Загружается, подождите...

Монурал (Monural)


міжнародна назва: fosfomycin;

основні фізико-хімічні властивості: гранули білого кольору з характернимзапахом;

склад: 1 пакет містить фосфоміцину трометамолу 5,631 г, що еквівалентно 3,0 гфосфоміцину;допоміжні речовини: ароматизатор мандариновий,ароматизатор апельсиновий, сахарин, сахароза.

Форма випуску. Гранули для приготування розчину для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування.Код АТС J01X X01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Монурал має широкий спектрантибактеріальної дії. Він ефективний відносно штамів збудників інфекцій сечовивіднихшляхів, які найчастіше виділяються: E. coli, Klebsiella spp., Enterobacterspp., Pseudomonas spp., Staphylococcus spp., навіть якщо вони стійкі до іншихантибактеріальних препаратів. Препарат діє також на пеніциліназоутворюючіштами. Монурал чинить антиадгезивну дію на бактерії, що мають властивістьадгезії до епітелію, який вистилає сечовивідні шляхи.Фармакокінетика. Монурал легко всмоктується ізшлунково-кишкового тракту, максимальна концентрація у плазмі спостерігаєтьсячерез 2 год і становить 30-35 мкг/мл, період напівиведення із плазми - 2 год.Монурал не метаболізується в організмі, він екскретується гломерулярноюфільтрацією в біологічно активній формі. Монурал накопичується переважно унирках в концентрації 2500 – 3500 мкг/мл, а мінімальна інгібуюча концентраціямонуралу для E. Coli становить 128 мкг/мл. Ентерогепатична циркуляція Монуралудає змогу підтримувати терапевтичний рівень препарату протягом 48 год – час,достатній для стерилізації сечі і видужання.

Показання для застосування.Гострий бактеріальний цистит, гострі нападирецидивуючого бактеріального циститу, гострий бактеріальний уретровезикальнийсиндром, бактеріальний неспецифічний уретрит, безсимптомна масивна бактеріурія(при вагітності), післяопераційні інфекції сечових шляхів, профілактикаінфекцій сечових шляхів при хірургічних втручаннях і трансуретральнихдіагностичних дослідженнях.

Спосіб застосування та дози. Монурал застосовують внутрішньо (за 2 годдо або після їди), бажано перед сном. Вміст пакета розчиняють в 1/3 склянкиводи. Режим дозування встановлюється індивідуально. Звичайно разова доза длядорослих у гострій фазі захворювання становить 3 г (1 пакет) одноразово.При хронічному перебігу захворювання, а також упацієнтів похилого віку препарат застосовують дворазово, по 3 г з інтервалом 24год.З метою профілактики інфікування сечовивідних шляхівпри хірургічному втручанні, трансуретральних діагностичних дослідженняхприймають вміст 1 пакета за 3 год до втручання і 2-го пакета через 24 год післяпершого прийому.

Побічна дія. Шлунково-кишкові розлади (пронос, печія, нудота),шкірні висипи.

Протипоказання. Гіперчутливість до компонентів препарату, тяжканиркова недостатність (кліренс креатиніну < 10 мл/хв), дитячий вік до 12років.

Передозування.Ризик передозування мінімальний. У разіпередозування рекомендується вжити багато рідини (для збільшення діурезу).Терапія симптоматична.

Особливості застосування.Одночасний прийом їжі уповільнює всмоктуванняМонуралу.Хворим на цукровий діабет слід враховувати, що в 1пакеті Монуралу міститься 2,213 г сахарози.Можливе транзиторне підвищення активності печінковихтрансаміназ.Вагітність ілактаціяЗастосування під час вагітності і лактації можливе лишеза життєвими показаннями або якщо очікуваний ефект терапії перевищуєпотенційний ризик для плода. Адекватних і строго контрольованих досліджень щодозастосування під час вагітності не проводилося. Тому слід враховувати здатністьфосфоміцину проникати через плаценту. На період лікування слід припинити груднегодування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасний прийом з метоклопрамідом знижуєвсмоктування Монуралу, що призводить до зниження концентрації Монуралу всироватці і сечі.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці.Не потребує особливих умов зберігання. Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z