Загружается, подождите...

Мідріацил (Mydriacyl)


Міжнародна та хімічна назви: тропікамід, N-етил-N-(4-піридилметил)- тропамід;

основні фізико-хімічні властивості: стерильний ізотонічнийводний розчин;

склад: 1 мл розчину містить тропікаміду 5мг або 10 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, динатрію едетат,бензалконію хлорид, кислота соляна концентрована та/або натрію гідроксид, водаочищена.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються вофтальмології. Антихолінергічні засоби. Код АТС S01F A06.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. МІДРІАЦИЛ – це антихолінергічнийзасіб, який блокує М - холінорецептори сфінктера зіниці і циліарногом’яза, викликаючи мідріаз. Тропікамід діє подібно до атропіну, алециклоплегічний та мідріатичний ефект настає швидше і є нетривалим. Максимальний ефект настає приблизно через 20 хвилинпісля інстиляції в око. Розмір зіниці повертається до нормального стану через 6годин. 0,5% розчин може застосовуватися для досягненнямідріазу з незначною циклоплегією. Застосування 1% розчину також викликаєпараліч акомодації.Доклінічні дані, що базуються на загальноприйнятихдослідженнях фармакологічної безпеки, токсичності повторних доз,генотоксичності, канцерогенного потенціалу, репродуктивної токсичності, невиявили будь-якого ризику для людини. Токсичні ефекти спостерігалися тільки придозах, що перевищували максимальну дозу для людини, і їх виникнення ємалоймовірним при клінічному застосуванні.Фармакокінетика. Післязакапування в око може мати місце слабка системна резорбція, яка виникаєголовним чином у слізних протоках. Показання для застосування. Мідріазі циклоплегія для проведення обстеження в офтальмології.

Спосіб застосування та дози. Скіаскопічне обстеження: закапати в око 1-2 краплі1% розчину й повторити через 5 хвилин (рефракція). Якщо пацієнт не може бутиобстежений протягом 20-30 хвилин, закапати додатково ще одну краплю дляпролонгації мідріатичного ефекту. Фундоскопія: закапати в око 1-2 краплі 0,5% розчинуза 15-20 хвилин до обстеження.Люди із сильно пігментованими райдужними оболонкамиможуть потребувати вищих доз.

Побічна дія. Підвищення внутрішньоочноготиску. Спостерігалися психотичні реакції, розлади поведінки, а також серцева ілегенева недостатність у дітей, які проходили лікування подібними препаратами.Можуть мати місце і такі симптоми: тимчасове печіння, сухість у роті,погіршання зору, фотофобія з або без тимчасового помутніння рогівки,тахікардія, головний біль, збудження вегетативної нервової системи й алергічніреакції.

Протипоказання. Первинна глаукома аботенденція до розвитку глаукоми (вузький кут передньої камери) тагіперчутливість до тропікаміду або будь-якого компонента препарату.

Передозування. У разі місцевогопередозування видалити надлишок препарату водою.Після місцевого застосування може виникнути системнаінтоксикація, особливо у дітей. Ознаками тяжкої системної антихолінергічноїінтоксикації є сухість у роті, приплив крові до обличчя, сухість шкіри (у дітейможуть спостерігатися висипання), частий та неритмічний пульс, жар, здуттяживоту у немовлят, конвульсії, галюцинації або психотична поведінка, втратанервово-м’язової координації, циркуляторний або респіраторний колапс.Проводиться симптоматичне й підтримуюче лікування. Необхідно зволожуватиповерхню тіла немовлят і дітей молодшого віку.

Особливі застосування. МІДРІАЦИЛ призначенийтільки для місцевого застосування в око і не застосовується для ін’єкцій. МІДРІАЦИЛ може спричинювати розлади центральноїнервової системи, які можуть бути шкідливими для дітей молодшого і середньоговіку. Потрібно мати на увазі, що внаслідок гіперчутливості до антихолінергічнихзасобів можуть виникати психотичні реакції і розлади поведінки.Мідріатичні та циклоплегічні засоби повинніпризначатися з обережністю пацієнтам похилого віку і пацієнтам з підвищенимвнутрішньоочним тиском. Щоб запобігти гострому нападу глаукоми внаслідокзакриття кута камери, лікар спочатку повинен визначити глибину і кут передньоїкамери ока.Як правило, антихолінергічні препарати повинніпризначатися з обережністю хворим на простатит. Проте, коли засібзастосовується одноразово, як у випадку разового обстеження, ймовірністьвиникнення ускладнень дуже мала.Після закапування рекомендується стиснути пальцямислізний мішок на 2-3 хвилини для запобігання надмірній системній абсорбціїпрепарату.Деякі пацієнти можуть мати підвищену чутливість досвітла, тому слід захищати очі від надто інтенсивного світла, коли зіницірозширені.Не слід торкатися кінчика флакона-крапельниці.Вагітність і лактація.Немає адекватноїінформації щодо впливу препарату на фертильність чоловіків або жінок іможливості тератогенної дії або іншого небажаного впливу на плід. Томупризначати препарат вагітним потрібно з обережністю.Невідомо, чи викликає місцеве застосування достатнюсистемну абсорбцію для утворення визначеної кількості препарату в грудномумолоці людини. Слід дотримуватися обережності при призначенні МІДРІАЦИЛУжінкам, які годують груддю. Вплив на здатність керувати автомобілем імеханізмами. Не рекомендується керувати автомобілем або виконувати будь-якінебезпечні роботи, коли зіниці розширені.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Дослідженняспецифічної взаємодії МІДРІАЦИЛУ з іншими лікарськими засобами не проводилися.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі8-30°С у місцях, недоступних для дітей. Термін придатності - 36 місяців. Слідперевірити термін придатності препарату перед використанням. Після кожноговикористання слід щільно закривати флакон. Не використовувати більше 1 місяцяпісля першого розкриття флакона.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z