Загружается, подождите...

Мультивітамін (Multivitamin)


основні фізико-хімічнівластивості: таблетки,вкриті оболонкою, червоного кольору, круглі;

склад: 1 таблетка містить: Вітамін А 1250 МО Вітамін D3 500 МО Вітамін В1 5,0 мг Вітамін В2 2,5 мг Вітамін В6 1,5 мг Вітамін С 25,0 мг Вітамін Е 2,5 мг Вітамін РР 5,0 мг d-пантотенат кальцію 2,5 мг допоміжні речовини: гідрохінон, лактоза,полівінілпіролідон, тальк, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Полівітамінні комплекси бездодатків. Код АТС: А11В А.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Мультивітамін - комбінованийполівітамінний препарат. Вітаміни - цекомпоненти ферментативних систем,які беруть участь в основних окисно-відновних процесах, що проходять ворганізмі. Препарат регулює обмін білків, вуглеводів та жирів.Вітамін А - механізм дії вітамінуполягає в зв’язуванні транс-ретинової кислоти та її метаболіту,тобто 9-цис-ретинової кислоти, зіспецифічними ядерними рецепторами.Вітамін D3 - основноювластивістю вітаміну та його активних метаболітів, особливо l,25(OH)2D3є посилення всмоктування кальцію та фосфатів у тонкому кишечнику і нирках; укістках -збільшується остеокластичнийостеоліз. У результаті дії на кишечник, нирки та кістки збільшуєтьсяконцентрація кальцію в крові.Вітамін Bj - є коензимомдекарбоксилази піровиноградної кислоти і α-кетоглутарової кислоти, якіберуть участь у вуглеводному обміні.Вітамін В2 - входить доскладу флавінаденіндинуклеотиду і флавінмононуклеотиду, є коензимомцитохромредуктази та D-амінокислотної оксидази.Вітамін В6 - активноюформою піридоксину є фосфорний ефір піридоксалю, що є коензимом декарбоксилази,трансамінази і рацемази, які беруть участь в обміні амінокислот.Вітамін С - бере участь вокисно-відновних процесах, обумовлює перетворення проліну вгідроксипролін, лізину вгідроксилізин, обмін катехоламінів, карнітину, заліза, білків та ліпідів.Вітамін Е - бере участь утранспорті водню з флавопротеїнів до цитохрому С, опосередковано посилює синтезпростагландинів, гальмує окислення поліненасичених жирних кислот, стабілізуємембрани клітин і лізосом.Вітамін РР - є складовою частиноюнікотинамідаденіндинуклеотиду танікотинамідаденіннуклеотидфосфату іопосередковано бере участь в окисно-відновних процесах.Кальцію d-пантотенат - є складовоючастиною ацетилкоензиму А і опосередковано бере участь в багатьох із основнихметаболічних процесів.Фармакокінетика препарату недосліджувалась.

Показання для

застосування.Препарат застосовується длялікування стану полігіповітамінозу, який виникає: під час інфекційнихзахворювань;в період реконвалесценції після перенесенихзахворювань, після антибіотикотерапії;при підвищених фізичнихнавантаженнях, психічній напрузі; під час інтенсивного росту і розвиткуорганізму.

Спосіб застосування тадози.Мультивітамін застосовуютьвнутрішньо під час їди. Звичайно курс лікування становить ЗО днів.Кількість та кратність курсівлікування визначаються згідно з рекомендаціями лікаря.Звичайна терапевтична доза длядорослих становить: 1 таблетка 1-3 рази на день, якщо лікарем не рекомендованоінакше.Терапевтична доза для дітей старше6 років становить: 1 таблетка 1 раз на день, якщо лікарем не рекомендованоінакше.

Побічна дія. У разі підвищеноїчутливості до компонентів препарату можлива поява алергічних реакцій у виглядівисипу на шкірі та свербежу.

Протипоказання.Підвищена чутливість докомпонентів, які входять до складу препарату. Вік до 6 років.

Передозування. У випадку передозуванняпрепарату можуть виникати такі явища, як відсутність апетиту, нудота, блювання,спрага, поліурія.Симптоми передозування оборотні ішвидко зникають після відміни лікарського засобу.

Особливості застосування. При вагітності препаратслід застосовувати з обережністю, оскільки він містить вітаміни А та D3.Вітамін А, якщо його застосовувати у великих кількостях, має тератогеннийефект, а надлишок вітаміну D3 може викликати у плода кальцифікаціюнирок або головного мозку. Препарат не містить цукру. Рішення щодо застосуванняпрепарату під час вагітності та годування немовлят молоком матері повиненприймати лікар.Мультивітамін не впливає наздатність керувати автотранспортними засобами або обслуговувати механічніпристрої.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Вітамін С посилює дію та токсичність сульфонамідів(зокрема, ризик розвитку кристалурії). Резорбція вітаміну D3 знижуєтьсяпри одночасному застосуванні холестираміну.

Умови та термін зберігання.Препаратзберігають при температурі 15-25°С, у недоступному для дітей місті. Термінзберігання 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z