Загружается, подождите...

Мірамідез (Myramydez)


хімічна назва

: бензилдиметил[3-(міристоїламіно)пропіл]амонію хлорид моногідрат;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна, прозора рідина, з запахомспирту; склад: 1 мл розчину міститьмірамістину (у перерахуванні на безводну речовину) 0,001 г;допоміжні речовини: вода очищена, спирт етиловий.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування спиртовий.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні і дезінфекційні засоби. Код АТС D08AJ10.

Фармакологічні властивості. Мірамістин– катіоннаповерхнево-активна речовина з антсептичною дією.Фармакодинаміка. В основі дії мірамістину - пряма гідрофобнавзаємодія молекули з ліпідами мембран мікроорганізмів, що приводить до їхфрагментації і руйнування. При цьому частина молекули мірамістину, занурюючисьу гідрофобну ділянку мембрани, руйнує надмембранний шар, розпушує мембрану,підвищує її проникність для великомолекулярних речовин, змінює ензиматичнуактивність мікробної клітини, інгібує ферментні системи, що приводить допригнічення життєдіяльності мікроорганізмів і їх цитолізу. На відміну від інших антисептиків, мірамістин має високу вибірковістьдії відносно мікроорганізмів, тому що практично не діє на оболонки клітинлюдини. Даний ефект пов'язаний з іншою структурою клітинних мембран людини(значно більшою довжиною ліпідних радикалів, що різко обмежують можливістьгідрофобної взаємодії мірамістина з клітинами). Мірамістин має виражену антимікробну дію відносно грампозитивних іграмнегативних, аеробних і анаеробних, спорооутворюючих і аспорогенних бактерійу вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами зполірезистентністю до антибіотиків. Діє згубно назбудників захворювань, що передаються статевим шляхом: гонококки, блідітрепонеми, трихомонади, хламідії, а також на віруси герпесу, імунодефіцитулюдини й ін. Виявляє протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus іроду Penicillium, дріжджові (Rhodotorula rubra, Torulopsis gabrataі т.д.) і дріжджеподібні (Candida albicans, Candida tropicalis, Candidakrusei і т.д.) гриби, на дерматофіти (Trichophyton rubrum, Trichophytonmentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton schoenleini, Trichophytonviolaceum, Epidermophyton Kaufman-Wolf, Epidermophyton floccosum,Microsporum gypseum, Microsporum canis і т.д.), а також на інші патогеннігриби (наприклад Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur) у виглядімонокультур і мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору зрезистентністю до хіміотерапевтичних препаратів. Під дією мірамістинузнижується стійкість мікроорганізмів до антибіотиків. Мірамістин маєпротизапальну і імуноад’ювантну дію, підсилює місцеві захисні реакції,регенераторні процеси, активізує механізми неспецифічного захисту внаслідокмодуляції клітинної і місцевої гуморальної імунної відповіді. Фармакокінетика. Мірамістин проявляє місцеву дію. Дані проможливість проникнення препарату в системний кровотік відсутні.

Показання для застосування. При хірургічній антисептиці -обробка шкіри рукперсоналу, що бере участь в операції, та шкіри операційного поля. Профілактикаінфікування мікротравм шкіри.

Спосіб застосування та дози. Для хірургічної антисептики руки миютьпроточною водою з милом (без щітки), впродовж 1 хвилини, споліскують водою длязмивання мила і витирають стерильною серветкою. Потім руки обробляють ватнимтампоном, сильно змоченим Мірамідезом, протягом 2 - 3 хвилин двічі, зінтервалом 1 хвилина, після висихання надягають стерильні рукавички.Шкіру операційного поля двічі, з інтервалом 1 хвилина протираютьстерильним ватним тампоном, сильно змоченим Мірамідезом. З профілактичноюметою Мірамідезом протирають шкіру в ділянці мікротравми за допомогою ватногоабо марлевого тампона..

Побічна дія. Можливо короткочасне відчуття печіння, щозникає самостійно через 15 - 20 секунд.

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість препарату.

Передозування. Не спостерігалося

.

Особливості застосування. Препарат не виявляє місцевоподразливої та не маєалергізувальних властивостей. Дозволяється застосовувати під час вагітності.Немає даних про негативну дію прапарату в період лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При спільному застосуванні Мірамідезпідвищує ефективність дії антибіотиків.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі від 0 до 40°С, поодаль обігрівальних приладів та відкритого вогню.Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z