Загружается, подождите...

Муцитус (Mucitus)


міжнародна та хімічна назви: erdosteine;(±)-({[(тетрагідро-2-оксо-3-тіеніл)карбамоїл]метил}тіо)-оцтова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули (№2) з кришечкоюкоричневого кольору та корпусом бірюзового кольору, що містять порошок білогоабо майже білого кольору (150 мг); тверді желатинові капсули (№0) з кришечкоюблакитного кольору та корпусом білого кольору, що містять порошок білого абомайже білого кольору (300 мг);

склад: 1 капсула містить ердостеїну 150 або 300 мг; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, повідон,натрію крохмальгліколят, магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТС R05C B15.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Муцитус – відхаркувальний, муколітичний засіб,який містить активну речовину - ердостеїн. Ефективність ердостеїну обумовленадією активних метаболітів. Ердостеїн підвищує продукцію слизу, знижує йогов’язкість, сприяє відхаркуванню. Ердостеїн місцево, за допомогою амінових груп, антагоністично діє навільні радикали кисню і перешкоджає пригніченню альфа-1-антитрипсину у курців,тим самим знижуючи шкідливий вплив тютюнового диму у хронічних курців.Основна функція альфа-1-антитрипсину полягає в захисті слизовихоболонок бронхів і паренхіми легенів від шкідливої дії протеолітичних ферментівбактерій, а також лейкоцитів і альвеолярних макрофагів, які продукуються призапальних процесах. Протеолітичні ферменти руйнують еластичні волокна,призводять до витончення і розриву альвеолярних перетинок. Ефект від терапії препаратом розвивається на 3 – 4-ту добу лікування.Ердостеїн не містить вільні SH-радикали. Тому препарат не має шкідливої дії нашлунково-кишковий тракт, і побічні ефекти з боку травної системи не відрізняютьсявід ефектів плацебо.Фармакокінетика. Ердостеїн швидко абсорбується ушлунково-кишковому тракті і метаболізується у печінці до 3 активнихметаболітів, найважливіший з яких – N-тіодигліколь-іл-гомоцистеїн (метаболіт 1або М1). Період напіввиведення – понад 5 год. Максимальна концентрація в плазмікрові – 3,46 мкг/мл, час, необхідний для досягнення максимальної концентрації –1,48 год. Тривалість дії ердостеїну – 12 год після перорального застосування. Збілками плазми крові зв’язується 64,5% ердостеїну. Препарат виводитьсяу виглядінеорганічних сульфатів нирками і з фекаліями.

Показання для застосування. Захворювання органів дихання, якісупроводжуються утворенням в’язкого мокротиння: гострий або хронічний бронхіт,пневмонія, бронхоектатична хвороба, муковісцидоз, інфекційно-алергічнабронхіальна астма.

Спосіб застосування та дози. Муцитус призначають внутрішньо незалежно відчасу прийому їжі. Для дітей від 8 до 12 років рекомендована доза 150 мг 2 разина добу; для дорослих і дітей старше 12 років – по 300 мг двічі на добу. Курс лікування визначається індивідуально істановить від 5 - 10 днів до 1 - 3 місяців при лікуванні хронічних захворювань.Для пацієнтів літнього віку зміна дозування непотрібна. Корекція дози необхідна для пацієнтів з тяжкоюпатологією печінки.

Побічна дія. Можливі печія, біль в епігастральній ділянці,нудота, блювання, втрата апетиту, діарея, шкірні висипання, кропив’янка, носовікровотечі, зниження агрегації тромбоцитів. У поодиноких випадках можутьспостерігатися бронхоспазм, колапс.

Протипоказання. Підвищена чутливість до ердостеїну або іншихкомпонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки устадії загострення, наявність кровохаркання, схильність до кровотеч; дитячийвік до 8 років.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, діарея, біль у шлунку;підвищується ризик розвитку кровотечі. Лікування: симптоматичне. Слід забезпечитистаціонарний нагляд за пацієнтом, контроль аналізів крові.

Особливості застосування. Муцитус слід застосовувати з обережністюхворим з тяжкою патологією печінки і нирок (кліренс креатиніну < 40 мл/хв.),при порушенні функції надниркових залоз. З особливою обережністю призначають препарат прилікуванні бронхіальної астми через можливість бронхоспазму. Вагітність і лактація:Немає остаточних даних щодо безпеки застосуванняпрепарату у вагітних і жінок під час лактації, тому Муцитус може бутипризначений лише у разі, коли очікувана користь для матері перевищуєпотенційний ризик для плода. Муцитус не впливає на здатність керувати транспортомі працювати зі складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Муцитус може застосовуватись зантибіотиками, такими як амоксицилін або кларитроміцин. У клінічнихвипробуваннях призначення ердостеїну з вказаними антибактеріальними препаратамипри загостренні хронічного бронхіту призводило до підвищення концентраціїантибіотиків у мокротинні і швидше зникали клінічні симптоми в порівнянні зплацебо. Проте при одночасному застосування з тетрациклінами (за виняткомдоксицикліну), ампіциліном або амфотерицином В можливе взаємне зниженняефективності препаратів, обумовлене конкуренцією за тіолову групу. Томуінтервал між призначенням цих препаратів має бути не менше 2 год. Не слід одночасно застосовувати Муцитус зпрепаратами, що пригнічують кашльовий рефлекс: через можливість зниженнявиведення інфікованого мокротиння. При лікуванні бронхіальної астми доцільна комбінаціяз бронхолітичними засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла, місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності –2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z