Загружается, подождите...

Мульти-табс екологія (Multi-tabsecology)


основні фізико-хімічні властивості: кругла таблетка жовтого кольору.

склад: вітамін А 267 мкг=890 МО (у вигляді ретінола ацетата); вітамін Д 5 мкг=200 МО (у вигляді холекальциферола); вітамін Е 10 мг=14,9 МО (у вигляді d,l-α-токоферола ацетата); вітамін В1 1,4 мг (у вигляді тіаміна нітрата); вітамін В2 1,6 мг (у вигляді рибофлавіна); вітамін В6 2 мг (у вигляді піридоксина гідрохлорида); вітамін В12 1 мкг (у вигляді цианокобаламіна); нікотинамід 18 мг (у вигляді нікотинаміда); пантотенова кислота 6 мг (у вигляді D-кальція пантотената); фолієва кислота 200 мкг (у вигляді кислоти фолієвої); вітамін С 60 мг (у вигляді кислоти аскорбінової); бета-каротин 3,2 мг (у вигляді бета-каротина); магній 75 мг (у вигляді магнія оксида) залізо 14 мг (у вигляді заліза фумарата); цинк 15 мг (у вигляді цинка оксида); мідь 2 мг (у вигляді міді сульфата); марганець 2,5 мг (у вигляді марганця сульфата); хром 50 мкг (у вигляді хрома хлорида (ІІІ)); селен 50 мкг (у вигляді натрія селената); йод 150 мкг (у вигляді калія йодида);

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідроген фосфат,крохмаль кукурудзяний, гідроксипропілметилцелюлоза, гліцерол, магнію стеарат,натрію кроскармелоза, желатин, титану диоксид, кремнію диоксид, тальк, водаочищена, кислота стеаринова, кислота аскорбінова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Полівітаміни з мінералами.

Фармакологічні властивості.Дефіцит вітамінів і мінералів виникає при їхнедостатньому надходженні. Це може бути при неадекватному харчуванні і пристанах, що супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах і мінералах(наприклад, період росту, захворювання, період видужування) або при станах, щосупроводжуються порушенням всмоктування (наприклад, при шлунково-кишковихзахворюваннях, діареї). Стиль життя також може збільшувати потребу у вітамінахі мінералах, наприклад, паління, проживання в забруднених районах, звички вхарчуванні й ін.Вітамін А: правильний ріст і нормальний стан кістокі епітеліальних тканин, зору й імунної система.Вітамін D: регулює метаболізм кальцію і фосфору.Вітамін Е: попереджає окислення поліненасиченихжирних кислот у мембранах.Вітамін В1: необхідний коензим у метаболізмівуглеводів і передачі нервового імпульсу.Вітамін В2: є частиною ФМН і ФАД (флавінмононуклеотид і флавін аденін динуклеотид), переважно необхідних для обмінуречовин.Вітамін В6: необхідний у ферментах, що приймаютьучасть в обміні речовин, а також для синтезу нейротрансміттерів і гемоглобіну.Вітамін В12: функціонує як коензим у синтезінуклеїнових кислот і разом із фолієвою кислотою залучений у метаболічніпроцеси.Нікотинамід: є частиною кофакторів НАД (Н) і НАДФ(Н) і частиною фактора толерантності до глюкози.Пантотенова кислота: функціонує в першу чергу якчастина коензиму А і бере участь у продукції гормонів і антитіл.Фолієва кислота: необхідна для ділення клітин і уметаболічних процесах разом із Вітаміном В12.Вітамін С: необхідний для росту і стану кісток,шкіри, зубів, капілярного ендотелію і імунної системи.Бета-каротин: попередник вітаміну А і антиоксидант,що підтримує імунну систему.Магній: необхідний кофактор, наприклад, у виробленніенергії, діленні клітин і передачі нервового імпульсу.Залізо: необхідне для функціонування гемоглобіну іяк частина кисневого резервуара в м’язах.Цинк: входить до складу різних ферментів, наприкладдля синтезу і метаболізму жирів і білків.Мідь: використовується в метаболічних реакціях і всинтезі білка.Марганець: є активатором і забезпечує різні ферментніреакції в організмі.Хром: є частиною фактора толерантності до глюкози інеобхідний для нормального обміну речовин.Селен: функціонує разом із вітаміном Е для захистувід окислення і як складова частина ферментів.Йод: необхідний компонент тиреоідних гормонів.

Фармакокінетика.Вітамін А: активно всмоктується в кишечнику,зберігається і метаболізується в печінці і виводиться з жовчю або сечею(метаболіти).Вітамін D: активується в печінці і потім в ниркахабо зберігається в печінці і жировій тканині. Виводиться з жовчю .Вітамін Е: всмоктується в тонкому кишечнику,зберігається в жировій тканині і виводиться, головним чином, із жовчю .Вітамін В1: всмоктується активно і шляхом пасивноїдифузії. Не зберігається у великій кількості в організмі. Перетворюється у своюактивну пірофосфатну форму за допомогою ферментів у мозку і печінці. Виводитьсяіз сечею.Вітамін В2: всмоктується активно, не зберігається увеликій кількості і виводиться в незмінному вигляді або у вигляді метаболіту ізсечею.Вітамін В6: всмоктується шляхом пасивної дифузії зтонкого кишечнику. Різні форми вітаміну (піридоксин, піридоксаль іпіридоксамін) взаємно перетворюються в організмі. Виводиться переважно ізсечею.Вітамін В12: всмоктування пов’язане з внутрішнімфактором, що секретується парієтальними клітинами шлунка. Зв’язується з білкамиплазми і виводиться з жовчю.Нікотинамід: всмоктується активно і шляхом пасивноїдифузії і досить широко розповсюджується в організмі. Виділяється в незмінномувигляді або у вигляді метаболітів із сечею.Пантотенова кислота: всмоктується частково активнимшляхом, частково шляхом пасивної дифузії. Розподіляється у всьому організмі.Виводиться головним чином у незмінному виді із сечею і калом.Фолієва кислота: активно всмоктується, зберігаєтьсяголовним чином у печінці і виводиться із сечею.Вітамін С: всмоктується активно і шляхом пасивноїдифузії. Розподіляється серед усіх клітин організму і виводиться із сечею якнеметаболізований вітамін С або метаболіт.Бета-каротин: всмоктується в тонкому кишечнику,зберігається в жировій тканині, перетворюється у вітамін А с допомогоюферментів у печінці і виділяється в основному з калом.Магній: всмоктується активно і шляхом пасивноїдифузії. Знаходиться переважно в скелеті і м’яких тканинах. Виділяється,головним чином, із сечею.Залізо: всмоктування до деякої міри регулюєтьсякількістю заліза в організмі. Зберігається у вигляді трансферина і тільки вневеликій кількості виводиться із сечею і калом.Цинк: всмоктується активно і шляхом пасивної дифузіїв тонкому кишечнику. Зберігається в основному в скелетних м’язах, кістках ішкірі. Виводиться з калом.Мідь: всмоктується активно і шляхом пасивноїдифузії, зберігається в основному в печінці і виводиться з калом.Марганець: вважається, що всмоктується активно навсьому протязі тонкої кишки. Зберігається головним чином у печінці і виводитьсяз калом.Хром: процес усмоктування точно не відомий, можливоактивно і шляхом пасивної дифузії. Широко поширений у тканинах і виводиться ізсечею.Селен: процес всмоктування точно не відомий, можливоактивно і шляхом пасивної дифузії. Найбільші кількості знаходяться в печінці,селезінці і серці, виводиться із сечею.Йод: всмоктується шляхом активного процесу,виводиться із сечею. Зберігається головним чином у щитовидній залозі.

Показання для застосування. Попередження і лікування дефіциту вітамініві мінералів у дорослих. Лікування дефіциту вітамінів і мінералів дітей з 4років.

Спосіб застосування та дози. 1 таблетка на добу для дітей з 4 років ідорослих під час їжі або відразу після неї.

Побічна дія. Рекомендовані дози звичайно добре переносяться. Удеяких осіб, однак, можуть виникати побічні ефекти, такі, як шлунковийдискомфорт. Щоб це попередити, не слід вживати препарат до їжі.

Протипоказання. Невідомі.

Передозування. В випадку гострого передозування у дітей требавизначити кількість вжитого заліза. Токсичні ефекти можуть розвитися, якщодитина вжила 2 і більш таблеток на кілограм ваги. Якщо ця кількість була вжитадитиною, її треба негайно госпіталізувати. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Не слід приймати разом з іншими препаратамивітаміну D без вказівки лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідомі при рекомендованих дозах.

Умови та термін зберігання.Термін зберігання: 24 місяці.Зберігати при температурі не вище 25оС всухому місці, недоступному дітям.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z