Загружается, подождите...

Мітоміцинс кіова (Mythomycinc kyowa)


міжнародна та хімічна назви: Mitomycin;азиризино-(2’,3’:3,4)-пірроло-(1,2-п)-індол-4,7-діон-6-аміно-1,1а,2,8,8а,8Ь-гексагідро-8(гідроксиметил)-8а-метокси-5-метил-карбамат;

oсновні фізико-хімічні властивості: пурпурово-блакитнікристали або кристалічний порошок. Слабкорозчинний у воді, метанолі абоацетоні, майже нерозчинний в етилацетаті або хлороформі і практично нерозчиннийв ефірі або вуглецю тетрахлориді;

склад: 1 флакон містить 2, 10 або 20 мгмітоміцину.

Форма випуску. Порошок для приготуваннярозчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Протипухлинні антибіотики.Код АТС L01 DC03.Фармакологічнівластивості. Протипухлиннийефект.Мітоміцин С КІОВА має широкий спектр протипухлинноїактивності і сильної дії проти пересаджених пухлинних клітин, наприклад,карцинома Ерліха, саркома 180, Лейкемія Р388, саркома Йошида.Механізмдії.Мітоміцин С КІОВА здатний комбінуватися з ДНК уракових клітинах і уповільнювати репродукцію ДНК за допомогою утворенняперехресного зв’язку з подвійною скрученною ДНК, що забезпечує протипухлиннийефект. Було доведено, що клітини в другій половині пребіосинтетичного періоду(G 1) і в першій половині біосинтетичного періоду (S) ДНК високочутливі до цихпрепаратів.

Фармакокінетика. Рівеньу сироватці.Зміни рівня у сироватці у онкологічних хворих, щоодержали Мітоміцин С КІОВА одноразово внутрішньовенно при різноманітних дозуванняхпрепарату, були такими: на ранній стадії після введення препарату підтримуєтьсявисокий рівень його концентрації і виявляється виражений дозозалежний характер.При введенні мітоміцину С в дозі 2 мг, він виявляється в сироватці протягом 30хв., в дозі 10 мг – 60 хв., а при дозуванні 20 мг та 30 мг – протягом 120 хв.після введення.Період напіввиведення мітоміцину С КІОВА ізсироватки складає 54 хв.Виділення.При одноразовому внутрішньовенному введеннімітоміцину С онкологічним хворим через 4 години було виведено з сечею 4,3-3,8 %неметаболізованого препарату. Показаннядля застосування.Хронічна лімфатична лейкемія, хронічна мієлогенозналейкемія, рак шлунка, колоректальний рак, рак легень, рак підшлункової залози,рак печінки, рак шийки матки, рак ендометрія, рак молочної залози, рак головита шиї, рак сечового міхура.

Спосіб застосування та дози.Періодичнезастосування.Звичайнодля дорослих призначається внутрішньовенно 4 – 6 мг Мітоміцину С КІОВА один абодва рази на тиждень.Послідовнезастосування.Звичайно для дорослих призначається внутрішньовенно2 мг Мітоміцину С КІОВА один раз на день.Періодичнезастосування великої дози.Звичайно для дорослих призначається 10 – 30 мгМітоміцину С КІОВА від одного до трьох (або більше) разів на тиждень.Приготування розчину для ін’єкційПрепарат розчиняють у флаконі, використовуючиспіввідношення 5 мл дистильованої води для ін’єкцій на 2 мг Мітоміцину С КІОВА.Раксечового міхураЗвичайно для профілактики рецидивів призначають 4 – 10мг Мітоміцину С КІОВА в сечовий міхур щодня або кожні два дні. З лікувальноюметою вводять 10 – 40 мг Мітоміцину С в сечовий мухір один раз на тиждень аботри рази на тиждень до загальної кількості у 20 разів. Доза може бутискоригована відповідно до віку пацієнта і вираженості симптомів. Максимальнадоза Мітоміцину С КІОВА відповідає показанням Японської фармакопеї і складає 30 мг на день внутрішньовенно.Принеобхідності Мітоміцину С КІОВА може бути також використанийвнутрішньоартеріально, інтрамедулярно, внутрішньоплеврально івнутрішньочеревинно при дозуванні 2 – 10 мг щодня. Доза може бути розподіленазалежно від віку пацієнта і тяжкості симптомів.

Побічна дія.Гематологічні ускладнення.Можуть виникати лейкоцитопенія, тромбоцитопенія,крововиливи, анемія (рідше мікроангіопатична гемолітича анемія).Порушення функції печінкиРідко можуть виникати порушення функції печінки.Порушення функції нирокМожуть виникати гемолітичний уремічний синдром абопротеїнурія, гематурія, набряки.Диспептичні явищаМожуть виникати анорексія, нудота і блювання,стоматити.Реакції гіперчутливостіМожуть виникати реакції гіперчутливості, такі яквисипання.Порушення функції сечовидільної системиМожуть виникати цистит, гематурія або атрофія сечовогоміхура, викликана інстиляційною терапією сечового міхура.Порушення функції дихальної системиМожуть рідко виникати інтерстиціальна пневмонія ілегеневий фіброз.Інші.Рідко можуть спостерігатися симптоми нездужання йалопеція.

Протипоказання. Препарат протипоказанийпацієнтам з підвищеною чутливістю до мітоміцину С, з тромбоцитопенією,порушенням згортання крові і підвищеною кровоточивістю, жінкам у періодвагітності та годування груддю.Слід застосувати з обережністю:пацієнтам з порушенням печінкової функції;пацієнтам з порушенням ниркової функції;пацієнтам з пригніченням кісткомозковогокровотворення;пацієнтам з порушеннями, викликаними інфекційнимизахворюваннями;пацієнтам, хворим на вітряну віспу (можуть виникати смертельнонебезпечні ускладнення).

Передозування. Невідоме.

Особливості застосування. Оскільки є повідомлення проможливий вплив Мітоміцина С, що викликають зародкову деформацію у лабораторнихтварин, застосувати Мітоміцин С КІОВА не рекомендовано вагітним пацієнткам, атакож жінкам із підозрою на вагітність.Безпека в період лактації не була встановлена, томупацієнтки, що одержують Мітоміцин С КІОВА, повинні перервати грудневигодовування.Щоб уникнути виникнення ангіалгії, флебіта ітромбозу, внутрішньовенне введення препарату слід проводити так повільно, яктільки це можливо, приділяючи ретельну увагу вибору місця і методу проведенняін’єкції.Внутрішньовенне застосування слід проводити зобережністю, щоб не припустити екстравазації препарату, що викликає склероз абонекроз ін’єктованої тканини. Мітоміцин С КІОВА, розчинений у кислому середовищі,повинен бути використаний не пізніше, ніж відбудеться зниження активностіпрепарату. Мітоміцин С КІОВА несумісний із низьким значенням рН у процесіприготування розчину препарату.Мітоміцин С КІОВА може викликати серйозніпобічні реакції, тому необхідно часто проводити лабораторні аналізи (контрольгематологічних показників, печінкові проби). При будь-яких відхиленнях віднорми слід проводити відповідну корекцію – зменшити дозу або відмінитипрепарат. Довгострокове застосування варто проводити з великою обережністювнаслідок можливих важких і тривалих побічних реакцій.Особливо треба звертати увагу на виявлення абозбільшення тенденцій до інфекційних захворювань і кровотечі.Застосувати у дітей треба з великою обережністю,приділяючи увагу виявленню побічних реакцій.У разі застосування у дітей і пацієнтіврепродуктивного віку слід взяти до уваги можливість впливу на статеві залози.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Припопередньому або одночасному введенні Мітоміцину С КІОВА і алкалоїдів барвінкурожевого виникаєзадишка і виражений бронхоспазм

. Порушеннядихання можуть відзначатися через декілька хвилин або годин після введенняалкалоїдів барвінку. Лікування симптоматичне.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатнійтемпературі. Термін придатності - 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z