Загружается, подождите...

Міфортик (Myfortic)


міжнародна та хімічна назви: Mycophenolic acid (as sodium salt);(Е)-6-(4-гідроксі-6-метоксі-7-метил-3-оксо-5-фталаніл)-4-метил-4-гексеновоїкислоти натрієва сіль;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки 180 мг–

лимонно-зеленого кольору,округлі зі скошеними краями, з відтиском “С” на одному боці; таблетки 360 мг– блідо-оранжево-червоного кольору, овальні, з відтиском

“СТ” на одному

боці;

склад: таблетки 180 мг - 1 таблетка містить 192,4 мг натрію мікофеноляту,що еквівалентно 180 мг мікофенолової кислоти;допоміжні речовини: лактоза безводна, кросповідон,повідон (К-30), кукурудзяний крохмаль / крохмаль, кремнезем колоїдний безводний/ колоїдний діоксид кремнію, магнію стеарат; гіпромелози фталат, діоксид титану(С.І. № 77891, Е171), заліза оксид жовтий (С.І. № 77492, Е172), індиготин(індигокармін) (F, D & C блакитний, Е132);

склад: таблетки 360 мг - 1 таблетка містить 384,8 мг натріюмікофеноляту, що еквівалентно 360 мг мікофенолової кислоти;допоміжні речовини: лактоза безводна, кросповідон,повідон (К-30), кукурудзяний крохмаль / крохмаль, кремнезем колоїдний безводний/ колоїдний діоксид кремнію, магнію стеарат; гіпромелози фталат, діоксид титану(С.І. № 77891, Е171), заліза оксид жовтий (С.І. № 77492, Е172), заліза оксидчервоний (С.І. № 77491, Е172).

Форма випуску. Таблетки, вкриті кишково-розчинною оболонкою.

Фармакотерапевтичнагрупа. Імунодепресант. КодАТС L04A A06.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка.Мікофеноловакислота (МФК) пригнічує проліферацію Т- і В-лімфоцитів більше, ніж іншихклітин, тому що, на відміну від інших видів клітин, які здатні повторноутилізувати пурини, проліферація лімфоцитів критично залежить від синтезупуринів de-novo. Тому механізм дії МФК є додатковим до дії інгібіторівкальцинейрину, що запобігає транскрипції цитокінів й активації Т-лімфоцитів.Фармакокінетика.Абсорбція. Після прийому внутрішньо мікофенолат натріюповністю абсорбується. Час досягнення максимальної концентрації мікофенолової кислотив плазмі становить 1,5 – 2 години. Дослідження in vitroпродемонстрували, що покриття таблеток Міфортик запобігає вивільненнюмікофенолової кислоти в кислому середовищі, як, наприклад, у шлунку.

У пацієнтів зі стабільним нирковимтрансплантатом, що приймали циклоспорин у вигляді мікроемульсії, абсорбціямікофенолової кислоти в шлунково-кишковому тракті становила 93%, а абсолютнабіодоступність - 72%. Фармакокінетичні параметри Міфортику були пропорційнідозі і мали лінійний характер при досліджуваних дозах 180 – 2160 мг. Упорівнянні з прийомом препарату натщесерце, прийом Міфортику 720 мг разом здуже жирною їжею (55 г жиру, 1000 калорій) не діяв на системний впливмікофенолової кислоти (AUC). Однак максимальна концентрація (Сmax) мікофеноловоїкислоти в плазмі знижувалася на 33%.

Розподіл.

Об’єм розподілу мікофенолової кислоти пригомеостазі становить 50 л. Мікофенолова кислота і глюкуронід мікофеноловоїкислоти зв’язуються з білками плазми на 97% і 82%, відповідно. Концентраціявільної мікофенолової кислоти може підвищуватися в умовах зниженого зв’язуванняз білками (уремія, печінкова недостатність, гіпоальбумінемія, суміснезастосування лікарських засобів з високим ступенем зв’язування з білками). Цеможе призвести до підвищеного ризику виникнення у пацієнтів побічних реакцій,зв’язаних з МФК.

Метаболізм

. Період напіввиведення мікофенолової кислоти – 11,7години, кліренс – 8.6 л/год. (140 мл/хв.). МФК метаболізується в основномуглюкуронілтрансферазою з утворенням фенольного глюкуроніду МФК, глюкуронідумікофенолової кислоти (ГМФК). ГМФК є домінуючим метаболітом МФК, який не маєбіологічної активності. У пацієнтів, що давно перенесли трансплантацію нирки, іякі приймали циклоспорин у вигляді мікроемульсій у складі комбінованоїімунодепресивної терапії, приблизно 28% дози Міфортику, прийнятої внутрішньо,перетворювалася в ГМФК шляхом досистемного метаболізму. Період напіввиведенняГМФК довший, ніж МФК, і становить приблизно 15,7 години, кліренс – 0,45 л/год.

Виведення

. Хоча в сечі присутня лише незначна кількість МФК(< 1.0%), більшість МФК виводиться з сечею у вигляді ГМФК. ГМФК, щовиводиться з жовчю, розщеплюється під впливом кишкової флори. Мікофеноловакислота як наслідок цієї декон’югації може всмоктуватись повторно. Приблизночерез 6 – 8 годин після прийому Міфортику може бути виміряний другий пікконцентрації МФК, що збігається з реабсорбцією декон’югованої МФК.

Показання для застосування. Міфортику комбінації з циклоспорином (у вигляді мікроемульсії) і кортикостероїдамипоказаний для профілактики реакції відторгнення трансплантата у пацієнтів залогенними нирковими трансплантатами.Спосібзастосування та дози. ЛікуванняМіфортиком повинні проводити лише кваліфіковані спеціалісти з трансплантації.

Міфортик слід призначати пацієнтам, які щойноперенесли трансплантацію протягом 24 годин після трансплантації. Рекомендованадоза - 720 мг 2 рази на добу (добова доза – 1,440 мг). У пацієнтів, якіотримують по 2 г мофетилу мікофенолату, лікування можна замінити на 720 мгМіфортику, що призначають 2 рази на добу (добова доза – 1,440 мг).

Міфортик можна приймати з їжею або без неї.

Побічна дія. До найбільш поширених (³ 10%) побічнихреакцій препарату, пов'язаних із застосуванням Міфортику у комбінації з циклоспорином(у вигляді мікроемульсії) і кортикостероїдами, належать лейкопенія і діарея.

В окремих випадках відзначалися розвиток лімфом таінших злоякісних захворювань, зокрема шкіри.

Всі пацієнти з трансплантатами мають підвищенийризик розвитку інфекційних захворювань, що викликаються умовно-патогеннимимікроорганізмами; ризик підвищується при прийомі імунодепресантів. До найбільш поширених належать цитомегаловірус (CMV),кандидоз і простий герпес. Інші побічнідії включають: інфекції сечовихшляхів, оперізувальний лишай, кандидоз порожнини рота, синусит, інфекціїверхніх дихальних шляхів, гастроентерит, простий герпес, ринофарингіт;лейкопенія; головний біль; кашель; діарея; гіпертермія, стомлюваність;порушення функції печінки, зменшення числа лейкоцитів, підвищення рівнякреатиніну в крові; коліт, езофагіт (включаючи цитомегаловірусний коліт іезофагіт), цитомегаловірусний гастрит, панкреатит, перфорація кишечнику,шлунково-кишкові кровотечі, виразки шлунка та 12-палої кишки, непрохідністькишечнику; нейтропенія, панцитопенія.Тяжкі, інколинебезпечні для життя інфекції, включаючи менінгіт, бактеріальний ендокардит,туберкульоз, нетипові мікобактеріальні інфекції.

Протипоказання. Міфортик протипоказаний пацієнтам зпідвищеною чутливістю до мікофенолату натрію, мікофенолової кислоти чи мофетилумікофенолату або будь-яких інших наповнювачів.

Передозування. Невідоме.

Особливості застосування. ЛікуванняМіфортиком повинні проводити лише кваліфіковані спеціалісти з трансплантації.Вагітність ілактаціяРекомендуєтьсярозпочинати лікуванння Міфортиком лише тоді, коли буде отримано негативний тестна вагітність. Пацієнтів слід поінформувати про те, що у разі настаннявагітності слід негайно проконсультуватися у свого лікаря.Передпочатком лікування Міфортиком, під час лікування і протягом 6 тижнів післяприпинення лікуванння необхідно користуватися ефективними контрацептивнимизасобами. Невідомо, чи виділяється МФК в молоко людини. Із-за можливості появисерйозних побічних реакцій у немовлят, яких годують груддю, внаслідок прийомуматір’ю мікофенолату натрію, слід прийняти рішення про припинення лікування абоприпинення грудного годування, беручи до уваги важливість ліків для матері. Оскількиадекватні і добре котрольовані дослідження у вагітних жінок не проводилися,Міфортик можна застосовувати в період вагітності лише в тому разі, колипотенційна користь від застосування препарату переважає над потенційнимиризиком для плода.Безпека і ефективність застосування препарату у дітей невстановлені. Вплив наздатність керувати автотранспортом та працювати з механізмамиМалоймовірно, щопрепарат впливає на ці функції.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами.Ацикловір. У пацієнтів з нирковою недостатністюсумісне застосування глюкуроніду мікофенолової кислоти (ГМФК) і ацикловіру можепризводити до підвищення концентрації в плазмі обох препаратів. Це відбуваєтьсяу результаті того, що обидва препарати, конкуруючи, виводяться шляхомканальцевої секреції. За такими пацієнтами повинен здійснюватися пильнийконтроль. Антациди, щомістять гідроксид магнію і гідроксид алюмінію. Абсорбція мікофенолату натрію зменшується у разіпризначення його у поєднанні з антацидами. Тому з обережністю слід суміснозастосовувати антациди (що містять гідроксид магнію і алюмінію) і Міфортик.Азатіоприн: Не рекомендується застосовувати Міфортикразом з азатіоприном, оскільки їх сумісне застосування не досліджувалося. Холестирамін ілікарські засоби, які впливають на кишково-печінковий кровообіг. Завдяки своїй здатності блокувати кишковуциркуляцію лікарських засобів, холестирамін може знижувати ситемний вплив МФК(4,5). Слід з обережністю застосовувати холестираміну у поєднанні з лікарськимизасобами, що впливають на кишково-печінковий кровообіг, оскільки вони знижуютьефективність Міфортику. Ганцикловір. У пацієнтів з нирковою недостатністю присумісному призначенні Міфортику і ганцикловіру слід дотримуватисьрекомендованої дози ганцикловіру і здійснювати пильний контроль за пацієнтами. Оральніконтрацептиви. Оральніпротизапліднювальні засоби зазнають окислювального метаболізму у той час, якМіфортик метаболізується шляхом глюкуронізації. Клінічно значущого впливуоральних контрацептивів на фармакокінетичні параметри Міфортику неспостерігалося. Однак, враховуючи те, що вплив Міфортику при триваломузастосуванні на фармакокінетичні параметри оральних контрацептивів невідомий,існує можливість його несприятливого впливу на ефективність оральнихконтрацептивів. Жива вакцина. Живу вакцину не можно вводити пацієнтам зослабленою імунною реакцією. Реакція антитіл на інші вакцини можеослаблюватися.

Умови татермін зберігання. Захищативід дії вологи. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище300С. Термін придатності – 36 місяців.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z