Загружается, подождите...

Муколван (Mucolvanum)


міжнародна та хімічна назви: ambroxol;(транс-4-[(2-аміно-3,5-дибромбензил)аміно]-циклогексанолу гідрохлорид);

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;

склад: 1 мл розчину містить амброксолу гідрохлориду 0,0075г;допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота лимонна,натрій фосфорнокислий двозаміщений, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТС R05C В06.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Амброксол є сектретолітиком ісекретомоториком. Препарат стимулює серозні клітини залоз слизової бронхів,збільшує вміст слизового секрету і нормалізує порушене співвідношення серозногоі слизового компонента мокротиння. Зміна структури бронхіального секретувідбувається через зменшення кількості і фрагментацію мукополісахариднихволокон, що приводить до зниження в’язкості мокротиння. Також амброксол сприяєвідділенню в’язкого секрету від стінок бронхіол і полегшує його виділення зарахунок посилення руху війок миготливого епітелію бронхів. Амброксол стимулюєутворення альвеолярного сурфактанту пневмоцитами 2-го типу і бронхіальногосурфактанту клітинами Кларка. Препарат проникає через плацентарний бар’єр іполіпшує синтез сурфактанту в період внутрішньоутробного життя плода, такожпрепарат має здатність запобігати розвитку синдрому недостатнього дихання уновонароджених. Крім того, амброксол зменшує спастичну гіперреактивністьбронхів, виразно покращує дихання і незначно пригнічує кашель.Фармакокінетика. Інтесивно метаболізується впечінці. Період напіввиведення становить близько 90-10 год, більша части на(90%) виводиться з сечею.

Показання для застосування. Препарат застосовують при гострих іхронічних захворюваннях дихальних шляхів, які супроводжуються утвореннямв’язкого секрету, що тяжко відділяється: при гострих та хронічних бронхітахрізної етіології, при запаленні легенів, за наявності у хворого бронхіальноїастми, бронхоектатичної хвороби, ателектазу легені, трахеїту, ларингіту,синуситу. Також препарат доцільно застосовувати при синдромі недостатньогодихання (шокова легеня), для профілактики і лікування ускладнень післяопераційних втручань на легенях.

Спосіб застосування та дози. Дорослим вводять внутрішньом’язово,внутрішньовенне (повільно струминно) та підшкірно по 0,03 - 0,045 г (2 - 3ампули) 2-3 рази на добу; дітям до 2 років - по 0,0075 г (1/2 ампули) 2 рази надобу; від 2 до 5 років - 3 рази на добу; старше 5 років - по 0,015 г (1 ампула)2-3 рази на добу. При синдромі дихальної недостатності вводять із розрахунку 10мг/кг на добу (у 3 - 4 прийоми). Тривалість курсу лікування -5-7 днів.

Побічна дія. Як правило, Муколван добре переноситься. Можливінезначні шлунково-кишкові розлади (головним чином печія, диспепсія, рідко -нудота і блювання). Можливі алергічні реакції, головним чином у вигляді шкірнихвисипань.

Протипоказання. Підвищена чутливість до амброксолу або іншихдопоміжних компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки. Ітриместр вагітності і період лактації.

Передозування. На сьогодні випадки передозування не встановлені.

Особливості застосування. При лікуванні Муколваном під час лактаціїслід припинити годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Муколвану іампіциліну, амоксициліну, доксицикліну, еритроміцину, цефуроксиму концентраціявищезазначених антибіотиків у легеневій тканині зростає. Не має сенсу призначатипрепарат разом з лікарськими засобами, що пригнічують активність кашлю(наприклад з кодеїном), через утруднене відходження мокротиння із броніхальногодерева за рахунок пригнічення кашльового рефлексу.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності -5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z