Загружается, подождите...

Мірамістин-дарниця (Myramistin-darnitsa)


хімічна назва: бензилдиметил[3-(мірістоіламіно)пропіл]амоніюхлоридмоногідрат;

основні фізико-хімічнівластивості: мазь білого кольору;

склад: 1 г мазі міститьмірамістину 5 мг; допоміжні речовини: динатрію едетат, проксанол268, пропіленгліколь, макрогол 400 або поліетіленгліколь 400, вода очищена.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні тадезинфікуючі засоби. Код АТС D08A J10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. МазьМірамістин-Дарниця містить у своєму складі катіонний антисептик мірамістин,завдяки чому виявляє антимікробну дію на грампозитивну і грамнегативну, аеробнуі анаеробну, спороутворюючу і аспорогенну мікрофлору у вигляді монокультур тамікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами з полірезистентністю доантибіотиків. Препарат більш ефективний щодо грампозитивних бактерій(стафілококи, стрептококи та ін.). Виявляє протигрибкову дію на аскоміцети родуAspergillus і роду Penicillium, дріжджові (Rhodotorula rubra, Torulopsisgabrata і т. ін.) та дріжджеподібні (Candida albicans, Candida tropicalis,Candida krusei і т. ін.) гриби, на дерматофіти (Trichophyton rubrum,Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton schoenleini,Trichophyton violaceum, Epidermophyton, Kaufman-Wolf, Epidermophyton floccosum,Microsporum gypseum, Microsporum canis і т. ін.), а також на інші патогеннігриби, наприклад, Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur) у виглядімонокультур та мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору зрезистентністю до хіміотерапевтичних препаратів.Препарат знижує стійкість бактерій і грибів доантибіотиків. Завдяки широкому спектру антимікробної дії, мірамістин ефективнозапобігає інфікуванню ран та опіків, активізуючи процеси регенерації. Препаратмає виражену гіперосмолярну активність, внаслідок чого купірує ранові іперифокальні запалення, поглинає гнійний ексудат і вибірково зневоднюєнекротизовані тканини, сприяючи формуванню сухого струпа. При цьому мазь неушкоджує грануляції і життєздатні клітини шкіри, не пригнічує крайову епітелізацію.Фармакокінетика. Завдяки фізико-хімічнимвластивостям мазевої основи, Мірамістин-Дарниця діє не тільки на поверхневуранову мікрофлору, але і на збудників, розміщених у тканинах, що оточують рану,тому не виключено, що незначна частина мірамістину може потрапити в системнийкровотік.

Показання для застосування.У хірургії – у 1-й фазі ранового процесу длялікування інфікованих ран різних локалізацій та генезу (рани після хірургічноїобробки гнійних осередків, пролежні, трофічні виразки, післяопераційні рани, щонагноїлися, фістули); у 2-й фазі ранового процесу – для профілактикиреінфікування гранулюючих ран.У комбустіології – для лікування поверхневих іглибоких опіків II-IIIA ступеня і відморожень, для підготовки опікових ран доаутодермопластики.У дерматології – для лікування стрепто- істафілодермій, кандидомікозів шкіри і слизових оболонок, мікозів стопи івеликих складок шкіри, у тому числі дисгідротичних форм і форм, ускладненихпіодермією, дерматомікозів гладкої шкіри, оніхомікозу і кератомікозів, у томучислі висівкоподібного лишаю.Для профілактики ускладнень ранової інфекції –при необширних виробничих та побутових травмах.

Спосіб застосування та дози. МазьМірамістин-Дарниця застосовують місцево. Після стандартної обробки ран і опіківу дорослих препарат наносять безпосередньо на уражену поверхню, після чогонакладають стерильну марлеву пов’язку або наносять мазь на перев’язочнийматеріал, а потім на рану. Тампонами, просоченими препаратом, обережнозаповнюють порожнини гнійних ран після їх хірургічної обробки. Марлеві турундиз маззю вводять у фістульні ходи.При лікуванні гнійних ран і опіків у 1-й фазіранового процесу препарат застосовують 1 раз на добу, у 2-й фазі – 1 раз на 1-3доби залежно від стану рани. Доза залежить від площі ранової поверхні і ступенягнійної ексудації. Тривалість лікування обумовлена динамікою очищення ізагоювання ран. При глибокій локалізації інфекції у м’яких тканинах можливозастосування препарату сумісно з антибіотиками системної дії, при цьому тривалістьлікування буде визначатись терміном курсу прийому антибіотика.При лікуванні дерматологічних захворювань удорослих препарат наносять тонким шаром на уражені ділянки шкіри декілька разівна добу або просочують марлеву пов’язку з наступною її аплікацією на осередокураження 1-2 рази на добу до отримання негативних результатів мікробіологічногоконтролю. При поширених дерматомікозах, зокрема, рубромікозі, мазь можназастосовувати протягом 5-6 тижнів у комплексній терапії з гризеофульвіном абопротигрибковими препаратами системної дії. При грибкових інфекціях нігтів передпочатком лікування пластини нігтів відшаровують.

Побічна дія. В окремих випадкахпри лікуванні опіків та трофічних виразок препарат може викликати відчуттялегкого печіння, яке проходить самостійно і не потребує застосуванняаналгетиків та припинення застосування мазі.

Протипоказання. Індивідуальначутливість до компонентів препарату.

Передозування. Передозуванняпрепарату до цього часу не спостерігалося. Однак при застосуванні препарату навеликій рановій поверхні у великій кількості не виключається поява мірамістинуу системному кровотоці, дія якого буде виявлятися, як дія катіонного детергентуі може продовжувати час кровотеч.Лікування. Зменшення дози або припиненнязастосування препарату, призначают пероральні препарати кальцію, вікасол.

Особливості застосування. Ефективність мазіМірамістину-Дарниця підвищується, якщо вона наноситься на ранову поверхнюпопередньо промиту асептичним розчином. Наявність гнійно-некротичних мас у ранівимагає додаткової витрати мазі.Не існує достатнього досвіду використання мазідля лікування дітей, вагітних та жінок, що годують груддю.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. При комбінованому лікуванні рани, коли місцеве застосування мазіМірамістин-Дарниця сполучається із системним введенням антибіотиків, доза накурс останніх може бути зменшена.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому танедоступному для дітей місці, при температурі від 8 °С до 15 °С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z