Загружается, подождите...

Мукалтин (Mucalthinum)


основнi фiзико-хiмiчні властивостi: таблетки сірого або сірогоз буруватим відтінком кольору з вкрапленнями, з двоопуклою поверхнею;

склад: 1 таблетка містить мукалтину вперерахуванні на суху речовину з вмістом нейтральних моноцукрів 14,7% – 50 мг;допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, кислоти лимонноїмоногідрат, кальцію стеарат, цукор-рафінад або цукор-пісок.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуютьсяпри кашлю та застудних захворюваннях. Код АТС R05C A05.

Фармакологiчнi властивостi. Мукалтин належить довідхаркувальних засобів рефлекторної дії, з переважно секретолітичноюактивністю.Фармакодинаміка. Мукалтин обволікає слизову оболонкубронхіального дерева та справляє протизапальний ефект; полегшує просуваннямокротиння з нижніх у верхні відділи дихальних шляхів та її відхаркування зарахунок подразнення рецепторів шлунка і рефлекторного посиленняперистальтичного руху бронхіол і активності миготливого епітелію. Всмоктуючисьпісля прийому всередину, Мукалтин стимулює нейрони блювотного і дихальногоцентрів, рефлекторно підсилюючи секрецію бронхіальних залоз і зменшує в’язкістьмокротиння. Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання для застосування. Як відхаркувальний засібпри гострих і хронічних захворюваннях дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії,бронхоектатична хвороба, бронхіальна астма, туберкульоз легень з явищаминеспецифічного бронхіту).

Спосіб застосування та дози. Мукалтин приймаютьвнутрішньо до їжі. Дорослим призначають по 1 - 2 таблетки на прийом 3 - 4 разина день.Разові дози для дітей залежно відвіку становлять: 1 - 3 роки – 1 таблетка, від 3 років і старше – 1 - 2таблетки. Для дітей препарат варто розчиняти у невеликій кількості рідини,додаючи солодкий сироп.Тривалість лікування залежить від форми захворюванняі становить від 7 днів до 1 - 2 місяців.

Побічна дія. У деяких випадках можливіалергічні реакції у вигляді кропив’янки, свербежу шкіри. При виникненніпобічних ефектів разову дозу препарату необхідно зменшити в 2 рази і відповіднозбільшити частоту прийому. Якщо побічні явища не зникнуть, припиняютьвикористання препарату.

Протипоказання. Не виявлені. Дитячий вікдо 1 року.

Передозування. Підвищення разової дозиМукалтину може спричинити нудоту; в деяких випадках – блювання. Терапіясимптоматична.

Особливості застосування. Іноді у пацієнтів ізхронічними запальними захворюваннями легень у перші дні лікування Мукалтиномпідвищується в’язкість мокротиння, що зумовлено відокремленням мокротиння, якеназбиралося в бронхіальному дереві та містить велику кількість детриту, білківі запальних елементів. При дифузному ураженні бронхів, значних змінахфізико-хімічних властивостей мокротиння і зниженні мукоциліарного транспортунеобхідне поєднання Мукалтину і муколітичних препаратів (бромгексину,ацетилцистеїну та/або протеолітичних ферментів).

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Дотепернемає даних про лікарські взаємодії Мукалтину.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступномудля дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від 8°С до 15°С.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z