застосовувати препарат жінкам під час вагітності тагодування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Спреюназального Др. Тайсс і медикаментів, що підвищують кров’яний тиск, слід зважитиспіввідношення користі та ризику через можливість взаємопідсилення ефектів.Пацієнти-діабетики, які приймають протидіабетичні засоби та інсулін, можутьзастосовувати цей препарат тільки під наглядом лікаря.

Передозування. При застосуванні більш високих доз препаратунеобхідно звернути увагу на можливі системні наслідки (підвищення кров’яноготиску, порушення серцевого ритму). При появі таких наслідків необхідно припинити застосування препарату івжити симптоматичних заходів.

Особливості застосування. Для досягання тонкого потоку флакон після відкриттяслід тримати вертикально. Насадку спрею вводять у кожну ніздрю і різконатискують один раз на розпилювач. Під час вприскування повітря втягуєтьсяносом.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі, в місцях, недоступних для дітей.Термін зберігання - 3 роки. Спрей назальний Др. Тайсс у відкритому вигляді може зберігатися небільше чотирьох тижнів.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z