Загружается, подождите...

Мікоспор набір (Mycospor nailset)


міжнародна назва: біфоназол;

основні фізико-хімічнівластивості: гомогенна мазьжовтуватого кольору;

склад: 1 г мазі містить біфоназолу 0,01 г тасечовини 0,40 г;допоміжні речовини: віск білий(бджолиний), вазелін білий, ланолін.

Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові засоби для місцевогозастосування. Похідні імідазолу. Код ATC D01AC10.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Активнаречовина препарату біфоназол є похідним імідазолу і належить до протигрибковихзасобів широкого спектра дії. Ефект біфоназолу пов’язаний із порушенням синтезуергостерину, який входить до складу клітинної мембрани грибків, що призводитьдо зміни її будови та властивостей. Препарат активний відносно дерматофітів,дріжджових (у тому числі роду Candida), пліснявих та деяких інших грибів(зокрема Malassezia furfur). До препарату чутливі також Corynebacterium minutissimum,а також збудник різнобарвного лишаю Pityriasis versicolor та збудник еритразми.При концентрації біфоназолу 3 нг/мл відбувається затримка росту міцеліюTrichophyton mentagrophytes. Через 6 год після застосування препарату уконцентрації 5 мг/л виявляється фунгіцидний вплив на дерматофіти. На дріжджовігриби (зокрема Candida) препарат має первинний фунгістатичний, а в дозі 20 мг/л-фунгіцидний вплив.Активним компонентом мазі длялікування нігтів, поряд з біфоназолом, є сечовина, яка спричиняє оніхолізис, щодозволяє без болю видалити інфікований ніготь та вичистити осередок мікозу. Фармакокінетика. Препарат швидкопоглинається грибковими клітинами (протягом 10-30 хв після застосування). Через6 год концентрація біфоназолу в епідермісі та папілярному шарі дерми досягає 1мг/см3, що відповідає або у багато разів перевищує мінімальніпригнічуючі концентрації для основних видів грибів, які спричиняютьдерматомікози.

Показання для застосування. Препарат показаний для лікування грибкових захворюваньнігтів, спричинених чутливими до біфоназолу збудниками, а також для видаленнянігтів, уражених мікозом.

Спосіб застосування та дози. Препарат наносять тонким шаром на ураженийніготь, покриваючи усю його поверхню, з дозуючого пристрою, потім закриваютьпластиром та пов’язкою на 24 год. Після зняття пластиру для зміни пов’язкиуражені нігті слід тримати у теплій воді приблизно 10 хв. Потім розм’якшенуінфіковану частину нігтя видаляють скребком. По закінченні процедури нігті слідвисушити, нанести мазь та закрити пластирем. Лікування маззю з пластиремпроводять щоденно доти, доки ложе нігтя не стане гладким і буде видалена усяйого інфікована частина. Тривалість лікування залежить від величини ураженоїділянки і товщини нігтя, звичайно вона становить 7-14 днів. Після видаленнянігтя слід продовжувати протигрибкову терапію маззю Мікоспор®протягом 4 тижнів. У тяжких випадках призначають повторний курс лікування абохірургічне втручання.

Побічна дія. При лікуванні грибкових захворювань нігтівможливий розвиток місцевих реакцій по краях або на ложі нігтя у виглядіконтактного дерматиту (почервоніння, подразнення, мацерації, злущування). Припідвищеній індивідуальній чутливості до біфоназолу та інших компонентівпрепарату можливі алергічні реакції.

Протипоказання. Препарат протипоказаний при встановленійпідвищеній чутливості до біфоназолу або до будь-якого іншого компонентапрепарату.

Передозування. Повідомлень про випадки передозування прилікуванні препаратом Мікоспор® набір дотепер не надходило.

Особливості застосування. Лікування препаратом Мікоспор®набір немовлят має проводитись під ретельним наглядом лікаря. Мазь Мікоспор®набір впливає тільки на уражену частину нігтя, не впливаючи на здорову тканину.Стійкий успішний результат лікування грибкових захворювань нігтів залежить, восновному, від ретельності видалення ураженої частини нігтя та від подальшоготривалого застосування препарату.У поодиноких випадках виникненняалергічних реакцій на пластир слід використовувати інші пов’язки, крізь які непроникає волога, або хірургічні напальчники.Вагітність та лактація. Дані, щовказують на потенційну небезпеку для матері та дитини відсутні.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Мікоспор®набір, призначений для зовнішнього застосування, практично не виявляєрезорбтивної дії на організм, що дозволяє застосовувати його одночасно з іншимилікарськими засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці! Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z