Загружается, подождите...

Мукосол (Mucosol)


міжнародна та хімічна назви: carbocisteine; S-(карбоксиметил)цистеїн;

основні фізико-хімічні властивості: капсула з матовою блакитною кришкою іматовим жовтим корпусом, що містить білий порошок без запаху;

склад: 1 капсула містить 375 мг карбоцистеїну;допоміжні речовини: поліетиленгліколь 10000, магнію стеарат, целюлозамікрокристалічна.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються при кашлю тазастудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код АТС R05C B03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Муколітичний івідхаркувальний засіб, дія якого зумовлена активацією сіалової трансферази(фермента келихоподібних клітин слизової оболонки бронхів). Нормалізуєкількісне співвідношення кислих і нейтральних сіаломуцинів бронхіальногосекрету: зменшує кількість нейтральних глікопептидів, збільшує кількістьгідроксисіалоглікопептидів. Знижує в’язкість бронхіального секрету і секрету ізсинусових пазух, полегшує відходження мокротиння і слизу, зменшує кашель.Сприяє регенерації слизової оболонки, нормалізує її структуру, зменшує числокелихоподібних клітин, особливо в термінальних бронхах, і, як наслідок, зменшуєвироблення слизу. Відновлює секрецію імунологічно активного IgА (специфічнийзахист), поліпшує мукоциліарний кліренс.

Показання до застосування. Захворювання органів дихання, що супроводжуютьсяутворенням в’язкого мокротиння (трахеїт, бронхіт, трахеобронхіт, бронхіальнаастма, бронхоектатична хвороба), яке важко відділяється і слизу (запальнізахворювання середнього вуха, носа та його придаткових пазух - риніт, середнійотит, синусит).

Спосіб застосування і дози. Препарат приймають внутрішньо.Дорослимна початку лікування призначають по 2 капсули 3 рази на добу.Післядосягнення клінічного ефекту - по 1 капсулі 4 рази на добу.Тривалістьлікування не повинна перевищувати 8 – 10 днів.

Побічна дія. Нудота, блювання, біль у шлунку (при високих дозах),шкірний висип, запалення ясен (рідко). Можливі діарея, нежить і головний біль.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення,гломерулонефрит у фазі загострення, І триместр вагітності.

Передозування. Симптоми: біль у шлунку, нудота, діарея. Лікування: симптоматичне.

Особливості застосування. Мукосол слід призначати з обережністю у ІІ й ІІІтриместрі вагітності та при годуванні груддю, а також особам, у якихспостерігались виразково-ерозивні ураження травного тракту в анамнезі. Дітям призначають препарат у вигляді суспензії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ефект ослабляється протикашльовимипрепаратами та м-холіноблокуючими засобами. Підвищує ефективністьглюкокортикоїдної (взаємно) та антибактеріальної терапії запальних захворюваньверхніх і нижніх дихальних шляхів. Посилює бронхолітичний ефект теофіліну.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому та недоступному для дітеймісці, при температурі не вище 250С.Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z