Загружается, подождите...

Мовон (Movon)


міжнародната хімічна назви: піроксикам;2Н-1,2-бензотіазон-3-карбоксамід,4-гідрокси-2-метил-N-2-піридиніл-1,1-діоксид;

основніфізико-хімічні властивості: капсули яскраво-червоного кольору;

склад: 1капсула містить 20 мг піроксикаму;допоміжніречовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, тальк очищений, натріюлаурилсульфат,кремнію діоксид колоїдний.

Формавипуску. Капсули.

Фармакологічнагрупа. Нестероїдні протизапальні засоби. АТС МО1 А СО1.

Фармакологічнівластивості. Мовон належить до нестероїдних протизапальних засобів групи оксикамів. Механізмдії препарату обумовлений пригніченням синтезу простогландинів внаслідок інгібування активності циклоогенази. Маєпротизапальну та аналгетичну дію.Піроксикампослаблює больовий синдром середньої інтенсивності. При суглобовому синдроміпослаблює або купує запалення і біль у стані спокою та під час руху, зменшує ранковускутість та припухлість суглобів, сприяє збільшенню обсягу рухів. Препараттакож зменшуєагрегцію тромбоцитів.

Фармакокінетика.При внутрішньому застосуванні швидко і практично повністю всмоктуєтьсяіз шлунково-кишкового тракту, досягає максимальної концентрації в плазмі кровічерез 3-5 годин. Період напіввиведення з плазми - 50годин. Метаболізується у печінцішляхом гідроксилювання та зв"язування з глюкуроновою кислотою.Екскретується переважно з сечею.Менше 5% добової дози екскретується у незмінному стані. Препарат проникає черезплацентарний бар'єр; у матерів, які годують груддю - потрапляє у грудне молоко.

Показаннядля застосування. Остеоартрити, у т.ч. ревматоїдний артрит;остеоартроз; бурсити,тендиніти, хвороба Бехтерева; гострий напад подагри.

Спосібзастосування та дози. Дозу встановлюють індивідуально.Препарат слід застосовуватипісля або під час їжі.Призахворюваннях суглобів (ревматоїдний артрит, остеоартроз, спондиліти) середнярекомендована доза становить 20 мг 1 раз на добу. При гострих станах у перші 2доби застосовують по 40 мг на добу, а у подальшому протягом1-2 тижнів - по 20 мг на добу.При гостромунападі подагри застосовують по 40 мг на добу протягом 5-7 діб.Не слід перевищувати рекомендовані добовідози, оскільки це не призводить допокращення клінічного ефектупрепарату, але при цьому підвищується ризик виникненняпобічнихефектів.Тривалість лікування визначаютьіндивідуально, залежно від характеру захворювання тастанупацієнта.У дітей старших14 років доза Мовону становить 20 мг 1 раз на добу.У хворихпохилого віку дозування та добова доза Мовону не змінюються.

Побічнадія.З боку системи травлення: часто - нудота, зниженняапетиту, стоматит, біль в епігастрії,діарея або запор, метеоризм,кровоточивість ясен (внаслідок пригнічення агрегаціїтромбоцитів); у поодиноких випадках- ерозивно-виразкові ураження ШКТ з можливимикровотечами і перфораціями,транзиторне підвищення активності печінкових трансаміназ,жовтяниця. Як правило, ці побічніефекти розвиваються при тривалому застосуванні удозах понад30 мг на добу.З боку системикровотворення: можливі анемія (рідко апластична анемія або гемолітичнаанемія),тромбоцитопенія, лейкопенія, еозинофілія.З боку ЦНС і периферичної нервовоїсистеми: можливізапаморочення, головний біль,сонливість, порушення сну,депресія, нервозність, галюцинації, зміни настрою, слабкість,порушеня чутливості, порушення зорута ознаки подразнення очей.З боку обміну речовин: гіпо- або гіперкаліємія,зміни маси тіла; в окремих випадках -тимчасовепідвищення вмісту азоту та креатиніну, уремія разом із гіперкаліємією.З боку сечовидільноїсистеми: гостраниркова недостатність (з ознакамикапіляротоксикозу),гострий інтерстиціальний нефрит.Алергічніреакції: можливі свербіж, почервоніння, висипка, алергічнінабряки обличчя і рук;в окремих випадках - синдромСтівенса-Джонсона, синдром Лайєлла; у поодинокихвипадках - анафілактичні реакції,бронхоспазм, кропив'янка, ангіоневротичний набряк,васкуліт, сироватковахвороба.Дерматологічні реакції: рідко - фотосенсибілізація;іноді - оніхоліз, алопеція.Інші:можлива носова кровотеча.

Протипоказання. Підвищена чутливість докомпонентів препарату або до інших препаратів із групи оксикамів, виразковахвороба шлунка та/або дванадцятипалої кишки у фазі загострення, вираженіпорушення функції печінки, порфірія, порушення кровотворення (у тому числі ванамнезі), виражені порушення функції нирок (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв.), III триместр вагітності, годування груддю,вік до 14 років.

Взаємодія з

іншими лікарськимизасобами. При одночасному застосуванні Мовону іпрепаратівлітію можливе підвищення вмісту літію у сироватці крові.При одночасному застосуванні Мовонможе послаблювати дію діуретиків іантигіпертензивнихпрепаратів.Сумісне застосуваннякалійзберігаючих діуретиків та препаратів калію може викликатигіперкаліємію.При одночасному застосуванні Мовонуз іншими НПЗЗ підвищується ризик кровотечі ізШКТ.При одночасному застосуванні Мовонута кислоти ацетилсаліцилової відбуваєтьсязменшеннявмісту піроксикаму у сироватці крові.При застосуванні Мовону за 24 год.до або після застосування метотрексату підвищуєтьсяконцентраціяостаннього у сироватці крові і підвищується його токсичність.Приодночасному застосуванні Мовону з пероральними антикоагулянтами можливіпорушеннязгортання крові.Приодночасному застосуванні Мовону з циметидином, пробенецидом і сульфінперазономпідвищуєтьсяконцентрація піроксикаму у крові.При одночасномузастосуванні Мовону з фенобарбіталом можливе зниження концентраціїпіроксикаму уплазмі крові.Приодночасному застосуванні Мовону з фенітоїном концентрація останнього усироватціпідвищується.

Передозування.Симптоми: сонливість, погіршення зору, призастосуванні дуже великихдоз - втратасвідомості, кома.Лікування:промивання шлунка з використанням активованого вугілля, для уповільненнявсмоктуваннязастосовують антациди. У подальшому застосовують симптоматичнутерапію. При тяжкомуотруєнні хворого слід госпіталізувати. Специфічного антидотуа необхідності застосуванняпрепарату під час лактації слід вирішити питання про припинення годування груддю. Пацієнтам,які застосовують Мовон, слід утримуватися від вживання алкоголю.Впливна здатність керувати автотранспортом та механізмами. Пацієнтам, якізастосовуютьпрепарат, слід утримуватися від видів діяльності, які потребують підвищеної уваги та швидких психомоторних реакцій.

Умовита термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі, усухому, захищеному від світла та недоступному длядітей місці. Термін зберігання - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z