Загружается, подождите...

Нафталанове масло (Naftalan oil)


хімічна назва: поліциклічні нафтенові вуглеводні з короткимибоковими ланцюгами, середня фракція, отримана із нафталанової нафти;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна, прозора рідина зі слабкимхарактерним запахом;

склад: нафтенові вуглеводні > 98%, ізоалкани (ізопарафіни) < 2%.

Лікарська форма. Рідина для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби. Код АТС Д04АХ.

Фармакологічні властивості. ФаркмакодинамікаНафталанове масло чинить аналгезуючу дію, знижує тонус гладких м’язів,розширює кровоносні судини, поліпшує реологічні властивості крові, процесиперекисного окислення ліпідів, нормалізує коагуляційні властивості крові, маєімунокоригуючі властивості, внаслідок чого чинить біостимулювальну,протизапальну та десенсибілізувальну місцеву дію.Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується шкірою задопомогою солюкса.

Показання для застосування. Захворювання ітравми опорно-рухового апарату (шийний і поперековий остеохондроз з корінцевимипроявами, плечолопатковий періартроз) і периферичної нервової системи,захворювання шкіри (екзема, нейродерміти, псоріаз, шкірний свербіж, хейліт,іхтіоз, склеродермія та ін.), облітеруючий атеросклероз і ендоартрит, хронічнийтромбофлебіт, трофічні виразки, опіки І-ІІІ ступеня.

Спосіб застосування та дози.Препарат застосовують у вигляді змазувань, локальних ванн, тампонів, упоєднанні з солюксом та УФ опроміненням, з ультразвуковою та ДМХ терапією. Шийнийі поперековий остеохондроз з корінцевими проявамиНафталановим маслом змазується зона ураженого корінця, обігріваєтьсялампою “Солюкс” або світловою лампою. Процедура проводиться щодня, протягом 30хвилин. Курс лікування становить 10-12 процедур. Процедуру можна поєднуватитакож з іншими фізичними факторами – УФ опроміненням, ультразвуком, ДМХтерапією. ПлечолопатковийперіартрозНафталанове масло підігріте до 37-38 °С, наноситься на шийний відділхребта, на великий плечовий пояс і відповідну верхню кінцівку, з одночаснимукутуванням, щоденно. Тривалість процедури – 20 хвилин, курс – 10-15 процедур.Змазування можна поєднувати з одночасним впливом ДМХ терапії від апарату“Волна-2”. Травматичніураження периферичних нервівНафталановим маслом змазуються сегментарна зона і уражена кінцівка притемпературі масла 37-38 °С, з укутуванням теплою ковдрою. Тривалість процедури– 20 хвилин, курс 10-15 процедур, щоденно. Деформівний остеоартрозНафталановим маслом, підігрітим до 50 °С, змазується ділянка хворогосуглоба. Змазана ділянка обігрівається лампою “Солюкс” або світловою ванною.Процедура проводиться щодня, протягом 30 хвилин. Курс становить 10-12 процедур. Атеросклероз судин нижніх кінцівок, облітеруючий ендоартрит,хронічний тромбофлебіт, хронічна венозна недостатність Хворим призначається змазування Нафталановим маслом, підігрітим до 40°С, хворої кінцівки у вигляді “панчіх”; тривалість процедури – 30 хвилин. Дляпідтримування температури змазана зона обігрівається лампою “Солюкс” абоукутуванням. Курс лікування – 10-15 процедур. Захворювання шкіри (екзема, нейродерміт, псоріаз, шкірнийсвербіж, хейліт, ізтіоз, склеродермія та інші дерматози)Нафталановемасло, попередньо підігріте до 37-38 °С, застосовується у вигляді змазуванняураженої ділянки. Тривалість процедури – 15-20 хвилин, курс лікування - 20сеансів, щоденно. Опіки І-ІІІ ступеня та трофічні виразкиУражену ділянку за допомогою стерильної вати стерилізують спиртом,потім проколюють пухирі і очищають мертві і некротизовані ділянки шкіри.Уражену ділянку змазують Нафталановим маслом і обігрівають лампою “Солюкс” до20 хвилин, залишаючи при цьому уражену ділянку відкритою. Процедураповторюється 2-3 рази на день, до появи епітеліальної оболонки. Курс триває14-28 днів.

Побічна дія. Алергічні реакції.

Протипоказання. Серцево-судинна недостатність ІІ-ІІІ ступеня,хронічна печінкова і ниркова недостатність, злоякісні пухлини, наявністьгострих запальних процесів, захворювання крові різної етіології.

Передозування. Не відомо.

Особливості застосування. У поєднанні із солюксом та УФ опроміненням дає кращірезультати. Застосування Нафталанового масла при вагітності та в періодгодування груддю, а також для лікування дітей повинно проводитись під наглядомлікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Взаємодія злікарськими засобами не відома.

Умови та термін зберігання Зберігати в недоступному для дітей, захищеному відсвітла та вологи місці, при температурі не вище 30 оС. Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z